Kripto Para

Polygon’un stablecoin protokolü QiDAO, üçüncü taraf sözleşmesinde 13 milyon dolarlık istismara maruz kaldı

En son kripto para hacki, Suplerfluid hakediş sözleşmesi bugün erken saatlerde bir istismarla karşı karşıya kaldığından, Polygon’un yerel sabit para protokolü Qi DAO’yu hedef aldı. Bilgisayar korsanları, çeşitli jetonlarda bildirilen 13 milyon dolarlık bir raporla kaçtı ve yönetim jetonu Qi’nin fiyatının hiçbir zaman keskin bir şekilde %68 düşmesine neden oldu.

QiDAO, protokolün kendisi etkilenmediği için kullanıcılara fonlarının güvende olmasını sağlarken, saldırıyı daha önce Twitter’da duyurdu.

Bunu, Twitter’da QiDAO için hakediş sözleşmesinin tehlikeye atıldığını belirten Superfluid tarafından da bir bildirim izledi. Ayrıca, kullanıcıları şu an için Superfluid akıllı sözleşmelerini kullanmaları konusunda uyardı. Protokol, kullanıcıların cüzdanlar arasında gerçek zamanlı olarak para transferi yapması için zincir üzerinde bir köprü görevi görür.

Blockchain analitik firması SlowMist izlenen bilgisayar korsanının adresini ve QI, WETH, USDC, SDT, MOCA, STACK, sdam3CRV ve MATIC dahil olmak üzere 13 milyon dolardan fazla kar elde ettiğini tespit etti. Saldırganın adresinin, SlowMist’in en son güncellemesine göre 11.016.60 MATIC, 507.930.87 MOCA, 2.707.91 ETH ve 43.910.39 DAI bakiyesi vardı.

Kaynak: SlowMist / Twitter

Kullanıcı fonları ve kasaları güvende kalırken, görünen o ki kaybolanlar ait olmak ekip tarafından kazanılmış jetonlarla birlikte erken aşamadaki yatırımcılara. Şimdilik, Qi köprüleme, hatayı araştırırken protokol tarafından geçici olarak duraklatıldı.

Bununla birlikte, bilgisayar korsanları çalınan QI Quickswap DEX’i yüksek kayma ile boşaltmaya başladıktan sonra QiDAO’nun yönetim tokeninin fiyatı %68,5 düştü. Fiyat o sırada 1.24 dolardan 0.18 dolara düştü. Yine de, hevesli yatırımcılar olarak fiyatta bir toparlanma şimdiden not edilebilirdi. dip satın aldı. Token, son 24 saat içinde hala %33.8 düştü ve yazının yazıldığı sırada 0.69 dolardan işlem görüyordu.

Hack, dün 450 milyon dolar değerinde başarılı bir yatırım turunu tamamlayan Polygon’un hemen ardından geldi. Tur, Sequoia Capital India tarafından yönetildi ve en iyi Girişim Sermayesi firmasının sektöre ilk adımını attı.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu