Kripto Para

Akıllı para gelmeden önce Bitcoin’in hangi riskli varlıkları beklemesi gerekir?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kasım 2021’de ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) bir önceki yıla göre %6,8 arttığı haberi geldi. Bu, enflasyonun beklenenden daha yüksek olduğuna işaret etti. Akıllı piyasa katılımcıları bir ilgili soru – Bu enflasyon, yatırımcıların doğası gereği riskli varlıklar olan kripto para birimlerinden kaçmasına neden olabilir mi?

Piyasadaki Tether Dominance’a bir bakış, yazının yazıldığı sırada %4,7’de olduğunu gösterdi. Bu, paranın kenarda olduğu ve ya konuşlandırılmayı beklediği ya da bu fırtınalı koşullardan kurtulmayı beklediği anlamına gelir.

Bitcoin için 34 bin dolarlık fiyatlar bu dağıtımı tetikleyebilir mi, yoksa daha fazla acıya mı katlanacağız?

BTC- 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de BTC / USDT

Rusya’nın işgali, enflasyon, enerji kıtlığı, buğday ihracatındaki olası düşüş ve daha birçok faktör uzun vadeli yatırımcıyı rahatsız ediyor. Özellikle Bitcoin’in dijital altın olduğuna inananlar. Bu yatırımcılar için kriz zamanlarında Bitcoin satın almak bariz görünüyor, ancak piyasanın geri kalanı ne düşünüyor?

Yalnızca teknik analiz temelinde, fiyat 2021’in başlarından bu yana 29.4 bin ila 65.1 bin dolar aralığında işlem görüyor. Sabit Aralık Hacim Profili, 31.7 bin ila 39.7 bin dolarlık alanın yoğun teklif edildiğini ve BTC’nin önümüzdeki haftalarda talep bulacağı bir alan olabilir.

Bununla birlikte, eğilim son dört aydır düşüşte. 30 bin dolara bir hareket göz ardı edilemez. Kuzeyde, direnç 44,5 bin dolar ve 52- 53 bin dolarlık alanda sert duruyor. Güneyde, Kontrol Noktası 36.8 bin dolardı.

Akılcı

Bitcoin, enflasyon korkuları karşısında düştü, riskli bir varlık olmaya devam ediyor

Kaynak: TradingView’de BTC / USDT

RSI 35.9’un altına düşmedi ve günlük grafikte bu seviyenin altına keskin bir düşüş BTC için kayıplar görebilir. Bununla birlikte, uzun vadede, böyle bir düşüş, pazarlıklı satın alma fırsatlarını temsil edecektir.

OBV, Haziran ayından bu yana yatay hareket ediyor ve BTC’nin 68 bin dolara ulaştığı Kasım ayı başlarında yerel bir zirve buldu. Yazma sırasında, CVD ayı bölgesindeydi.

Çözüm

Yükseliş eğiliminde pek bir kayma belirtisi yoktu. Piyasa yapısı son aylarda düşüş gösteriyor, ancak daha düşük zaman dilimlerinde 36,8 bin dolar ile 44,5 bin dolar arasında bir aralık oluşturulabilirdi.

36 bin dolarlık alan iyi bir destek sunarken, Bitcoin için bir yükseliş eğilimi başlatmak için 44.5 bin dolar ve 47.1 bin dolar yenilmesi gereken seviyeler olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin borsalarından çıkış, önceki boğa koşusunun başlangıcında olduğu kadar büyük değil. Bu, akıllı paradan gelen talep gelmeden önce BTC için daha fazla olumsuzluk anlamına gelebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu