Kripto Para

Meksika, Bitcoin’i yasal ihaleye mi çıkarmak istiyor? Analist diyor ki…

Meksika yönetiminin Bitcoin’i yasallaştırmayı planladığına dair raporlar olduğu için haber telleri yanıp sönmeye başladı. Bununla birlikte, bunun kripto benimsenmesi için bir yükseliş işareti olduğu sonucuna varmadan önce, yatırımcılar neler olup bittiğine daha yakından bakmalıdır.

Meksika’da Bitcoin Yükseliyor mu?

Unutulmaması gereken ilk şey, Meksikalı bir senatör – Indira Kempis – Bitcoin’i ülkede yasallaştırmak için El Salvador’un kendi kripto yasasından esinlenerek bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor. Bu, Bitcoin’i Meksika’da yasal bir ihale olarak görmenin çok uzun bir yolu.

Ancak yatırım analisti ve yorumcusu Anthony Pompliano, güncellemeden heyecan duydu. dedi ki,

“Şimdi, başka bir ülkemiz var – Orta Amerika’da Meksika – Bitcoin’i kendi yetki alanlarında yasal ihale haline getirmek istiyor. Meksikalı bir senatör, Bitcoin’i yasal ihale haline getirmek için mevzuat ortaya koyacak. ”

El Salvador’un Bitcoin’i yasallaştırmasıyla hikayenin gerçekten nasıl başladığı hakkında konuşan Pompliano, şunları kaydetti:

“Güney ve Orta Amerika’da bir domino etkisi başlattılar. Ülke ardı ardına yerel, eyalet veya ulusal politikacıların öne çıktığını ve ‘Bence biz de aynısını yapmalıyız’ dediğini gördük. “

Sözlerini kısaltma zamanı

Bununla birlikte, mevzuatı yasallaştırma ile karıştırmamak hayati önem taşımaktadır. Buna ek olarak, Pompliano uluslararası hükümetler ve politikalar hakkında iyimser ama kapsamlı açıklamalar yapma eğiliminde. Hindistan’ın dijital varlıkların transferi üzerindeki %30 vergisini tartışırken Pompliano, Hindistan hükümetinin Hintlilerin kripto para almasını “sağlayacağı” sonucuna vardı.

Ancak gerçek şu ki, Hindistan maliye bakanı hala bir kripto yasağı olasılığını dışlamadı.

Bu nedenle, Pompliano’nun Meksika’daki Bitcoin sahnesine ilişkin analizini sağlıklı bir dikkatle ele almamız gerekiyor. Meksika’da kriptonun yasallaştırılması için çağrıda bulunan tek bir senatör, El Salvador’un ayak izlerini takip etmekten çok farklı.

Ve El Salvador’dan bahsetmişken. . .

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Chivo Pets Veteriner Hastanesi’nin yakında hizmete gireceğini duyurduğundan, ihtişam ve ihtişam sıkıntısı yaşanmadı. Hastaneyi inşa etme projesi, Bitcoin karları kullanılarak finanse edildiği bildirildiği için dünya çapında ün kazandı.

Bununla birlikte, giderek daha fazla politikacı Bitcoin kabulü için baskı yaparken, kripto gözlemcilerinin teknolojinin ilkeleriyle ciddi bir şekilde ilgilenip ilgilenmediklerini veya sadece manşet avına çıkıp çıkmadıklarını sormaları gerekiyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu