Kripto Para

Neden bir ‘geri dönüş’ çığı uyarılarıyla birlikte geliyor?

171’den fazla protokole sahip dünyanın dördüncü en büyük DeFi zinciri olan Avalanche, yalnızca işlevsel yetenekleriyle sınırlı olmayan kripto alanında kayda değer bir varlık olmuştur. Bir yatırım aracı olarak bile AVAX, 2021 Ağustos’unda %1324 rallisi ile umut vaat ediyordu. Bugün piyasaya bakıldığında, olmaya devam ediyor.

Avalanche geri dönüyor

Son günlerde yaşanan olaylar AVAX’ı %26,54 oranında aşağı çekti. 89,5 dolarlık kritik desteği bir kez daha test edemese de, son 24 saatteki %13,5’lik toparlanması düşüşün yarısını geçersiz kıldı ve AVAX’ı basın zamanında 79 dolara yerleştirdi.

Hala kritik dirençten uzak ve 134,9 dolarlık ATH’den %41 daha uzakta olmasına rağmen, en azından 200 günlük basit hareketli ortalamayı geri almayı başardı ve 50 günlük SMA’yı desteğe çevirmeye yakın.

Çığ fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Ancak, sadece fiyat hareketinin ötesinde, Avalanche’ın ağ performansıyla tutarlı olduğu ve onu çekici bir zincir haline getirdiği kanıtlanmıştır.

Aralık ve Ocak ayı piyasasında çoğu kripto para yatırımcısı sessiz kalırken, AVAX sahipleri bunu umursamıyor gibiydi. Ay bazında yükselen AVAX, Ocak ayında günlük ortalama 25 bin aktif adrese tanık oldu. Bu büyüme, Ekim ayında ortalama aktif adreslerin 11.3 bin olduğu düşünüldüğünde önemli.

Bu, aynı zamanda, 2 ayı aşkın süredir günlük olarak 800.000’in altına düşmeyen zincir içi işlemlerle de destekleniyor.

Bütün bunlara ihtar

Çığ, performansıyla etkileyici olsa da, sosyal olarak başarılı olamaz. 2 milyondan fazla adrese sahip olmasına rağmen, altcoin sadece %0,4’e hakim olan çok yetersiz bir sosyal varlığa sahip. Bu, her 1000 kripto ile ilgili arama için Avalanche’ın yalnızca 4’ünde göründüğü anlamına gelir.

Çığ sosyal performansı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Ayrıca, varlığı çevreleyen duygu, üçüncü ay boyunca olumsuz olduğu için özellikle coşkulu değil.

Çığ yatırımcı duyarlılığı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Bu nedenle, fiyatı yeni yatırımcıları cezbedebilirken, daha uzun yatırımları desteklemek için ortak düzeyde çekiciliğini iyileştirmesi gerekebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu