Kripto Para

‘Bitcoin’de ikisi de var, Ethereum’da diğeri yok’ ve bu yüzden …

Bitcoin’in fiyat artışı, bugün erken saatlerde, en iyi kripto para biriminin haftalık en düşük 41.700 $ ‘a ulaşmasıyla birlikte yükseldi. Bu oynaklığın çoğu, Federal Rezerv’in enflasyonla ilgili yeni yorumlarına atfedilebilirken, bazıları bu sefer direncin daha güçlü olabileceğinden korkuyor.

Bununla birlikte, üst düzey yatırım yönetimi şirketi Fidelity, son raporunda BTC’nin piyasayı geride bırakan diğer tüm dijital varlıklardan temel olarak ayırt edilebileceğini iddia etse bile, dijital varlık üzerinde yükselişini sürdürmeye devam etti.

Yakın tarihli bir podcast’te Fidelity’nin Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve kıtlık sağlama blok zinciri üçleminin, Ethereum gibi daha yeni blok zincirlerinde olduğu gibi Bitcoin’i rahatsız etmediğini belirterek şirket konumunu yineledi.

“Bitcoin, Ethereum ile aynı değildir. Her ikisine de yer olduğunu düşünüyorum ama onları aynı varlık sınıfından saymam bile.”

Yöneticiye göre, kıtlık ve tedarik bileşenlerine sahip olmanın yanı sıra Bitcoin, kendi lehine çalışan ağ etkileri bileşenine de sahip. Timmer, varlığın gerçekten değerini buradan aldığını ekledi.

“Bitcoin, hem arz kıtlığına hem de katlanarak artan talebe sahip olduğunuz tek varlık sınıfıdır. Ethereum’da bir tane var ama diğerine sahip değil, ancak kesinlikle o yöne gitmeye çalışıyorlar… arz büyümesini yönetmek açısından şu anda gittikleri yön bu olabilir, ancak bu olmayacağı anlamına gelmez. gelecekte değişecek ve tabii ki Bitcoin değiştirilemez, değiştirilemez.”

Yönetici, her ikisi de birçok kişi tarafından kutsal göstergeler olarak kabul edilen stoktan akışa ve S-eğrisi modellerini birleştirerek bu sonuca vardı. Burada birincisi, kıtlığını hesaba katarak BTC’nin arz dinamiklerini analiz ediyor. S-eğrisi, İnternet, cep telefonları gibi önceki teknolojilere kıyasla nasıl performans gösterdiğini belirlemek için benimsemeyi analiz eder.

S2F modeline 100.000 dolarlık projeksiyonlar için büyük ölçüde güvenilmesine rağmen, “katlanarak daha yüksek fiyatlara işaret ederek” başarısızlığı şüpheciliğe yol açtı. Bu, varlığa olan talebi faktoring ederek “bir şeye talep yoksa, ne kadar kıt olduğu önemli değil” gibi düzeltilebilir.

Bitcoin’in benimsenme eğrisini, son on yılda aktif adres sayısı üzerinden tarihi internet benimseme ve mobil abonelikle karşılaştırarak, “elde ettiğiniz şey bu katlanarak büyüyen eğridir” dedi. Her iki eğriyi birlikte konumlandırmak, önümüzdeki iki yıl için 100.000 dolarlık bir fiyat tahmini veriyor.

“Bu sayı sadece bu iki modelin kesişiminden geliyor çünkü bu, arz modeli ile talep modelinin buluştuğu son andır ve bu noktadan sonra talep modeli yükselir ve bu iki çizgi birbirinden tamamen ayrılmaya başlar.”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu