Akademi

Netflix, Bitfinex Efsanesi Belgeseli Siparişi Verdi

Ilya “Hollandalı” Lichtenstein ve Heather Morgan’ın sahte kimlikler kullanarak ve fiziksel altın satın alarak kusurlu kriptoyu nasıl temizlemeye çalıştığının hikayesini anlatacak.

Netflix’in filmle ilgili bir belgesel hazırlaması sadece üç gün sürdü. 3.6 milyar dolar ABD’de ele geçirilen Bitcoin’de – ve çalıntı kriptoyu aklamaya çalışmakla suçlanan karı koca ekibi.

Akış hizmeti, “tarihin en büyük mali suç davasına” odaklanacak bir dizi sipariş ettiğini duyurdu.

Ilya “Hollandalı” Lichtenstein ve Heather Morgan’ın sahte kimlikler kullanarak ve fiziksel altın satın alarak lekeli kriptoyu nasıl temizlemeye çalıştığının hikayesini anlatacak – “araştırmacılar paranın blok zincirindeki hareketini izlemek için yarışırken.”

Henüz adı belli olmayan programın yönetmenliğini, aralarında aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer hit Netflix belgesellerinde çalışmış olan Chris Smith üstlenecek. FYRE: Hiç Olmamış En Büyük Parti ve kaplan kral.

Daha önce Ross Ulbricht hakkında bir kitap yazan baş yapımcı Nick Bilton da ona katılacak. American Kingpin: İpek Yolunun Arkasındaki Suç Dehasının Destansı Avı.

İzleyiciler belgeseli izleme fırsatını yakalamadan önce biraz bekleyebilirler. ABD’de yasal işlemler şu anda aktif – Lichtenstein ve Morgan, suçlu bulunmaları halinde 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

2016 Bitfinex hackine karıştıkları iddia edildi. 120.000 BTC çalındı, renkli çevrimiçi varlıkları nedeniyle medyanın hayal gücünü ele geçirdi – Morgan’ın serbest stil rap yaparak tüm yanlış nedenlerle viral hale gelmesiyle.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Bir belgesel, neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde anlamak isteyen haber bağımlıları için kesinlikle iyi bir haber olacaktır.

Ancak Morgan’ın TikTok’ta nasıl kaşları kaldıran düzinelerce video yayınladığı ve hatta kendisini bir sosyal mühendislik uzmanı olarak sunduğu göz önüne alındığında, Crypto Twitter dramatize etmek için mükemmel olan zamansız materyallerin olduğuna dikkat çekti.

Netflix daha önce de bu yola girdi ve zengin bir varis gibi davranan ve New York’un seçkinlerinden on milyonlarca dolar çalan bir kadının gerçek hikayesine dayanan Inventing Anna adlı yeni bir şov yayınladı.

Geçmişte kriptoyla ilgili bir dizi TV şovunun ve filmin oldukça etkilendiğini ve özlendiğini söylemek doğru olur. Bazıları gülünç klişelere başvurdu, bazıları ise yanlışlıklarla dolu. (Daha geçen hafta BBC, kendi kendini yetiştirmiş bir milyoner hakkında bir belgeselin yayınını, dolandırıcılık olduğu ortaya çıkan bir madeni para yarattığı iddiaları üzerine son dakikada iptal etmek zorunda kaldı.)

Eğlenceli gerçek: Televizyonda yapılan ilk Bitcoin referansı, mevcut eğilimleri yansıtan hayali davalar yaratmasıyla beğeni toplayan CBS hukuk draması The Good Wife’daydı. Bu bölümde avukatlar, “Bay Bitcoin” kimliğini reddeden bir adamı savundu. O zamanlar BTC yaklaşık olarak işlem görüyordu. $3.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu