Kripto Para

Monero, kar al seviyesinde işlem görüyordu; boğalar fiyatı bu arz alanını geçebilir mi?

Gizlilik madeni para sektörünün liderlerinden biri olan Monero’nun fiyatı, grafiklerde bir darbe aldı. Birkaç ay önce Kraken, Birleşik Krallık’taki mevzuata uygunluk nedenlerinden dolayı Monero’yu listeden çıkarmak zorunda kaldı. Bunun gibi haberler, yatırımcının madeni paraya olan güvenini azaltabilir. Yazının yazıldığı sırada kripto para 180 dolardan bir arz alanında işlem görüyordu ancak boğalar bir kez daha geri çekilmek zorunda kalabilir.

XMR-12H

Kaynak: TradingView’de XMR / USDT

Mayıs 2021’de Monero’nun fiyatı madeni para başına 519 dolara yükseldi, ancak o zamandan beri grafiklerde bir dizi düşük zirve kaydetti. Eylül ayından bu yana (yukarıdaki grafik) fiyatın yönü, aralarında değişen fiyat hareketi dönemleriyle birlikte güneye doğru olmuştur.

Bitcoin’in son iki haftadaki yükseliş hareketi, XMR’nin 140 dolarlık alandan 180 dolara kadar sıçramasına yardımcı oldu. XMR boğalarının fiyatı, daha önce Aralık ve Ocak aylarında talep gören bu arz alanını geçip geçemeyeceği görülmeye devam ediyor.

Eski eğilimin devamı, eski talebin bu alanında bir ret olacaktır. Yine de, bir reddin gerçekleşeceğine dair çok fazla kanıt yok. Önümüzdeki birkaç gün, XMR’nin bir sonraki yönünü değerlendirmek için gerekli olacaktır.

Akılcı

Monero bir arz alanında işlem görüyordu - boğalar fiyatları yükseltebilir mi?

Kaynak: TradingView’de XMR / USDT

12 saatlik grafikteki RSI, son birkaç hafta içinde yükseliş momentumunun bir işareti olarak nötr 50’nin üzerine tırmandı. Ancak bu, kendi başına, büyük resimde XMR’nin bir sonraki yönünün göstergesi değildi. Örneğin, RSI, fiyatın 250 dolarlık alanı test ettiği ve reddedildiği Aralık sonu / Ocak başında 70’e tırmandı. Fiyatın bir sonraki ayağından önce aralık oluşturma alışkanlığına sahip olduğu göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç hafta hem RSI hem de fiyat düşüşünü görebilir.

OBV ayrıca grafikte işaretlenen iki seviye içinde kaldı, bu da son birkaç ayın alım ve satım hacminin dengelendiği anlamına geliyor. Bu, sürekli olarak daha düşük zirveler oluşturan fiyatla biraz anlaşmazlıktı.

Müthiş Osilatör yazı yazılırken azalan bir yükseliş momentumu gösterdi ve genel olarak Eylül ayından bu yana zamanın çoğunu sıfır çizgisinin altında geçirdi.

Çözüm

XMR, satın almanın mantıklı bir fikir olduğu bir alanda işlem yapmıyordu. Daha ziyade, mantıklı bir kar al düzeyindeydi. Bir yükselişten sonra destek olarak 179-180 dolar arasında yeniden test edilmesi, sıkı bir stop-loss ile bir satın alma fırsatı olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu