Akademi

NFT Tarafından Desteklenen Mülk ABD’de İlk Kez Satıldı

İşlemin arkasındaki blockchain odaklı şirket Propy, satın alma işlemini emlak dünyası için “tarihi” olarak nitelendirdi.

ABD’de ilk kez, karşılıksız bir jetonla desteklenen bir mülk satıldı.

Bundan fazla 7000 insanlar Florida’daki beş yatak odalı ev için teklif vermekle ilgilendiler, ancak istenen fiyatın üzerinde sadece iki teklif verildi. 650.000 $. Sonunda satıldı 210 ETH açık artırmada – ve hafta sonu boyunca kripto para birimlerinin değerindeki bir düşüş, şimdi buna değer olduğu anlamına geliyor 602.000 $ yazarken.

İşlemin arkasındaki blockchain odaklı şirket Propy, satın alma işlemini emlak dünyası için “tarihi” olarak nitelendirdi.

NFT, yatırımcıya mülkün sahibi olan ABD merkezli bir kuruluşa erişim izni verir ve merkezi olmayan bir finans varlığı olduğu için ödünç alınabilir.

Yerel bir sanatçı tarafından yapılmış bir duvar resminin yanı sıra mülkün bir resmi de NFT’ye dahil edilmiştir.

Ev, DeFi Unlimited adlı bir projenin kurucularından olan girişimci Leslie Alessandra tarafından satıldı. Propy’nin web sitesi, “hem gayrimenkule hem de kripto para birimine aktif olarak yatırım yaptığını ve hem endüstri verimliliği hem de insani nedenler için blok zinciri teknolojisinin faydalarına inandığını” söylüyor.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

NFT’leri çevreleyen pek çok sinizm var – ve bu noktada ortak bir soru şudur: Bir mülkü tokenleştirmenin amacı nedir? Buna yanıt olarak, Propy diyor ki:

“Ünlülerin sahip olduğu, birinci sınıf bir konumda veya benzersiz dijital sanat ve mimariye sahip ödüllü gayrimenkuller koleksiyonluk olarak kabul edilebilir. Sahip olmanın gurur düzeyi çok yüksektir ve satın alınan fiyat, şirketin ticaret potansiyelinden neredeyse bağımsızdır. mülk, tıpkı diğer koleksiyonlarda olduğu gibi.”

Şirketin CEO’su Natalia Karayaneva, CoinDesk’e “ABD’nin her yerinde evlerini satmak için satıcılardan yüzlerce ve yüzlerce talep” aldığını söyledi.

Florida, Tampa’da başka bir mülkün çekicinin altına girmesi bekleniyor ve arasında bir değere sahip olması bekleniyor. 200.000$ ve 300.000 $.

Şimdiye kadar sadece bir başka NFT destekli mülk satmış olan Propy için yavaş bir başlangıç ​​oldu.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Michael Arrington’a ait bir daire ilgi gördü. 43 teklif verdi ve sattı 36 ETH Haziran 2021’de. Bu kripto değerdi 93.429.72 $ işlem sırasında, ancak değer 104,148 dolar şimdi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu