Akademi

MiamiCoin Nedir? | İskenderiye

Stacks blok zinciri, şehirlerin kendi kripto para birimlerini geliştirmelerine olanak tanır ve Miami bir kripto sermayesi olmak ister.

MiamiCoin (MIA), merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) Bitcoin (BTC) üzerinde çalışmasını sağlayan bir katman blok zinciri olan Stacks blok zincirindeki bir CityCoin’dir. Stacks tarafından kullanılan Clarity adlı akıllı sözleşme dili sayesinde, merkezi olmayan uygulamalar Bitcoin blok zincirinde başlatılabilir ve güvence altına alınabilir.

CityCoins, blok zincir teknolojisi aracılığıyla şehirlere katkıları güçlendirir. Şehrini desteklemek ve büyüyen kripto para hazinesi üzerinde söz sahibi olmak isteyen vatandaşlar, madeni paralarını madencilik yapabilir veya yığınlayabilir. MiamiCoin, Ağustos 2021’de piyasaya sürüldü ve Miami’ye kripto para biriminde sürekli bir gelir akışı sağlıyor.

CityCoins’in dört ana özelliği şunlardır: aktivasyon, madencilik, programlama ve istifleme.

 • Aktivasyon: STX ve BTC gibi, CityCoins de çıkarılır. Madencilik, yalnızca sözleşme dağıtımından sonra 20 bağımsız cüzdan aktivasyon sinyali verdiğinde başlar.
 • Madencilik: CityCoins madenciliği yapmak için madenciler, STX’i Stacks blok zincirinde akıllı bir sözleşmeye yatırmak zorundadır. Çıkarılan madeni paraların %30’u şehir için ayrılmıştır.
 • Programlama: CityCoins, Clarity programlama dili sayesinde geliştiricilere, girişimcilere, sakinlere ve diğerlerine fayda sağlar.
 • İstifleme: CityCoin’leri seçili bir ödül döngüsü için yatırırsanız biriktirebilirsiniz. Çıkarılan madeni paraların %70’i istifleyiciler için ayrılmıştır.

MiamiCoin’in çalışabilmesi için bir şehrin sakinlerinin desteğine ihtiyacı var.

Sözleşmenin uygulanmasından sonra en az 20 bağımsız cüzdan aktivasyon sinyali vermelidir. Başka bir deyişle, akıllı sözleşme kurulduktan sonra, minimum ilgi seviyesini belirtmek için 20 kullanıcının cüzdanlarına kaydolması gerekiyor. Bu, 24 saatlik bir geri sayımı başlatır ve ardından MiamiCoin, üç adımlı basit bir işlemden sonra çıkarılabilir.

İlk olarak, MIA topluluk tarafından mayınlı. Madenciler, herhangi bir Yığın bloğundaki akıllı sözleşmede STX’i kilitlemeli ve bunun için MIA ile ödüllendirilmelidir. İkincisi, madencilik ödüllerinin %70’i MiamiCoin’lerini (STX ekosisteminde staking olarak adlandırılır) istiflemeyi tercih eden kişilere gidiyor. Üçüncüsü, kalan %30, Miami şehrine ait bir saklama cüzdanına tahsis edilir.

Herhangi bir donanım gereksinimi olmadığından ve protokol açık kaynaklı olduğundan, herkes CityCoins akıllı sözleşmesiyle etkileşime giren bir web sitesi oluşturabilir. Madenciler blok başına yalnızca bir kez katılabilir ve MiamiCoin madenciliği için taahhüt edilen STX iade edilmez, ancak yığınlayıcılara ve şehrin saklama cüzdanına dağıtılır. Blok başına yalnızca bir madenci ödülü talep edebilir

Diğer iş kanıtı blok zincirlerinde olduğu gibi, erken etkileşim büyük ölçüde teşvik edilir. bu düzenleme programı MiamiCoin’in:
 • İlk 10.000 Yığın bloğu, yaklaşık üç ayda 250.000 CityCoin verir.
 • Sonraki 200.000 blok, yaklaşık dört yılda 100.000 jeton verir (ilk madenciler için eksi bir bonus süresi).
 • Sonraki 210.000 blok, yaklaşık dört yılda 50.000 jeton verir.
 • Sonraki 210.000 blok, yaklaşık dört yılda 25.000 jeton verir.
 • Sonraki 210.000 blok, yaklaşık dört yılda 12.500 jeton verir.
 • Sonraki 210.000 blok, yaklaşık dört yılda 6.250 jeton verir.
 • Sonraki 210.000 blok, yaklaşık dört yılda 3.125 jeton verir.

Bu şekilde MiamiCoin, Bitcoin ve Stacks’a benzer bir halving mekanizması izler.

Şu anda piyasada üç CityCoin var: MiamiCoin, Austin Coin ve New York City Coin.

Uzun yıllardır kültürel bir sıcak nokta olan Miami, Amerika’nın ana inovasyon merkezlerinden birine dönüştü ve bir teknoloji merkezi haline geldi. Geliştiricilerin ve girişimcilerin şehre akını, büyük ağ etkilerine yol açtı ve şehir hükümetini yeni teknoloji sahnesini benimsemeye teşvik etti. Özellikle blok zinciri teknolojisi açısından Miami, Amerika’nın önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. Her yıl şehir, 2021’de Ross Ulbricht veya 2022’de El Salvador başkanı Nayib Bukele gibi ünlü konuk konuşmacılara ev sahipliği yapan yıllık Bitcoin konferansına ev sahipliği yapıyor. 6-9 Nisan tarihleri ​​arasındaki 2022 Bitcoin konferansına kısmen CoinmarketCap sponsor olacak.

Bu nedenle, MiamiCoin’i ek bir gelir akışı ve şehrin profilini bir kripto mekânı olarak yükseltmenin bir yolu olarak kabul etmek hiç de kolay olmadı.

MIA ne kadar çok çıkarılırsa, şehrin cüzdanına o kadar çok gider. Madeni paraya sahip herhangi bir şehir, hazinesini kendi takdirine bağlı olarak kullanabilir ve CityCoin ödüllerini, istifleyicilerin harcamanın en uygun yolu olarak gördüğü şeylere vermek için hiçbir yasal şekilde bağlı değildir. Başka bir deyişle, parayı sorumsuzca harcamaya karar verirse, istifleyicilerin Miami Şehri’ne dava açmasının hiçbir yolu yoktur – MiamiCoin şehri bir DAO yapmaz. Bununla birlikte, MiamiCoin şehre bağış çekmek için önemli bir araç haline gelebilir ve bu nedenle mali açıdan sorumlu harcamalar sosyal olarak teşvik edilir.

Örneğin, Miami’nin vatandaşları ve işletmeleri, MIA’ya yatırım yapabilir ve şehri, fiyatını elinde tutmaya ve artırmaya teşvik etmek için bekletebilir. Alternatif olarak, şehrin fonları altyapı ve hizmetlere yatırmasını önerebilirler. Gelirler vatandaşların yararına kullanılırsa, bu erdemli bir büyüme döngüsü yaratabilir.

Ayrıca, sahipler, artan kullanımla protokolden BTC ödülleri kazanabildikleri için MiamiCoin madenciliği ve kullanımı için bir teşvike sahiptir. Blockchain teknolojisi sayesinde uygulamalar oluşturabilir ve daha önce çözülemeyen sorunları çözebilirler. Örneğin MiamiCoin, dijital veya fiziksel alanlara erişim sağlamayı, ticaret ve borç verme için finansal uygulamalar oluşturmayı ve akıllı sözleşmeleri çeşitli başka şekillerde kullanmayı mümkün kılıyor.

MiamiCoin gibi CityCoins yarattı medyanın ilgisini çeken bir telaş ve onları benimseyen şehirler için haklı olarak bir nimet olarak adlandırılabilir.

Florida Uluslararası Üniversitesi’nde yardımcı doçent olan Pouyan Esmaeil Zadeh şunları söyledi:

“Dünyadaki herhangi bir kişi… Miami’ye katkıda bulunmak istiyorsa, Miami’yi seviyorsa, o kişi MiamiCoin’i satın alabilir.”

FIU bilgi sistemleri ve iş analitiği doçenti Hemang Subramanian, MiamiCoin, şehrin vergi katkılarını telafi edebilir devlete ve uzun vadeli likidite sorunlarının çözülmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, erken evlat edinenlerin ve balinaların o kadar çok parayı biriktirebilecekleri ve şehrin gelirleri üzerinde çok fazla etkiye sahip oldukları konusunda da uyardı.

Kasım ayında Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehrin 21 milyon doların üzerinde bir getiri elde ettiğini açıkladı. Ayrıca, verim bu oranda devam ederse, şehrin vergi ihtiyaçlarını tamamen karşılayabileceklerini kaydetti.

Ancak kripto piyasalarındaki düzeltmeyle birlikte MIA’nın fiyatı da düştü ve Suarez 2 Şubat 2022’de yaptığı açıklamada, Miami parayı dağıttı ilk 5,25 milyon dolarlık MIA:

https://twitter.com/FrancisSuarez/status/1489009285447262211?s=20&t=QWXtrHY3xl3BgZD9q6NEYA

Miami Herald, şehrin cüzdanının 29 milyon dolardan 13 milyon dolara düştüğünü bildirdi. Suarez, kârın ne için kullanılacağını belirtmedi, ancak şehrin uygun fiyatlı konut, şehir hizmetleri veya daha düşük vergiler oluşturmayı düşündüğünü söyledi.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir. CoinMarketCap, herhangi bir projenin başarısından veya özgünlüğünden sorumlu değildir, son kullanıcılar için tarafsız bir bilgi kaynağı olarak hareket etmeyi amaçlıyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu