Kripto Para

Lootverse: Metaverse’in geliştirilmesinin ardından Genişletilmiş Gerçeklik (XR) evrimi

Son on beş yıl, hilal sayısı ve uygulama türleri tarafından yönlendirilen Genişletilmiş Gerçeklik (XR) teknolojilerinin evrimi için kritikti. Ancak, ihtimallerin aksine, Sanal Gerçeklik (VR), Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Karma Gerçeklik (MR) cihazları, yalnızca efervesan oyun ve eğlence endüstrilerine hizmet etmek için değil, aynı zamanda ticari, eğitimsel ve dünya çapında bilimsel girişimler.

XR teknolojileri ile müşteriler, rezervasyon yapmadan önce otelleri ziyaret edebilir veya satın almak istedikleri arabayı ilk elden kontrol edebilirler. Profesyoneller de onlardan yararlanabilir. Örneğin, mimarlar müşterilerini projeyi sanal olarak gezmeye davet edebilirken, sağlık uzmanları özellikle karmaşık operasyonlarda uygulamalarını optimize edebilir. Ayrıca firmalar ve kurumlar gerçekçi eğitim ve simülasyonlar sunabilmektedir. Tabii ki, tüm bu kullanım durumları zaten gerçekleşiyor, ancak meta veri deposunu keşfetme olasılığı, bu cihazlara ve mevcut ve gelecek nesiller için sağlayabileceği deneyimlere yeni bir ışık tutuyor.

Öyle ki Meta, Microsoft, Sony, HP, Snap ve diğerleri gibi devlerin XR ürünleri için uzun vadeli bir vizyonu var. Her ne kadar start-up’lar bile bu gelişen işin bir payını tartışmaya girişiyor. AR ve MR gözlükleri ve VR kulaklıkları, gözlükleri ve denetleyicileri bir süredir piyasada. Kullanıcıların fiziksel dünyadaki dijital ürünler, sanat eserleri ve fantastik karakterlerle etkileşime girmesine izin verdiler, tüm metaverse meraklılarının önümüzdeki yıllarda görmeyi beklediği gerekli köprünün ilk adımı.

Eldiven prototipleri ve hatta ses dalgası cihazları da dokunma hissini simüle etme arayışında ivme kazanıyor; bu, Amerikalı yazar Ernest Cline’ın yönetmenliğini yaptığı bir film uyarlaması olan Ready Player One (2011) distopyasında tasvir ettiği şeye yakın bir şey. Steven Spielberg (2018). Hem konsolide edilmiş kuruluşlar hem de kitle fonlamalı projeler, kitlesel benimsemeyi teşvik etmek için hem tatmin edici derecede sürükleyici hem de uygun maliyetli cihazlar yaratmak için can atıyor. Bununla birlikte, bu, XR evrimi yolundaki en karmaşık zorluk gibi görünüyor.

Akıllı Telefonların Rolü Nedir?

Her ay, yeni şirketler sektöre katılma niyetlerini açıklıyor ve Google ve Apple gibi teknoloji liderlerinin yakında piyasaya sürülecek XR ürünleri üzerinde çalışan ayrılmış projeleri hakkında söylentiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Ayrıca, mobil işletmelerin ve şebeke operatörlerinin de sektörde liderliği ele geçirmeye çalışması, kullanıcıları ve uzmanları bu yeni paradigmada cep telefonlarının rolü hakkında spekülasyon yapmaya sevk ediyor. Akıllı telefonların, ekranların ve kameraların çözünürlüğü, yerleşim düzeni, anatomi, kullanılabilirlik ve 5G mobil ağ ile bağlanabilirlik gibi önemli yönlerden geliştiğine şüphe yok. Tüm bunlar, acemi metaverse topluluğunun ihtiyaçları ile işbirliği yapar. Paralel dünyaların yaratıldığı hızı desteklemek yeterli olur mu?

NFT ganimet, yetişkinler için tasarlanmış ve geliştirilmiş oyunlaştırılmış bir metaverse olan Lootverse’in arkasındaki şirket, hiper gerçekçi bir evrenle uzaya öncülük ediyor. CEO James Duchenne, büyüyen sektörde mobil cihazlar için mükemmel fırsatlar görüyor: “Akıllı telefonlar, toplumun ve dünya çapındaki ekonomilerin pandemi ile yüzleşmesine yardımcı olan güvenli ve sorunsuz işlemleri şimdiden mümkün kılıyor.

Kullanıcıların herhangi bir yerde bağlantı kurmalarına izin vererek sosyal etkileşimden yararlandıklarını gördük. Ayrıca AR ve VR aracılığıyla birçok sektöre pazarlama, satış ve eğitim stratejilerini yeniden keşfetme şansı sundular. Metaverse bu dönüşümü uç noktalara taşıyacak ve bu cihazlar, sanal dünyadaki kullanıcı deneyimini tamamlamak için izleyicilere ve aksesuarlara güvenmek kadar farklı teknolojileri birleştirme ve tek ortam olma potansiyeline sahip.”

Lootverse, kullanıcıların dünyadaki işletmeleri ve turistik yerleri arayabilecekleri ve bu destinasyonlara sanal olarak seyahat edebilecekleri, yakında harita odaklı bir web sitesi başlatıyor. Erken evlat edinenler şimdiden arazilerini satın alıyor ve gelecekteki Yağmacıların keşfetmesi için kurumsal ve konut mülkleri kuruyor.

Zamanla, Lootverse’de faaliyet gösteren şirketler, XR teknolojisini kullanarak metaverse’deki varlıklarını fiziksel mağazalarıyla birleştirebilecekler. “Akıllı telefonunuz veya AR gözlüğünüzle bir ayakkabı mağazasına girdiğinizi ve sadece sizin gibi Yağmacılar için yapılmış bir tür spor ayakkabıyla şaşırdığınızı hayal edin. Duchenne, “Bu düzeyde kişiselleştirilmiş deneyim, yakın gelecekte tüketim hakkındaki düşüncelerimizi değiştirecek” dedi.

Loot NFT hakkında

NFT ganimet NFT’ler tarafından desteklenen oyunlaştırılmış bir paralel dünya olan Lootverse’i yarattı ve geliştirdi. Lootverse 4.880 arsaya sahip ve kitle kaynaklı yaratıcılıkla inşa ediliyor. Bu pikselsiz fantezi dünyası, yetişkinler için özenle tasarlandı ve kendi kültürünü, siyasi sistemini ve ekonomik faaliyetini kurdu.

Kullanıcılar kaydolabilir, Earthian paralarını Lootverse’in hizmet jetonu olan LTT (Loot Ticket) ile değiştirebilir ve Lootizen olmak için bir arsa satın alabilir. Lootizens vatandaşlık vizesi ile ekosistemdeki çoğu yere erişebilir, toplu olarak dünyayı gelecekteki sakinler için inşa edebilir, resmi pazar yeri olan Satoshi’s Lounge’da özel NFT’ler veya koleksiyonlar satın alabilir, dünya ekonomisinden faydalanabilir ve miraslarını metaverse’de büyütebilir.

Loot NFT, NFT’lere erişimi demokratikleştirmeyi, bu arazinin hikayesini blok zincirinde ölümsüzleştirirken, diğerlerinden farklı olarak bir metaverse aracılığıyla gerçekten sanatsal bir araştırmaya izin vermeyi amaçlıyor. Lootverse, bir Otorite Kanıtı konsensüsüne sahip Ethereum tabanlı izinli bir blok zinciri olan Talos üzerine inşa edildi.

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin veya topluluğa katılın: lootnft.io | Telgraf

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu