Kripto Para

LUNA’nın Cardano’yu VE XRP’yi grafiklerde değiştirmesi durumu

Bir hafta önce, XRP ve Cardano’nun beğenisine sahip olan LUNA, piyasanın düşüş trendi sayesinde coştu. Ancak bu, 21 Şubat’ta altcoin listelerde yükselmeye başladığında değişti. Kısa bir süre sonra, yatırımcıları için karlı bir hamle yapmayı bile başardı ve bu süreçte Cardano’nun piyasa değerini aştı.

Bir rulo üzerinde Terra

Son sekiz gün içinde LUNA %85,25 arttı. Bu yılın başından bu yana %104.59 değer kaybettikten sonra altcoin şimdi tüm kayıplarını geçersiz kıldı.

91 dolardan işlem gören LUNA, yine en son 1 Ocak’ta görülen seviyede işlem görüyor. Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü fiyat artışı piyasa değerinde de bir artışa tekabül ediyor. Hatta aynısı 19.4 milyar dolardan 34.38 milyar dolara yükseldi.

Terra piyasa değeri | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Cardano ise piyasa değeri açısından pay kaybediyor. Dünkü ralli bile sadece 3,6 milyar dolar ekledi. Aksine, LUNA’nın 24 saatlik piyasa değeri 7 milyar dolar arttı.

Sonuç olarak, LUNA, ilk 10 kripto para birimi tablosunda Cardano’nun yerini aldı. Şimdi aynısını XRP’ye yapmaya yaklaşıyor.

Cardano gibi, XRP de önemli bir adım atmıyor. Dünkü %8’lik ralli, piyasa sınırını sadece 3 milyar dolar yukarı itti. Yazma sırasında LUNA, XRP’nin grafiklerdeki konumundan sadece 2 milyar dolar uzaktaydı.

dalgalanma piyasa değeri | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

XRP’nin dezavantajı…

Belki de DeFi eksikliğidir.

Terra, sadece kripto para piyasasında değil, DeFi piyasasında da hakim durumda. Örneğin, Terra sadece 21 uygulamaya ev sahipliği yaparken, bunlara kilitlenen birleşik değer 23 milyar doların üzerindedir.

XRP’de eksik olan bu. Bu nedenle Terra, kitlesel küresel benimsenmesine rağmen XRP’nin duruşunu tehdit ediyor.

Olduğu gibi, XRP yatırımcıları haftalardır perişan durumdalar ve kayıplarını tekrar kara dönüştürmek için bir fırsat arıyorlar. Dünkü ralli onların kurtarıcı lütfuydu ve birçok LTH bundan faydalandı.

24 saat içinde, LTH satışından 340,43 milyardan fazla gün yok edildi.

XRP LTH satışı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Bununla birlikte, bunun ağın 2 ayda gördüğü en fazla kâr olduğu gerçeğiyle de motive edildi.

XRP ağı 2 ay sonra kârda | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Şu anda, dünün başka bir ralli mi yoksa sürdürülebilir bir toparlanmanın başlangıcı mı olduğu konusunda net bir işaret yok. Bu nedenle, tek seçenek önümüzdeki 48 saat boyunca piyasayı izlemek ve durum ne olursa olsun teyit etmektir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu