Akademi

NYC Belediye Başkanı Eric Adams Kripto Lehinde, Madencilik Değil

BTC topluluğundaki bazıları, Adams’ın yorumlarını uzlaştırmayı zor bulacak – neredeyse “kekini ye ve ye” yaklaşımını benimsemiş gibi.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, kripto para birimini desteklediğini ancak kripto para madenciliğine karşı olduğunu açıkladı.

Big Apple’ı dijital varlıklar için bir merkez haline getirmeye çalışan yeni seçilen politikacı, eyalet yasa koyucularının ortak bir oturumunda Albany’deki görüşleriyle karşı karşıya kaldı.

Bitcoin madenciliğinin New York’un iklimi üzerinde zaten zararlı bir etkisi olduğuna dair uzun süredir devam eden endişeler var.

Seneca Gölü’ndeki eski bir kömür santrali şimdi yeni madeni paralar keşfetmekle görevli binlerce bilgisayara güç sağlamak için kullanılıyor – ancak yerel halk bunun yakınlardaki gölleri ısıttığını ve “çok sıcak bir jakuzideymişsiniz gibi hissettirdiğini” söylüyor. “

Bölgeyi savunan bir kuruluş olan Seneca Lake Guardian, Belediye Başkanı Adams’ın sözlerini memnuniyetle karşıladı, ancak şimdi eyalet çapında madencilik konusunda moratoryum çağrılarına katılmasını istiyor. Başkanı Joseph Campbell şunları ekledi:

“Bitcoin madenciliği, yerel işletmeleri diz çöktürürken, suyumuzu zehirlerken ve havamızı ölümcül CO2 emisyonlarıyla doldururken New Yorklulara milyonlarca dolarlık enerji faturalarına mal olabilir. Endüstri zaten şehir dışına hızla genişliyor ve hızlı hareket etmezsek, spekülatörlerin dışında. şehrin en yüksek bitkilerini renk toplulukları üzerinde 7/24 fosil yakıt tüketen kanserlere dönüştürmeye başlayabilir.”

BTC topluluğundaki bazıları, Adams’ın yorumlarını uzlaştırmayı zor bulacak – neredeyse “kekini ye ve ye” yaklaşımını benimsemiş gibi. Sonuçta, kripto para birimlerini desteklemek her şey yolunda ve güzel, ancak çoğu büyük kripto para madenciliği olmadan var olmaz.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Bu haftanın başlarında, Greenidge Generation’ın bölgedeki faaliyetlerine devam edip edemeyeceğine dair tartışmalı bir karar ertelendi ve eyaletin Çevre Koruma Departmanına gözden geçirmesi için daha fazla zaman verdi. 4.000 aldığı kamuoyu yorumları.

31 Mart’a ertelenen yerel politikacılar, bunun “Greenidge’in kripto para madenciliği tesisinin tam kurulumunu tamamlamasını sağlayacağını” iddia eden eleştirilere maruz kaldı. Eyalet Meclis Üyesi Anna Kelles ekledi:

“Bu karar, DEC’nin bu kritik iklim sorununa öncülük etmesine ve bu konuda hızlı bir şekilde harekete geçmesine ihtiyaç duyduğumuz anlardan biri. DEC’i incelemesini olabildiğince çabuk tamamlamaya ve ilgili sakinlere, işletme sahiplerine, şarap üreticilerine bir karar vermeye çağırıyorum. ve bu konuyu savunan çevre aktivistleri.”

Eric Adams belediye başkanı olarak aldığı ilk üç maaş çekini otomatik olarak Bitcoin ve Ether’e dönüştürüyor ve şu anda Miami’deki meslektaşı Francis Suarez ile Amerika’nın en kripto dostu şehri olmak için dostane bir rekabet içinde. Geçen ay yaptığı açıklamada Adams şunları ekledi:

“New York dünyanın merkezi ve biz onun kripto para biriminin ve diğer finansal yeniliklerin merkezi olmasını istiyoruz. Bu tür yeniliklerin ön saflarında yer almak, istihdam yaratmamıza, ekonomimizi geliştirmemize ve yetenekler için bir mıknatıs olmaya devam etmemize yardımcı olacak.” dünyanın her yerinden.”

Kripto madenciliğine karşı katı bir duruş New York’un çekiciliğini azaltabilir – en azından diğer eyaletler bu enerji yoğun operasyonları benimseme konusunda çok daha az çekingen davrandıkları için.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu