Kripto Para

MATIC, Rusya-Ukrayna ihtilafının arkasındaki daha geniş piyasa duyarlılığına meydan okuyor mu?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir..

Bazı piyasa katılımcıları, piyasaların Rus işgalini ve etkilerini fiyatlandırdığını ve dibin içeride olduğunu savundu. Diğerleri, sosyal medyada, özellikle kripto gibi risk altındaki varlıklar için bunun gülünç bir sonuç olduğu konusundaki görüşlerini dile getirdi. Son 24 saat içinde doğru olan, USDT hakimiyetinin ve Bitcoin hakimiyetinin biraz düşmesi, bu da altcoinlerin son birkaç saat içinde iyi performans gösterdiği anlamına geliyor. MATIC bunlardan biri gibi görünüyordu.

MATIC-1H

Kaynak: TradingView’de MATIC / USDT

Grafiklerde 1,45 dolarlık alan (kırmızı kutu) ve 1,35 dolarlık alan (camgöbeği kutusu) son birkaç gündür önemli. 1,35 doların altında, 1,24 dolar destek seviyesi de bir miktar talebin geldiğini görebilir.

MATIC, 1,75 dolar seviyesinin destekten dirence çevrilmesinin ardından geçtiğimiz hafta düşüş trendine girdi. O zamandan beri, piyasa yapısı düşüş eğiliminde ve grafiklerdeki bu düşük zirveler ve düşük düşüşler serisi kırılmadı.

Fiyatın 1,35 doları geçmesi ve 1,45 dolar direnç alanının kapılarını çalıyor olması. Bunlar önümüzdeki birkaç gün içinde dikkat edilmesi gereken iki alan. Yükseliş yönüne dönebilmek için MATIC’in daha yüksek bir dip ve daha yüksek bir zirve kaydetmesi gerekecek, bu nedenle MATIC’in 1,35 doların üzerinde kalması ve 1,5 doları geçmesi gerekiyor.

Akılcı

MATIC, bir direnç bölgesinin hemen altında işlem gördü ve yukarı doğru itebilir

Kaynak: TradingView’de MATIC / USDT

RSI nötr 50’nin üzerinde kaldı, ancak bu kendi başına bir yükselişi göstermiyor. Müthiş Osilatör de sıfır çizgisinin üzerine tırmanırken, bu sadece son birkaç saatteki güçlü yukarı yönlü momentumun bir yansımasıydı. Bu yükseliş ivmesi, bu ralliyi sürdürmek ve fiyatları yukarı itmek için alıcılardan takip görmelidir. Bununla birlikte, CDV daha yüksek bir seviyeye çıkmadı.

Çözüm

Piyasa yapısı düşüş eğilimini sürdürürken, yukarı yönlü bir hareketin mümkün olabileceğini gösterdi. Küresel piyasalardaki gerilimler ve korku, fiyatlar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir ve 1,35 doların altına yakın bir seans, muhtemelen MATIC’in 1,24 dolara hareket etmesine neden olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu