Kripto Para

OpenSea Polygon günlük hacmi Şubat ayında endişe yaratıyor; nedenini bil

Her gün geçtikçe, NFT pazarı büyüyor ve daha fazla ilgi odağı oluyor. Şubat 2022 sona ererken, OpenSea’nin ilerlemesini kontrol etmek için iyi bir zaman – ancak bu sefer Poligon tarafından.

Yeni trendler mi şekilleniyor?

Açık deniz [Polygon] Ocak ayında bazı etkileyici istatistikler gördü, ancak Şubat ayının 63.977.958.866390646 dolarlık aylık işlem hacmi, son iki ayın rekor kıran ivmesini sürdüremedi.

Kaynak: Dune Analytics

Dahası, günlük hacmin yaklaşık 14 Şubat’tan beri düşüş eğiliminde olduğunu görebiliyoruz.

Kaynak: Dune Analytics

Buna ek olarak, OpenSea’de 1.738.012 NFT satıldı [Polygon] Ocak ayında 2.685.757 NFT ile karşılaştırıldığında, Şubat ayında.

Açık deniz [Ethereum] Ay, OpenSea istismarı ve daha büyük ölçekte Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile gölgelendiğinden, benzer eğilimlerin gerçekleştiğini gördü.

AP için acı verici kazançlar

NFT sektöründe durum gergin olabilir, ancak bunun dışında da durum böyle görünüyor. Kripto olmayan kullanıcıların büyük bir kısmı hala tüm NFT’lerin – nerede basıldıklarına bakılmaksızın – sömürücü olduğuna veya çevreye zarar verdiğine inanıyor.

Bunun bir örneği, uluslararası haber ajansının İlişkili basın [AP] denizde göçmenlerle dolu bir teknenin resmini içeren bir NFT başlatma planlarından geri adım atmak zorunda kaldı. Gazeteciler hareketi eleştirdiler ve AP’yi savunmasız insanların mücadelelerinden kâr elde etmeye çalışmakla suçladılar.

AP’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AP’nin NFT pazarı çok erken bir pilot program ve çabalarımızı hemen gözden geçiriyoruz.”

Kripto yatırımcıları ve tüccarları, AP’nin NFT’lerini “çevre dostu, Ethereum uyumlu ikinci katman çözümü” olarak tanımladığı Polygon’da basmayı planladığını belirtmek isteyebilir.

Çokgen vs Pandalar

Bu, Polygon’un çevre dostu bölümünün ilk kez sorgulanması değil. Bu ayın başlarında, Dünya Yaban Hayatı Fonu, Polygon blok zincirinde basılan NFT’leri içeren “doğa için belirteçler” projesi nedeniyle tepkiyle karşılaştı. WWF daha sonra çok sayıda geri bildirim aldığını ve kararını gözden geçirdiğini duyurdu.

Blok zincirlerinin çevresel ayak izi konusunda bilinçli olanlar, “Ethereum uyumlu” olmanın bile enerji yoğun bir iş kanıtı blok zincirini teşvik etmenin bir yolu olduğunu düşünüyorlar.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu