Kripto Para

Önümüzdeki hafta yüksek volatilite ihtimali? Ancak DOT trende meydan okuyabilir

4 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana, DOT güneye giden paralel çizgiler (sarı) arasında düşerken Polkadot (DOT) ayıları sürücü koltuğundaydı. En son düşüş, altını altı aylık trend çizgisi desteğinin (şimdi direnç) altına itti.

Kontrol Noktasının (kırmızı) altında 17,2 dolar civarında sürekli bir kapanış, daha fazla düşüş olasılığını artıracaktır. Bu düşüş, trend taahhüt hareketinden önce muhtemelen 17-14 dolar aralığında alıcılar ve satıcılar arasında bir çatışma görecektir. Basın zamanında, DOT son 24 saatte %4,5 düşüşle 17 dolardan işlem gördü.

NOKTA Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, DOT / USDT

En son düşüş aşaması (ATH’sinden), alt’ın değerinin %71’inden fazlasını kaybetmesine ve 24 Ocak’ta 25 haftanın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu. Kontrol Noktası güçlü bir alım bölgesi işlevi gördüğünden, DOT günlük grafiğinde düşüş bayrağı oluşturmak için tersine döndü.

Ayı bayrağı altı aylık desteğin (şimdi direnç) altına düşerken, mevcut fiyat hala 20-50 EMA’sından fazla gerilmedi. Böylece önümüzdeki günlerde yüksek volatilite şansını artırıyor. Ayrıca alt, trend çizgisi direncinin ilk tekrar testinden sonra tersine döndü ve düşüş trendini onayladı.

Dolayısıyla, 17 dolar bölgesinin altında sürekli bir kapanış, DOT’un düşüş trendini yeniden doğrulamak için çok önemli bir izdiham olacaktır. Bu durumda, alternatif önümüzdeki günlerde 14 doların olası bir yeniden testine baktı. 20 Şubat mum çubuğunu yakından izlemek, yukarı yönlü canlanma olasılığını belirlemek için hayati önem taşıyor.

Akılcı

Kaynak: TradingView, DOT / USDT

RSI, Kasım ortasından bu yana orta çizginin üzerinde bir kapanış bulmakta zorlandı ve düşüş kenarını doğruladı. Şimdi, 37 puan kaybettikten sonra güneye 32 işaretine doğru baktı.

Ek olarak, 20 Şubat’ta Squeeze Momentum Göstergesi gri bir nokta gösterdi. Bu okuma, yüksek bir oynaklık aşaması gerektirdi. Ayrıca, -DI kuzeye bakarken, DOT hala sağlam toparlanma işaretleri göstermekten kaçındı.

Çözüm

DOT, altı aylık trend çizgisi direncine denk gelen %61.8 Fibonacci desteğini kaybetti. Böylece, mevcut düşüş trendinin gücünü teyit ediyor. Kontrol Noktasının altındaki geri çekilmeler, bir trend işleme hareketinden önce 14 $ işaretine yakın bir taban bulacaktır.

Buna rağmen, kârlı bir hamle yapmak için teknik faktörleri tamamlamak için genel bir piyasa duyarlılığı analizi hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu