Kripto Para

XRP yatırımcıları için potansiyel bir giriş tetikleyicisi, tüccarlar burada bulunabilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

XRP, dokuz aylık direncini 1,3 dolar seviyesinde kırdıktan sonra uzun vadeli salınım aralığına hızla geri döndü. Bu düşüşle birlikte alt, hayati 1 doların altına düştü ve 200 SMA’yı (sarı) destekten dirence çevirdi.

0,77-0,82 dolar aralığının üzerinde zorlayıcı bir kapanış, XRP’yi 200 EMA’sını yeniden test etmeye ayarlayacak ve Kontrol Noktasını (POC, kırmızı) hemen desteğe çevirmeden önce. Bununla birlikte, bu aralık, 50 EMA ve onun acil tedarik bölgesi de dahil olmak üzere birçok engelin birleştiğini temsil ediyordu.

Basın zamanında, XRP son 24 saatte %2,92 düşüşle 0,7585 dolardan işlem görüyordu.

XRP Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, XRP / USDT

Son düşüş aşamasında, XRP 20-50-200 EMA’nın altına düştü ve bazı önemli seviyelerden geçti. Ancak 0,6 dolarlık destek son 11 ayda sağlam kaldı. Böylece 3’ten 8 Şubat’a kanaldan çıktığı gibi %53,5’lik bir yatırım getirisi gördü.

O zamandan beri, altcoin, üst trend çizgisi kanalının (beyaz) ilk kez yeniden test edilmesine yol açan dik bir geri çekilme kaydetti. Son birkaç gün içinde, düşüş eğilimi gösteren şamdan 0,77-0,82 dolar aralığında güçlü bir arz bölgesi yarattı. Ayrıca, bu seviye POC ile çakıştı.

24 Şubat’tan bu yana sabah yıldızı şamdan desenini göz önünde bulunduran XRP, düşük fiyatların güçlü bir şekilde reddedildiğini ima etti. Buna göre 0,79 dolar direncini test etme şansı arttı. Bu seviyenin üzerinde bir kapanış, 0,86 dolarlık bir testin kapılarını açacaktır. Bu yörünge, ancak boğalar arz bölgesindeki ayılarla çatışmayı sürdürürse mümkün olacaktır.

Akılcı

Kaynak: TradingView, XRP / USDT

43 desteğini yeniden onayladıktan sonra, RSI, onu dengeyi geçmeye iten düşen bir kama kırılması gördü. Boğaların yeniden canlandığını doğrulamak için bu seviyenin üzerinde sürekli bir kapanışa ihtiyaç var.

Ayrıca, MACD çizgileri yükseliş geçişinin eşiğinde görünüyordu. Yatırımcılar / tüccarlar, potansiyel bir giriş tetikleyicisi için histogramdaki ilk yeşil sinyale dikkat etmelidir.

Çözüm

XRP’nin yakın vadeli EMA’larına yakınlığı göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde volatil bir hareket olasılığı yüksek. Mevcut aşağı kanalın (sarı) üzerindeki herhangi bir kapanış, uzun vadede bir POC yeniden testine ve ardından 200 EMA’ya yol açabilir. Boğalar azalırsa, XRP arz bölgesinin yakınında sıkı bir aşamaya girebilir.

Ayrıca, Bitcoin’in hareketini ve daha geniş duyarlılığı izlemek, yukarıda bahsedilen analizi tamamlamak için önemli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu