Kripto Para

MetaDAO ile kullanıcılara GameFi alanına bir bakış sağlama

Blockchain oyunları ve özellikle GameFi sektörü, muhtemelen 2022’nin en sıcak konusu. Play-to-Earn modeline dayalı oyunlar, tüm dünyada insanların kalbini kazanırken, gelişmekte olan ülkelerde de popüler hale geldi. hayatını kazanmanın yolu. Örneğin, bu tür oyunlardan biri olan Axie Infinity’de, NFT’lerin işlem hacmi, 2018’deki lansmanından bu yana 3,6 milyar doları aştı.

Andreessen Horowitz ve Kingsway Capital gibi risk sermayesi köpekbalıklarının yanı sıra önde gelen kripto milyarderleri bu trende göre hareket etmeye başladı bile. 2021’in üçüncü çeyreğinde, önceki altı yılın iki katı olan blockchain oyunlarına rekor kıran 1 milyar dolarlık yatırım yapıldı.

Köpekbalıklarının neden uyanık olduğunu ve daha küçük bir balık için ne kaldığını veya normal kullanıcıların bir bankayı kırmadan paylarını nasıl alabileceklerini keşfedelim.

Girişim sermayesi köpekbalıkları büyük kazançlar kokuyor

P2E oyunlarına, yalnızca eşi görülmemiş bir büyümenin kanıtlanmış bir kaydına sahip olduğu için değil, aynı zamanda yakın gelecek perspektifleri nedeniyle de blok zinciri kitlesel benimsenmesinin devrilme noktası denir. Bu yıl uzmanlar, pazarı güçlendirmek için zıt yönlerden gelen iki akış nedeniyle önemli bir büyüme öngörüyor.

Bir yandan, 2022’de giderek daha fazla insan medyadan yeni fırsatlar öğreniyor ve oyuncuların saflarına katılıyor. Popüler oyun Axie Infinity’nin kullanıcı tabanı 2 milyonu aştı ve “Play-to-Earn: NFT Gaming in the Philippines” adlı YouTube videosu şimdiden 750.000’den fazla izlenmeye ulaştı. Kullanıcıların çoğu, oyunlarda dağıtılan ödülleri yaşam kalitelerini artırmak için bir şans olarak gören gelişmekte olan ülkelerden gelmektedir. Blockage Game’den Ben Heidorn’a göre, Afrika pazarındaki yüksek hızlı dağıtım nedeniyle kullanıcı tabanı 100 milyona ulaşacak.

Öte yandan Ubisoft gibi oyun geliştiriciler arasında sektör çarkları yeni sulara girmeye hazır. Önde gelen oyun geliştiricileri, daha güçlü görsel bileşenler ve ayrıntılı oyun senaryoları ile kullanıcı oyun deneyimini önemli ölçüde iyileştirebilecek ekipler getiriyor. Sonuç olarak, oyun kalitesinin büyümesi yeni kullanıcıları çekecek ve yatırım çarkını daha da çözecektir.

Açıkçası, Play-to-Earn oyunlarının devrilme noktasına olan yakınlık, risk sermayesi köpekbalıkları tarafından fark edilmedi. 2021’in ikinci yarısına yapılan yatırım, ilk yarısına kıyasla roket gibi görünüyor. Ocak 2022’de Hong Kong Animoca Brand’den NFT oyun geliştiricisi, Mayıs 2021’de 88.9 milyon dolar, Temmuz’da 50 milyon dolar, Ekim 2021’de 65 milyon dolara ek olarak 358 milyon dolar kazandı. Popüler oyun Axie’nin arkasındaki Sky Mavis. Infinity de Mayıs 2021’de sadece 7,5 milyon dolar toplayarak başladı ve Ekim 2021’de şimdiden 152 milyon dolarlık bir yatırıma ulaştı.

Andreessen Horowitz fonunun genel ortağı Arianna Simpson, “Axie büyüme hikayesi, tüm dünyada pek çok insanda yankı uyandıran P2E devriminin gücünün olağanüstü bir kanıtıdır ”. Ona göre, Axie Infinity Sky Mavis’in yaratıcısı “P2E’yi ana akıma fırlattı”.

P2E projeleri ayrıca küçük balıklar için büyük porsiyonlara sahiptir.

Geleneksel finansta, risk sermayesi köpekbalıkları en iyi anlaşmaları erken turlarda yakalarken, perakende yatırımcıların daha uzun süre beklemesi ve daha az kar elde etmesi gerekiyor. GameFi sektörü de aynı paradigma ile başladı.

Köpekbalıkları, en küçük tekliflerin genellikle yüz bin dolar olduğu kapalı yatırım turlarına davet edildi. Aynı zamanda, perakende yatırımcılar, listelemeden önce gelecek vaat eden projelerin madeni paralarını elde etme şansı için sırada beklemek ve birden fazla hesap açmak zorunda kaldı. Çok zaman ve enerji aldığından, çok az yatırımcı bu yola gitti.

Ancak finans endüstrisindeki daha fazla demokratikleşme, bu paradigmayı değiştiren daha fazla proje getiriyor. Oyunun kurallarını değiştirenlerden biri de çok işlevli platform Meta DAO. Lonca. Platform, perakende yatırımcıların en erken turlarda pastadan paylarını almalarını sağlayan merkezi olmayan GameFi odaklı bir girişim fonu DAO Launchpad dahil olmak üzere çeşitli altyapı düzeyinde NFT’ler yaratıyor.

DAO Launchpad, merkezi olmayan özerk bir organizasyondur. Bu, yatırım yapılacak projelerin topluluk üyeleri, projenin yerel belirteçleri MDGG sahipleri arasında oylanarak seçildiği anlamına gelir. Bu, perakende yatırımcıların MDGG’yi stake ederek potansiyel olarak 1000 kat kar getirebilecek anlaşmalara erişmelerini sağlar. Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü yatırımcılar NFT’leri mümkün olduğunca erken satın alma fırsatı sunan oyunların alfa ve beta sürümlerine de erişebiliyor.

MDGG özel token satışı 22 Şubat 2022’de yapılacak. Kayıt formu ve daha fazla bilgi şu adreste bulunabilir: Meta DAO Loncası İnternet sitesi.

GameFi sektörü için altyapı oluşturma

ENCRY Vakfı’nın kurucusu Roman Nekrasov’a göre, günümüzde blok zinciri endüstrisinin “tamamlayıcı araçlara ve altyapı düzeyinde platformlara” ihtiyacı var çünkü geleneksel finans altyapısı basitçe “uygun değil”:

“Sıfırdan, neredeyse boş bir alanda inşa etmek gerekiyor. Son yıllarda, kripto para birimleri için altyapı inşası – ticaret platformlarının, saklama hizmetlerinin ve borsaların büyümesi – kripto para birimlerinin yeni bir gelişim aşamasına girmesine yardımcı oldu. Şimdi, dijital varlık pazarının diğer nişleri için altyapı oluşturma zamanı: NFT, DeFi, çok zincirli platformlar. Altyapı düzeyindeki projeler arasında ilk harekete geçenler, daha önce hiç kimse yapmadığı için kolayca tek boynuzlu atlar haline gelebilir ”

2021’de Play-to-Earn oyunlarının popülaritesinin artması nedeniyle giriş engeli önemli ölçüde güçlendi. Oyuna katılmak ve kazanmaya başlamak için oyuncular oyun karakterlerini ve eşyalarını değiştirilemez jetonlar şeklinde satın alırlar. Geri dönüş için en büyük fırsatlara sahip en popüler oyunların tam paketinin fiyatı, özellikle gelişmekte olan pazarlardaki oyuncular arasında önemli bir miktar olan 1000 $ ‘a ulaşabilir.

Bunu çözmek için Meta DAO Guild ekibi, motive olmuş oyuncuların oyun NFT’leri kiralayabilecekleri ve herhangi bir yatırım yapmadan kazanmaya başlayabilecekleri MetaRent platformunu sunuyor. Bu mekanizma aynı zamanda tüm öğeleri satın almak için parası olan ancak bir oyuna ayıracak zamanı olmayan NFT sahiplerine de yarar sağlar. Endüstri düzeyinde, bir bütün olarak ekosisteme fayda sağlayan atıl NFT’lerin miktarını önemli ölçüde azaltır.

Ayrıca, bunu gerçekten bir kazan-kazan durumu haline getirmek için Meta DAO Lonca ekibi, oyuncular için bir eğitim sıralama sistemi de oluşturdu. Bu şekilde yeni oyuncular, topluluğa ait NFT’lerde becerilerini mükemmelleştirebilirken, NFT sahipleri varlıklarının maksimum potansiyelde kullanıldığından emin olacaklar.

Liste, kullanıcıların oyunlar içinde ve arasında NFT’leri özgürce değiş tokuş edebilecekleri bir yer olmadan tamamlanmış sayılmaz. Bunun için geliştiriciler MetaExchange’i başlattı.

Merkezi olmayan girişim fonu DAO Launchpad, NFT kiralamak için MetaRent platformu, oyuncular için eğitim ve sıralama sistemi Bursu ve MetaExchange, Meta DAO Guild’i altyapı düzeyinde bir proje yapan bir dizi çözüm oluşturur.

Şirket projeleri hakkında daha fazla bilgiyi adresinde bulabilirsiniz. İnternet sitesi.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu