Kripto Para

MATIC: Bir trend değişikliğinden önce neyin neden ve nasıl olması gerektiği

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

27 Aralık’ta ATH’sine doğru istikrarlı bir yükselişin ardından MATIC, bazı kritik fiyat noktalarını delerek ve onları dirence çevirerek şiddetle geriledi.

Şimdi, 1,4 dolar bölgesinin üzerinde sürekli bir kapanış, alt seviyeyi desenli bir kırılma için hazırlayacaktır. Ne yazık ki, trend çizgisi direncinin (beyaz) altında bir yakınlık, RSI ile düşüş eğilimini yeniden teyit edecektir. Bu, MATIC’i desenli salınımına geri itecektir.

Basın zamanında, MATIC son 24 saatte %3.34 artışla 1.465 dolardan işlem görüyordu.

MATIC 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView, MATIC / USDT

2,92 dolarlık ATH’sinden MATIC, %57,39’luk bir düşüşe tanık oldu ve 24 Şubat’ta dört ayın en düşük seviyesini gördü. Ancak boğalar 1,2 dolar seviyesinde devreye girdi ve trend çizgisi direncine (sarı, kesikli) doğru bir yükseliş sağladı. Bu direnç de %50 Fibonacci seviyesine denk geldi.

Aynı şeyi takiben, ayılar Kontrol Noktasının (POC) altında bir aşağı kanal rallisi başlattı. 1,3 dolarlık destek sağlam durduğundan, MATIC boğaları son 24 saat içinde güçlü bir toparlanma başlattı. Basın zamanında, mevcut modelin devrilmesini gördüler.

Şu andan itibaren, 1,47 doların üzerinde inandırıcı bir kapanış, %38,2 Fibonacci direncinin test edilmesi için olasılıklar açacaktır. Ani eğilim çizgisi direncinin üstesinden gelmek, kontrolsüz kısa vadeli bir toparlanma için kritik öneme sahiptir. Trend çizgisi direncinin (beyaz) altında bir kapanış, yükseliş dönüşü öncesinde 1,3 dolarlık bir yeniden teste yol açabilir.

Ayrıca, son birkaç ayda, bu POC’nin üzerinde bir kapanış, 1,5 dolar seviyesine doğru toparlanmaya yol açtı. Tarihi tekrar edebilir mi?

Akılcı

Kaynak: TradingView, MATIC / USDT

RSI, aşırı satım bölgesinden etkileyici bir toparlanma hayal etti. Şimdi, dengesinin zorlandığını gördüğü için, direncinin altındaki bir yakınlık, gizli bir düşüş eğilimini teyit edecektir.

Ayrıca, son iki günde fiyat düşmeye devam ederken, OBV daha ziyade zirvelerini korudu. Bu, artan satın alma etkisinin oluşumunu doğrulayacaktır.

Çözüm

RSI ve OBV’deki yükseliş trendi göz önüne alındığında, bu noktadan toparlanma şansı hala parlak. Öyle olsa bile, direncin altındaki herhangi bir kapanış, gizli düşüş eğilimini teyit edecektir.

MATIC, kral madeni para ile 30 günlük büyük bir korelasyonu paylaştığı için yatırımcılar / tüccarlar Bitcoin’in hareketini yakından takip etmelidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu