Kripto Para

OpenSea kullanıcılarına ‘phishing’ saldırısı: Milyon dolarlık NFT hırsızlığı

Bugünün ilk saatlerinde en büyük NFT pazar yeri OpenSea’de kod istismarından yararlanan bir hacker’ın çok sayıda NFT çaldığına dair söylentiler ortaya çıktı.

OpenSea, bazı kullanıcıların NFT’lerinin çalınmasına yol açan bir problem yaşandığını doğruladı ancak bunun bir oltalama saldırısı olduğunu açıkladı.

Yemleme ya da oltalama, hacker’ların hedef kişilere sahte e-postalar göndererek şifrelerini ele geçirmeye çalıştığı bir saldırı türü.

İlk tespitler: 32 kullanıcıyı etkiledi, 3 milyon dolarlık NFT çalındı

OpenSea’den sabah saatlerinde gelen açıklamada, şimdiye kadar 32 kullanıcının buna maruz kaldığı ve NFT’lerinin bir kısmının çalındığı bildirildi. TSİ 10.45 itibari ile hacker’ın hesabında dört saat boyunca herhangi bir kötü niyetli işlem görülmediği kaydedildi. NFT’lerin bazılarının da iade edildiği aktarıldı.

OpenSea, kullanıcılardan mesajları imzalarken tarayıcıda OpenSea.io ile etkileşimde olunduğunun her zaman iki kez kontrol edilmesini istedi. Olaydan etkilenen kullanıcıların Twitter’dan @opensea_support hesabına DM göndermesi talep edildi.

“200 milyon dolar” iddiasına yalanlama

Son olarak 200 milyon dolarlık NFT çalındığı iddialarının doğru olmadığı, hacker’ın cüzdanında çaldığı NFT’lerden bazılarının satışından elde ettiği 1.7 milyon dolarlık ETH bulunduğu kaydedildi.

Tespitler, hacker’ın Bored Ape’ler, Azuki ve CloneX gibi popüler NFT koleksiyonlarına ait NFT’lerin de bulunduğu yaklaşık 3 milyon dolarlık varlığı çaldığı yönünde.

Rakip platform LooksRare’in LOOKS token’ı yükseldi

OpenSea’den 200 milyon dolarlık NFT çalındığına dair ilk söylentilerden sonra LOOKS fiyatında hızlı bir artış görüldü. Son zamanlarda OpenSea’ye rakip olarak ortaya çıkan LooksRare’ın token’ı, 1.54 dolardan 2 dolara yüzde 30 arttı.

 

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu