Kripto Para

Litecoin, Fantom, ETC Fiyat Analizi: 14 Şubat

Bitcoin 42.000 dolarlık bölgeye yeniden girerken, Fantom ve Ethereum Classic kısa vadeli tekniklerde düşüş eğilimi gösterdi. İlki kritik 1,9 dolar seviyesini kaybederken, ikincisi 30 dolarlık desteği test etmeye baktı. Ayrıca Litecoin, hafif bir düşüş kenarı ile 128-123 dolar aralığında konsolide oldu.

Litecoin (LTC)

Kaynak: TradingView, LTC / USDT

Litecoin’in (LTC) önceki rallisi, 22 Ocak’taki 13 ayın en düşük seviyesinden %49.3’lük bir yatırım getirisi gördü ve 143 $ seviyesinde durdu. Bu seviye %23.6 Fibonacci direncine yakındı.

Bitcoin ile %90’ın üzerinde bir korelasyona sahip olan LTC, son birkaç gün içinde kral paranın yörüngesini takip etti. Sadece son dört günde değerinin %13’ünden fazlasını kaybetti. Şimdi, ayılar son iki gün içinde 123 dolarlık desteği birçok kez test ederken, ani direnç 128 dolar civarında kaldı.

Basın zamanında, LTC 124,8 dolardan işlem gördü. bu RSI 39 puanlık direnci geçti ancak dengenin altında sallanmaya devam etti. İyileşme şansını yeniden canlandırmak için orta çizgisinin üzerinde bir kapanış bulması gerekiyordu. Bununla birlikte, CMF sıfır çizgisinin üzerinde kapandı ve bir yükseliş kenarı gösterdi.

Hayalet (FTM)

Kaynak: TradingView, FTM / USDT

FTM 3,32 dolar seviyesinden geri döndüğünden, ayılar sabit baskı uyguladı. Sonuç olarak, 24 Ocak’ta bir ayın en düşük seviyesine ulaştı.

O zamandan beri, alt değer 2.5 dolar ile 1.9 dolar arasında bir aralıktaydı, ta ki son düzeltme ayıların 1,9 dolar seviyesini aşmasına neden olana kadar. FTM sadece son altı günde %22’nin üzerinde bir kayıp kaydetti. Şimdi, alıcılar için aşağı kanalın üst trend çizgisine denk gelen yukarıda belirtilen işareti geri almak hayati hale geliyor.

Basın zamanında, FTM 1,87 dolardan işlem görüyordu. bu RSI aşırı satım bölgesine doğru hızlı bir düşüş gördü. Şimdi, üst trend çizgisinde bir engelle karşı karşıya kalırken 30 işaretinde destek buldu. Ayrıca, DMI satıcılar lehine çarpık ve önceki analizi yeniden doğruladı.

Ethereum Klasik (ETC)

Kaynak: TradingView, VB / USDT

Satış aşaması başlarken, ETC (19 Ocak’ın en yüksek seviyesinden) %39.98 kaybetti ve 22 Ocak’ta dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, o zamandan beri, altcoin şaşırtıcı bir şekilde %76.2’lik bir yatırım getirisi kaydetti ve 36 dolarlık direncin üzerine çıktı.

O zamandan beri, ayılar 33 doları destekten anında dirence çevirirken, son üç gün içinde %16’lık bir gerileme gördü. Ayılar için hemen yeniden test seviyesi 30 dolar civarındaydı.

Basın zamanında, ETC 31,58 dolardan işlem gördü. Son 24 saat içinde, RSI orta hattan tersine döndü ve 42 işaretini test etti. Zayıf kaldı ve yakın vadede herhangi bir canlanma belirtisi göstermedi. Ayrıca, OBV geçmişteki düşük fiyat noktalarına tekabül eden bir seviyede kaldı. Ancak ADX (yön eğilimi) ETC için son derece zayıftı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu