Kripto Para

NFT’ler, SOL’un 140 $’a ulaşması için performansını geride bırakmasına yardımcı olacak mı?

Basın zamanında, Solana [SOL] son 24 saatte %2,44 değer kaybederek 88,99 dolardan el değiştiriyordu. Ancak son yedi günde %1,44 değer kazandı. Kripto piyasası ve ilk 20 kripto para birimi, yatırımcıların kafasını karıştıracak kadar hızlı bir şekilde kırmızı ve yeşil arasında geçiş yaparken, yavaşlamanın ve Solana’ya daha yakından bakmanın zamanı geldi.

SOL için Sanat

1 milyar doların biraz altında bir piyasa değeri ile Solana’nın NFT pazar sahnesi, her yerde dikkat çekiyor. İçinde Ağımız haber bülteni, Craig Burel kaydetti,

“Solana’da NFT lansmanlarının sayısı hızla arttı ve Metaplex kullanılarak toplam 8 milyonun üzerinde NFT basıldı. “Eylül ayından bu yana, son zamanlarda 500 bini aşan birden fazla NFT’li cüzdan sayısında önemli bir artış oldu.”

Mevcut dev OpenSea ile karşılaştırıldığında bu rakamlar nasıl? Şubat 2022’de Dune Analytics verileri, OpenSea’de 2.033.077 NFT satıldığını gösterdi. [Ethereum]OpenSea’de 1.764.674 NFT satıldı [Polygon]. Ancak Solana merkezli Magic Eden NFT pazarı, OpenSea’den daha fazla işlem gerçekleştiriyor.

Kaynak: OurNetwork Bülteni

Ne dediğimi hissediyor musun?

NFT’ler iyi bir sezon görüyor olabilir, ancak Rusya-Ukrayna savaşının manşetlere hakim olmasıyla birlikte yatırımcı hissiyatı değişiyor. Santiment’ten elde edilen veriler, ağırlıklı duyarlılığın yılın başından beri büyük ölçüde olumsuz olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte, duygular savaşın başlangıcından bu yana -1’in altına düştü, sıfırın üzerinde sadece kısa bir artışla tekrar -1.202’ye düştü.

Kaynak: Sanbase

Bu arada, geliştirme faaliyetlerine bakmak, Solana ağının durumu hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir. Faaliyet en son Aralık sonunda zirveye ulaşmış olsa da, o zamandan beri neredeyse yarı yarıya azaldı. Bu, devam eden savaşa bağlanabilir. Geliştirme faaliyetindeki bir düşüş, genellikle ağ büyümesi için olumlu bir işaret değildir.

Kaynak: Sanbase

Evlat edinme aşamasında, Ağımız haber bülteni, benzersiz günlük aktif imzalayanların Eylül 2021’den bu yana yaklaşık %300 arttığını kaydetti. Ancak Solana ağlarının çökmesi endişe kaynağıydı. Bültende şunlar belirtildi:

“Benzersiz imzacılar Ocak ayının sonunda 299 bin ile zirve yaptı, ancak ağın düşük performansa sahip en son maçından sonra biraz 232 bin’e indi.”

APP sınıfı için zaman

Solana’nın ağ benimsemesinin genel olarak bir yükseliş trendinde olduğunu belirtmek ilginçtir. Bu bağlamda, Ağımız haber bülteni ayrıca iki Solana cüzdanının – Solflare ve Phantom – kendi iOS uygulamalarını piyasaya sürmesinin önemine dikkat çekti.

Kesin olarak kripto tabanlı güncellemeler olmasa da, bu, blok zincirinin dışındaki erişilebilirliğin bir ağın popülaritesini artırmaya nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu