Kripto Para

Polkadot parachain dolandırıcısı, SEC’in 2019’daki şikayeti sayesinde ortaya çıktı

13 Ocak’ta, Composable Finance ünlü Polkadot’un yedinci parachain slot müzayedesini kazandı. DeFi birlikte çalışabilirlik protokolü, topluluğun 9,000’den fazla üyesinin altı milyondan fazla DOT toplayarak galip geldiği ilan edildi.

Ancak kutlamalar yaklaşık bir ay sonra tatsız bir hal aldı.

Sen kime dolandırıcı diyorsun?

Twitter kullanıcısı “zachxbt” [@zachxbt] şüpheli olduğunu düşündükleri projeler ve protokoller hakkında rapor vermesiyle tanınır. Parachain topluluğu için büyük bir şok olarak gelen şeyde, zachxbt iddia edilen Composable Finance’in Ürün Başkanının bir “Dolandırıcı.”

Söz konusu kullanıcı kullanıcı adını kullandı “@ 0xbrainjar ”ve SEC’in dolandırıcılık faaliyetleri yürüttüğünü kaydettiği Omar Zaki olarak tanımlandı. SEC’in, Zaki’nin 21 yaşında olduğu bildirildiğinde 2019’da sunduğu şikayet, onun yatırım fonu yönetimi faaliyetlerini araştırdı ve şunları söyledi:

… Zaki, Fon’daki yatırımcıları yönetim altındaki varlıklar, fon performansı ve fon yönetimi konusunda defalarca yanlış yönlendirdi. Ayrıca, bir sonraki girişimini, bir off-shore hedge fonunu finanse etmeye ikna etmeye çalışırken, bir yatırımcıdan Fon’a yaptığı yatırımın gerçek performansını gizledi. ”

Ayrıca, Zaki’nin üç yıllık bir süre için yatırımla ilgili belirli kariyer veya pozisyonları alması yasaklandı. Ayrıca 25.000 dolarlık “medeni para cezası” ödemesine de karar verildi.

daha fazla belirtilmiş Zaki’nin üzerinde çalıştığı önceki projelerin ciddi saldırılara uğradığını ve bunların dahili olup olmadığı sorgulandı.

Cevap hakkı lütfen

twitter kullanıcısı 0xbrainjar yanıtladı yaptıklarını kabul ederek iddialara “Hata” kolej günlerinde ve SEC belgesinde belirtilen herhangi bir mahkumiyet olmadığını. Ayrıca, 0xbrainjar iddia edilen zachxbt’nin onlara suçlamalara cevap vermeleri için adil bir şans vermediğini söyledi. 0xbrainjar söz şüpheleri gidermek için bir AMA oturumu düzenlenecek ve katma,

“İnşa etmekten başka bir şey yapmadım. Twitter’a girip aya pompalanan madeni paralardan bahsetmiyorum. Geçmişte çözülmüş bir olaydan gelen kötü bir çağrışımla projeye yük olmak istemeyerek sadece aracımda sunduğum kavramlardan bahsediyorum. ”

Zach / Zaki etkileşimi, kriptoda anonimlik risklerini ortaya koyuyor. Bu durumda, “0xbrainjar ”kimliği, yatırımcıların Composable Finance’e güvenmesini ve bunun için DOT’u yükseltmesini mümkün kıldı. Asıl soru, müzayede başlamadan önce SEC şikayeti ellerinde olsaydı, bahisçiler farklı bir seçim yapar mıydı?

Açık artırmadan eyleme

Basın zamanında, Polkadot parachain slot müzayedeleri devam ediyordu. Interlay, iki milyondan fazla DOT ile lider oldu. Bu arada en son kazanan HydraDX oldu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu