Kripto Para

Polkadot’un kısa vadeli yükseliş görünümü bu kilit seviyelere bağlı olabilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin ve büyük ve orta ölçekli altcoinlerin çoğu, geçen hafta bir Rus işgali haberinin ortaya çıkması ve küresel piyasaların korkuyla tepki vermesiyle düşüş yaşadı. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde fiyat, kendisini bazı önemli kısa vadeli seviyelerin üzerine çıkardı.

Polkadot, son zamanlarda 15 doların altına düştükten sonra son birkaç gün içinde bir miktar talebin geldiğini de gördü.

DOT- 2 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

DOT’un 23.19 dolardan 15,8 dolara hareketine dayalı olarak bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi (sarı) çizildi. 13.79 dolar seviyesini boğaların potansiyel olarak mücadeleye girebileceği bir yer olarak sundu. DOT bu düşük seviyelere tam olarak ulaşmadı ancak bir sıçrama görmeden önce 14,2 dolarda durdu.

Yazma sırasında, piyasa yapısı kısa vadeli yükseliş eğilimindeydi. Bunun nedeni, fiyatın 17,1 dolarlık (camgöbeği kutusu) alanının üzerine çıkması ve talep bulmak için yeniden test etmesiydi. Ayrıca, 18.6 dolarlık alan, son iki hafta boyunca saatlik zaman diliminde arz işlevi gördü. Ancak son saatlerde de fiyat bu seviyenin üzerine çıktı.

Bu nedenle, önümüzdeki birkaç gün içinde 20,5 dolar ve 23,2 dolar hedeflenerek yukarı yönlü bir hareket beklenebilir. Ondan önce 18 dolara veya 17.5 dolara bir geri çekilme gerçekleşebilir ve bir satın alma fırsatı olabilir.

Akılcı

Polkadot'un kısa vadeli bir yükseliş görünümü var, bu seviyelere dikkat edin

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

RSI, yükseliş momentumunun güçlü kaldığını göstermek için son birkaç saat içinde nötr 50’nin üzerinde kaldı. Chaikin Para Akışı da piyasaya önemli sermaye akışını göstermek için +0.05’in üzerinde kaldı.

OBV, son birkaç haftadır istikrarlı bir düşüş trendindeydi. Bununla birlikte, son beş gün içinde, OBV bir sıçrama gördü ve alım hacmini işaret etmek için daha yüksek bir düşük kaydetti.

Çözüm

17,2 dolarlık alan talebe çevrildi ve fiyat da saatlik bir seansı 18,62 doların üzerinde kapattı. 17.5- 18 $ alanına bir geri çekilme, görülürse, muhtemelen Polkadot için yukarı yönlü bir ayak daha takip edecektir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu