Kripto Para

Pozisyon Değişimi: Merkezileştirmeyi temelli sona erdirmek!

“Pozisyon Değişimi, en eksiksiz Merkezi Olmayan Kripto Platformu olmak için DeFi’de bütün bir Ekosistem inşa ediyor”. Birisi kripto satın almayı veya satmayı planladıysa, “gidecekleri yer” bir takas olacaktır. Borsalar, çoğu kripto ticaretinin gerçekleştiği dijital pazarlardır. Tüccarlar muhtemelen Binance, Coinbase, Uniswap, Pancakeswap vb. gibi birkaç tanesini biliyorlar. Çoğu merkezidir ve geleneksel finans kurumlarına benzer bir iş modelini takip eder. Ancak, giderek artan sayıda merkezi olmayan ve kullanıcıların deneyimini geliştirirken oyunun kurallarını değiştiren çözümler sağlayarak değiş tokuşların nasıl çalıştığını kökten yeniden düşünüyorlar.

Merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), mevcut merkezi borsalara (CEX’ler) meydan okumak için son beş yılda ortaya çıktı. Kısacası, DEX’ler daha düşük işlem ücretleri sunmayı, kullanıcıların varlıklarını doğrudan tutmalarına izin vermeyi ve birçok düzenleyici yükten kaçınmayı amaçlar. Öte yandan, “kalıcı kayıp” olarak adlandırılan belirli bir risk türü için likidite sağlayıcılarını tazmin etme maliyetiyle karşı karşıyalar, ancak bu gerçekten bir sorun mu? Hiç de değil.

Merkezi Borsalar uzun süredir kripto oyununu kontrol ediyor, bu güne kadar hala Crypto ticaret hacminin büyük çoğunluğunu alıyorlar ve Binance 24 saat içinde 20 milyar dolardan fazla tahmini değerle listenin başında yer alıyor. Ancak bu hakimiyet, bu Merkezi Borsalara yönelik genel duyguları yansıtmamaktadır. Bu platformlardan büyük bir kripto kullanıcısı çıkışı var ve Merkezi Borsalarda bir savaş çoktan başladı! İşte neden:

Her şeyden önce, Trading Crypto (“Merkezi Borsa” üzerinde blok zincir teknolojisi kullanılarak oluşturulan işlemleri kriptografik olarak güvenli hale getiren varlıklar, Crypto’nun ne işe yaradığını kesinlikle yerine getirmez ve er ya da geç bir kopma meydana gelecektir. Üçüncü taraf bir hizmet (Custodial wallet) tarafından saklanan kripto paranın gerçekte kullanıcının kontrolünde veya kısacası onların kontrolünde olmadığı biliniyor. Bu, birçok güven ve güvenlik sorununu gündeme getirebilir.

Biri sabahları kolayca uyanabilir, varlıklarını kontrol etmek isteyebilir, sadece para çekme işlemlerinin bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığını öğrenmek için! Daha da kötüsü, değerli varlıklarını depoladıkları borsanın saldırıya uğradığını öğrenebilirler! Tek bir yerde depolanan büyük miktarda fon, sürekli olarak küçük sorunlardan yararlanmak ve fon çalmak isteyen tüm bilgisayar korsanları için bir hedef oluşturur. Daha da kötüsü, söz konusu borsa bazı hükümet düzenlemelerine, yaptırımlarına ve kaprislerine tabi olduğu için hesaplarının dondurulduğu veya fonlarına erişimin sonlandırıldığı öğrenilebilir. Basitçe böyle, insanlar varlıklarını veya bunlara erişimlerini kaybedebilir.

Çok değişken Crypto piyasasında, piyasa hareketlerine hızlı tepki verebilmek, her bir işlem ve saniyenin önemli olduğu için tüm tüccarlar için çok önemlidir. Merkezileştirilmiş Borsalar, yüksek piyasa türbülanslarında veya Flash dökümlerinde kullanıcılara istikrarlı ve kusursuz bir deneyim sağlamada genellikle başarısız olmuştur. Kullanıcılar bu piyasa koşullarında her zaman birçok sorunla karşı karşıya kalır ve bazıları gerçekten şüphelidir. Tüccarlar genellikle emirlerinin doğru bir şekilde yerine getirilmediğinden ve kullandıkları platformların teknik aksaklıklarla karşı karşıya kaldığından, geciktiğinden ve yüksek trafik nedeniyle emirlerini yerine getirmek veya tasfiye etmek için zaman bırakmayan ve bu da büyük kayıplarla sonuçlanan çoğu zaman tepkisiz olduğundan şikayet ederler. .

Merkezi Borsalar ayrıca kayıt olmaya çalışırken uzun ve genellikle sıkıcı KYC’ler, yüksek işlem ücretleri, fon saklama ve öngörülemezlik gibi birçok eksiklikle birlikte gelir. Merkezileştirilmiş bir Borsa bir gecede ortadan kaybolabilir !!

Merkezi Olmayan Borsalar, yukarıdakilere birçok çözüm getirir. Tanımlama zorunluluğu veya KYC süreci nedeniyle gelişmiş gizlilik, tüm işlemler eşler arası düzeyde gerçekleştiğinden ve blok zinciri tarafından desteklenen programlı olarak güvenli akıllı sözleşmelerle işlendiğinden para yatırma veya çekme gerekmez. Aracıları keserek, likidite konsantrasyonu sorununu çözerek ve tek bir başarısızlık, kontrol veya düzenleme noktası olmadan daha ucuz işlem ücretleri. Ve tepedeki kiraz, kripto para biriminin gerçek erdemini yerine getiren tamamen Merkezi olmayan bir dünya.

Yukarıdakilerin ışığında, son yıllarda kripto kullanıcılarına alternatif ve daha fazla seçenek sunan birkaç Merkezi Olmayan Borsa hayat buldu. Bununla birlikte, bu Merkezi Olmayan Borsalar hala bir şekilde beklentileri karşılayamıyor ve genellikle Merkezi Borsalar açısından kullanım durumu ve ölçek açısından sınırlıdır.

Pozisyon Değişimi, Merkezi Borsalara son darbeyi indirmek ve kriptonun tam ademi merkeziyetçiliğe giden yolunu açmak için tasarlandı ”

Platform, geleneksel Merkezi Finans deneyimini ve araçlarını bir araya getirerek, her tür kullanıcıya geniş bir DeFi ürünleri yelpazesi sunarken, Merkezi Olmayan Finansmanın tüm avantajlarını sunmak için oluşturulmuştur. Geniş Ekosistemi ve uzun vadeli vizyonu ile Position Exchange, mükemmellik ile Küresel ve Eksiksiz Merkezi Olmayan Kripto Platformu olmayı hedefliyor.

Pozisyon Değişiminin öne çıkan özellikleri aşağıdaki gibidir:

  1. Merkezi Olmayan Türev İşlemler: Kripto Türevlerini Tamamen Zincir Üzerinde, KYC veya kısıtlama olmaksızın, velayetsiz, güvenilir ve şeffaf bir ortamda alın.
  2. Zincir Üzerinde Takas: Limit emirlerini destekleyen, ışık hızında, düşük ücretli, yüksek likiditeli çapraz zincir takası.
  3. Topluluk Odaklı: Token arzının %80’inin kullanıcılar için ayrıldığı, tamamen topluluk tarafından yönetilen ve sahip olunan bir projeye dalın.
  4. Tüm Ekosistem: Pasif gelir yaratma, Swap ve Yatırımdan NFT’lere ve Ticarete kadar her tür kullanıcı için geniş DeFi ürünleri yelpazesi.
  5. Gerçek Yerelleşme: Daha önce hiç olmadığı gibi ademi merkeziyetçiliği deneyimleyin, Pozisyon Değişimindeki her şey blok zincirinde çalışır.

Ve çok daha fazlası gelecek (Projenin zengin ve sağlıklı Yol Haritasına göz atın). Proje, büyük esneklik ve geniş teknik bilgi sağlayan çok disiplinli ve deneyimli bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Her gün daha fazla kullanıcı bu açık ve güvenilmez platformlara akarken, Merkeziyetsizlik kavramını sınırlarına kadar zorlamak, Crypto dünyasında gerçek bir oyun değiştiricidir. Nitelikleri, vizyonu ve tüm ekosistemi ile Pozisyon Değişimi, eksiksiz bir platform olmak ve TKO’yu Merkezi Değişimlere teslim etmek için çok rekabetçi ortamlarda gelişmek için gereken her şeye sahiptir ve onu gerçek bir Merkezi Değişim Katili yapar!

Pozisyon Değişimi ile güncel kalmak için:

İnternet sitesi: https://app.position.exchange

Twitter: https://twitter.com/PositionEx
Telgraf: https://t.me/PositionExchange
E-posta: İletişim[email protected]

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu