Kripto Para

Messari’nin Cardano için yaptığı işlem hacimleri bize tüm hikayeyi anlatıyor mu?

Santiment, Glassnode, Nansen, Messari, DeFi Llama – kripto varlıklar ve bunların ölçümleri hakkında veri toplamak için en çok hangisini seviyorsunuz? Blockchain verilerini ölçtüğü çeşitli yollar nedeniyle bu platformlar arasında istatistiklerde bazı küçük farklılıklar beklenebilirken, bir platform madeni paraların işlem hacimlerini raporlama şekli için mikroskop altına girdi.

Messari ortalığı karıştırdı mı?

CoinMarketCap’e göre, basın zamanında Cardano, piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto paraydı. Kabul etmelisin ki birinci ya da ikinci olmak kadar etkileyici değil. Ancak Messari.io’da 24 saatlik işlem hacmi söz konusu olduğunda Cardano listenin başında ve Bitcoin’in bile önündeydi.

Basın zamanında, Cardano 32.38 milyar dolarlık rakamlar kaydederken, Bitcoin sadece 13.38 milyar dolar kaydetti. Dahası, Cardano’nun basın zamanındaki piyasa değeri sadece 26.583.225,768 dolardı ve şüphecilerin şüphelerini daha da artırdı.

Merak uyandıran şey, Litecoin’in işlem hacmi açısından Ethereum’u geçme şekliydi. Aslında, basın zamanında, Litecoin piyasa değerine göre 21. en büyük kripto paraydı.

Kaynak: Messari.io

İyi bir KART mı dağıttınız?

Bu olası olmayan sıralamaların nedeni ne olabilir? Pekala, hız bir ipucu tutabilir. Santiment’e göre, ADA’nın hızı – veya piyasa değerine bölünen 24 saatlik hacim – Bitcoin’in hızından daha yüksekti. Bu, Bitcoin’in hacminin ölçülme biçiminden farklı olması durumunda, Cardano’nun hacminin blok zincirinin kendisi tarafından hesaplanma şeklinin daha fazla araştırmaya değer olabileceği ihtimaline işaret ediyor.

Kaynak: Santiment

Ayrıca, ağırlıklı duyarlılık, Cardano kullanıcılarının 24 saatlik işlem hacimlerinde 30 milyar doları aşma fikrini desteklemiyor. Bu metrik, baskı sırasında -0.00074 civarında negatif bölgedeydi ve muhtemelen ADA’nın düşen fiyatıyla birlikte hareket ediyor.

Kaynak: Santiment

Ancak DeFi Llama’ya göre Cardano’nun TVL’si [total value locked] fiyatındaki düşüşe rağmen yükselişte. Bu, blok zincirinin DeFi’de ilerleme kaydettiğini gösteriyor.

Örneğin, Cardano’nun TVL’si yalnızca son 24 saatte %5,36 arttı.

Kaynak: DeFi Llama

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu