AkademiNFT

Monkey Kingdom Nedir?

Monkey Kingdom, Çin efsanevi figürü Sun Wukong'dan esinlenen 2.222 pikselli maymundan oluşan Solana tabanlı bir NFT koleksiyonudur.

Asya, şu anda, çoğu koleksiyonun, özellikle de en başarılı ve karlı olanların Batılı ekiplerden geldiği, hızla büyüyen nonfunible token (NFT) endüstrisinde yeterince temsil edilmemektedir. Bu durumla birlikte, bir ekip Asya’dan ilham alan bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürmeye cüret etti, sadece sektörde var olmak için değil, aynı zamanda Asyalı NFT meraklıları için bir sığınak olarak hizmet edebilecek bir topluluk oluşturmak için.

Arka plan

Monkey Kingdom’ın ekibi dört moderatör, bir kurucu, teknik direktör, baş pazarlama görevlisi ve bir metaverse mimarından oluşur.

Ekibin birincil hedefi, Asya kültürünün en saygın simgelerinden biri olan, tam aydınlanmayı simgeleyen efsanevi bir maymun olan Sun Wukong’u paylaşarak, Batı’nın egemen olduğu NFT alanına çok ihtiyaç duyulan bir Asya varlığını getirmektir.

Monkey Kingdom Nedir?

Maymun Krallığı, devasa yıkım gücüne sahip efsanevi bir yaratık olan Sun Wukong’dan esinlenilen 2.222 pikselli maymundan oluşan Solana tabanlı bir NFT koleksiyonudur.

Geçen Kasım 2021’de 0,49 Solana darphane fiyatıyla basıldı ve o kadar büyük bir hit oldu ki tüm koleksiyon sadece 2 dakika içinde tükendi.

Monkey Kingdom, yatırımcılar, yaratıcılar ve şefler gibi önde gelen Asyalı figürler koleksiyona desteklerini verdikçe, bir şekilde uluslararası NFT sahnesinde Asyalı varlığının bir sembolü haline geldi.

O kadar başarılı oldu ki büyüme rekorları kıran Crypto Punks ve Bored Ape Yacht Club gibi büyük Batı NFT koleksiyonlarına benzetildi.

Sun Wukong liderliğindeki koleksiyon, Maymun Krallığı’nın en büyük savunucularından Steve Aoki, Ian Chan, JJ Lin, Dizzy Dizzo, Sunny Wang ve daha pek çok Asyalı ünlünün desteğiyle daha da güçlendi.

Ancak arkasındaki ekip, her NFT’yi özel deneyimlere bir bilet olarak dönüştürecek gerçek dünya etkinliklerini başlatmaya hazırlanırken, bu maymunların başarısı sadece sanal dünyada sona ermeyecekti.

Wukong ve Buda: Büyüleyici Bir Hikaye

Şık arka plan hikayeleri olan hemen hemen tüm NFT koleksiyonlarında olduğu gibi, Monkey Kingdom geride bırakılmamalıdır.

Bu hikayede, Sun Wukong sonunda Buddha’nın kendisini 500 yıldan fazla bir süredir hapsettiği ve intikam almak istediği dağdan kaçtı; kendini 2.222 maymundan oluşan bir orduya dönüştürdü!

Sun Wukong’un intikamını bekleyen Buddha, bu 2.222 maymunu tuzağa düşürdü ve onları Monkey Kingdom koleksiyonunu doğuran Solana blok zincirinin içine hapsetti. Havalı değil mi?

Steve Aoki kimdir?

Monkey Kingdom NFT’lerinin başlıca destekçilerinden biri olan Steve Aoki, Grammy adayı ünlü bir Amerikan DJ ve başarılı bir plak yapımcısıdır.

Asya esinli koleksiyon, Japon kökleri nedeniyle kalbine yakınlaştı ve “intikamcı” maymunlara desteğini vererek Asyalıları küresel NFT haritasına getirme fırsatı buldu.

Aynı zamanda çeşitli insani yardım operasyonları ve tıbbi araştırmalar için bağış sağlayan ‘Steve Aoki Yardım Fonu’nun da kurucusudur.

Yol Haritası

Kasım 2021

  • Maymun Krallığının Lansmanı
  • Magic Eden ve Alpha Art’ta Maymun Krallığının Listelenmesi
  • Topluluk tartışması, eğitim ve özel sahipler etkinliği için Discord kanalı oluşturma

Aralık 2021

  • Baepes’in piyasaya sürülmesi (Wukong’un kadın versiyonları)
  • Cryptovoxel sanal dünyasında Noel Metaverse Partisi

Q1 2022

  • Çevrimdışı MK Sanat Sergisi

baepes

Baepes, 2.221 kadın Wukong’dan oluşan bir NFT koleksiyonudur ve Monkey Kingdom’ın son derece başarılı lansmanının bir kanıtı olarak hizmet eder.

21 Aralık 2021’de piyasaya sürülen bu yeni koleksiyon sayesinde, erkek Wukong satın alma şansını kaçıran NFT meraklıları, yüksek değerli varlıkları ele geçirmek için yeni bir fırsat yakaladı.

Ancak ekip, Discord kanalına yapılan bir saldırı nedeniyle koleksiyonun halka açık basımını iptal etmek zorunda kaldı ve topluluğu düzenli olarak kontrol etmeye teşvik etti. resmi Twitter yeni duyurular için hesap.

Maymun Krallığı Kimlik Avı Olayı

Maymun Krallığı ve kardeş koleksiyonu Baepes için her şey yolunda gidiyordu, ancak Noel gününden önce ekip, sahipleri ve tüm topluluk beklenmedik bir bilgisayar korsanlığı olayıyla sarsıldı. Discord’daki bir güvenlik ihlali sayesinde, bilgisayar korsanları topluluğun fonlarından 1,3 milyon dolar değerinde kripto para çalmayı başardılar.

Tam olarak nasıl oldu?

Dahili araştırma sonucunda geliştiriciler, saldırının ilk olarak Solana kullanıcılarını doğrulamak için iyi bilinen bir araç olan Grape’de gerçekleştiğini keşfetti.

Oradan, bilgisayar korsanları ihlallerini daha da derinleştirdi ve Discord’daki bir idari hesabı devraldı, bu da doğrudan Monkey Kingdom’ın Discord #duyuru kanalı içinde kimlik avı bağlantıları yayınlama yetenekleriyle sonuçlandı.

Cüzdanlarını bağlantıya bağlayan Discord üyeleri, herhangi bir NFT almadılar, ancak kendilerini tüm SOL varlıklarından yoksun buldular.

Ekipten Örnek Bir Yanıt

1,3 milyon dolara denk gelen tahmini 7,000 Solana’nın trajik kaybıyla bile, bu durumdan çıkan iyi bir şey, ekibin olaya ilham veren topluluk-ilk yaklaşımıdır.

İlk olarak, proje ekibi bir bilgisayar korsanlığı olayı olduğunu hemen fark etti ve kabul etti ve bunu reddetmenin kolay ve korkakça yoluna gitmedi.

İkincisi, ekip kurbanlardan çalınan tüm kayıp Solana varlıklarını geri ödeme sözü verdi.

Üçüncüsü, kurucular, kullanıcılarını daha fazla korumak için hemen ek güvenlik önlemleri aldılar ve bilgisayar korsanlığı olayının tekrarlanmamasını sağlamak için harici güvenlik uzmanları tuttular.

Akılda Tutulması Gereken Ders

  1. Küçük miktarlarda kriptoyu hızlı ve kolay bir şekilde aktarmak için kullanılabilen bir kripto cüzdanı olan ‘yakıcı cüzdanları’ kullanın. Bu sayede, kripto varlıklarının yalnızca sınırlı bir kısmı açığa çıkar ve tüm varlığın saldırıya uğramasını önler.
  1. Doğrulama standartları bilgisayar korsanlarını uzaklaştırmak için yeterli olduğundan, kripto işlemleri yaparken, özellikle iki faktörlü kimlik doğrulama gerektirenlerde tanınan platformları kullanın.
  1. Discord ve Twitter’ı kripto varlık ticareti için kullanmayın çünkü bu hesaplar için yapılmadıkları için kullanıcıları bu işlemlerden korumak için yeterli güvenlik özelliklerine sahip değiller.
  1. Parolaların yüksek bir güç seviyesine sahip olduğundan emin olun, bunları düzenli olarak değiştirin ve virüs yazılımlarını ve güvenlik duvarlarını güncellemeyi asla unutmayın.

Çözüm

Son zamanlardaki büyük çaplı bilgisayar korsanlığı, Monkey Kingdom’ın daha da yükselişini durdurdu, ancak ekibi, topluluğu korumaya olan samimi bağlılıklarını açıkça gösterdi ve bu kesinlikle alkışı hak ediyor.

Ancak NFT koleksiyonunun sisteminin açıkta kalan savunmasızlığı ve hemen arkasındaki uzun rakipler listesiyle birlikte, takımın yukarı yönlü yörüngesini devam ettirmek için bu 2022’de kesinlikle A-oyununda olması gerekiyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu