Kripto Para

Litecoin’e yatırım mı yaptınız? Mevcut piyasa yapısından ne bekleyeceğinizi bilin

İçindekiler

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Litecoin ayıları, geçtiğimiz birkaç hafta içinde 143 dolarda sağlam bir duruş sergiledi ve fiyat bir kez daha 110 doların altına düştü. Daha yüksek zaman dilimlerindeki piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi ve aşağı yönlü bir dönüş daha yapmış gibi görünüyordu. Piyasalardaki korku da duruma yardımcı olmadı. Fiyat 120 doların üzerine çıkmadıkça, düşüş eğiliminin sürmesi ve fiyatları 95 dolar ve 80 dolara indirmesi muhtemel.

LTC-1D

Kaynak: TradingView’de LTC / USDT

Fiyat, Ekim ayının sonundaki 282 dolara pompalanmasından bu yana bir dizi düşük seviye yapıyor. 180 dolarlık alan destekten dirence çevrildi ve orada bir düşüş trendi başlatıldı. Ocak ayında ve Şubat başında fiyat 140-150 dolar alanını geçmeye çalıştı ve her iki girişimde de reddedildi.

Bu ret ve 120 doların altına düşüşün ardından düşüş momentumu güçlendi. İstila haberlerinin “fiyatlandırıldığı” iddialarının ardından Bitcoin ve daha geniş kripto pazarlarının yerel bir dip bulması mümkündü.

Bunun doğru mu yanlış mı olduğu tamamen başka bir konuydu. Yine de dikkat edilmesi gereken bir nokta, USDT hakimiyetinin sadece birkaç saat önce %5,19’a ulaştığı ve yazı yazılırken %4,7 olduğuydu.

Akılcı

Litecoin ayıları bir kez daha sürücü koltuğuna oturdu

Kaynak: TradingView’de LTC / USDT

RSI, 34 değerinden sıçradı. Genel olarak, RSI’da bu seviyenin altında bir hareket güçlü bir düşüşe neden oldu, ancak bu henüz son birkaç gün içinde gerçekleşmedi. Müthiş Osilatör de sıfır çizgisinin altına düştü.

CDV, fiyatın yanı sıra istikrarlı bir düşüş trendi içindeydi ve bu, son aylarda satış hacminin satın alma hacmine baskın olduğunu gösterdi.

Çözüm

Piyasa yapısı ağır düşüşe işaret etti ve satış hacmi de son birkaç haftadır sabit kaldı. Bununla birlikte, Bitcoin’in 42 bin doların üzerine çıkması durumunda, Litecoin bir sıçrama görebilir – ancak bunun bir yükseliş trendi başlatıp başlatmayacağını zaman gösterecek.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu