Akademi

QASH Coin Nedir? QASH Coin Yorum ve Geleceği 2022, Grafik, Hedef Fiyatı

QASH coin yorum! Son günlerde sakin seyreden QASH coinde yükseliş olup olmayacağı merak konusu oldu. QASH artar mı? QASH coin yükselecek mi? soruları merak ediliyor. Detaylar haberimizde.

Quoine (QASH) Nedir? QASH Coin Yorum ve Geleceği Japonya’da tam lisanslı ilk kripto borsası olan Quoine (QASH), dijital varlıkların devam eden likidite sorunlarını çözmeye odaklanıyor.

Quoine, Quionex adlı bir hizmet aracılığıyla fiattan kripto para ticaretinin erken sağlayıcısı olarak 2014 yılında kuruldu. 2017 yılında Quoine, Qryptos adlı bir hizmet aracılığıyla kriptodan kriptoya ticaret sağlamak için genişledi. Ardından, 2018’de Quoine, Quionex ve Qryptos’u birleştiren bir kripto para birimi değişimi ve likidite platformu olan Liquid adlı bir web uygulamasını başlattı. Adından da anlaşılacağı gibi Liquid, farklı borsaların kaynaklarını bir araya getirerek dijital varlıkların likiditesini desteklemek için tasarlanmıştır. Bunu, dünyanın her yerinde Liquid ile ortak olan borsaların bir deposu olan World Book aracılığıyla yapar.

Quoine (QASH) Nedir?

Likidite, bir varlığın alıcısının veya satıcısının, varlığın fiyatında gözle görülür bir değişikliğe neden olmadan ticaretine karşı bir taraf bulma kabiliyetini ifade eder. Likiditeyi etkileyen birkaç faktör vardır.

Nakit çok likittir ve hemen hemen her yerde harcanabilir. Ünlü bir tablo ise değerli olmasına rağmen likiditeden yoksun olabilir. İlgilenen bir alıcı bulmak ve sonunda onu satmak günler hatta haftalar alabilir. Bir varlığın likit olması için açık ve sağlam bir piyasası olmalıdır. Kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklar için bu, genellikle çeşitli kripto para borsalarında alınıp satılabildiklerinde olur.

Bir likit varlığın ayrıca, alıcılardan ve satıcılardan gelen bol arz ve talebi gösteren yüksek bir işlem hacmine sahip olması gerekir. Likit varlıklar, kaymaya karşı savunmasız olan likit olmayan emsallerinden daha istikrarlıdır. Kayma, alıcının istediği fiyat ile satıcının istediği fiyat arasındaki geniş bir aralığın sonucu olarak bir alış veya satış emrinin bir borsadaki fiyatı fark edilir şekilde hareket ettirdiğinde meydana gelen bir değer kaybıdır. Likit varlıkların genel olarak belirli bir fiyattan çok sayıda alıcısı ve satıcısı olduğundan, fark likit olmayan varlıklara göre daha dardır ve herhangi bir önemli kayma yaşamaları daha az olasıdır.

Örneğin, popüler bir borsada 1.000 ABD Doları değerinde Bitcoin veya Ether satın alıyorsanız, bu tutarı siparişinizde belirlediğiniz fiyattan satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, mevcut satış fiyatından önemli miktarda daha az popüler bir altcoin satmaya çalışırken kayma yaşayabilirsiniz. Alıcıların bir kripto para için ödemeye razı oldukları fiyat siz satarken düşerse, o zaman kaymadan etkilenmişsinizdir.

Likidite, bir varlığın küresel erişilebilirliğinden de etkilenir. Küresel bir borsa ile varlık fiyatları çok daha istikrarlıdır ve yerel borsalar tarafından alınan prim ve ücretlere daha az duyarlıdır.

Quoine’nin Likit Değişimi

Quoine’s Liquid Exchange, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı tarafından tamamen lisanslanan ilk kripto para borsasıdır. Kimlik doğrulama, %100 soğuk cüzdan depolama, zorunlu iki faktörlü kimlik doğrulama gibi sağlam güvenlik önlemleri içerir ve bir dizi kara para aklama önleme önlemi uygular. Tüm dünyadaki piyasalara likidite sağlamak için World Book özelliğini kullanır. Ayrıca Liquid, 2019’da Liquid Pro mobil uygulamasını yayınlayarak müşterilerinin Liquid ticaret araçlarını hareket halindeyken kullanmasına yardımcı oldu.

QASH Tokeni

Quoine Liquid Exchange, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tokeni olan yerel yardımcı program tokeni QASH tarafından desteklenmektedir. Liquid kullanıcıları, bu maliyetleri QASH’de ödeyerek Liquid değişim ücretlerinde %50’ye varan indirim alabilirler.

Toplam bir milyar QASH token arzı var. Liquid, Kasım 2017’de QASH tokeni için bir İlk Para Teklifi (ICO) düzenledi ve yaklaşık 105 milyon ABD Doları kazandı. ICO sırasında 350 milyon QASH tokeni (toplam arzın %35’i) satıldı ve kalan 650 milyon token şu şekilde tahsis edildi: 300 milyonu (%30) topluluğa ve ekosisteme, 200 milyonu (%20) ekibe ve hissedarlara ve 150 milyon (%15) stratejik ortaklara ve kurumlara.

World Book: Likidite Sorunlarını İyileştirmek ve Yetersiz Hizmet Verilen Piyasalara Yardımcı Olmak

World Book, likiditeyi diğer ortak borsalarla bir araya getiren Liquid borsası tarafından tasarlanan bir yeniliktir. Likit borsasındaki çok sayıda paralel emir defterinden likiditeyi bir araya getiren bir çoklu piyasa emri (MMO) defteri işlevi gören İç World Book olarak başladı. Bir kullanıcı kendi yerel itibari para biriminde Bitcoin (BTC) satın almak için bir sipariş verdiğinde — örneğin, ABD doları (USD) — ticaret bu para biriminde gerçekleştirilecektir. Ancak başka bir taraf bu emri başka bir itibari para biriminde (örneğin, Japon Yeni (JPY)) gördüğünde, orijinal USD emrinin fiyatının USD ve JPY arasındaki döviz kurundaki değişikliklere göre dalgalandığını göreceklerdir. Dahili World Book tüm bu verileri toplar ve çeşitli fiat para birimlerindeki kripto para birimi siparişlerinin birbiriyle eşleşmesine izin verir ve bu da artan likidite ile sonuçlanır.

The External World Book aynı kavramı alır ve dünya çapındaki farklı alışverişleri birbirine bağlar. Bu World Book, birlikte bireysel sağlayıcılardan daha iyi fiyat eşleşmesi sağlayabilen küresel bir likidite sağlayıcıları ağını temsil eder. Örneğin, bir tüccarın BTC ve JPY arasında geçiş yapmak için Liquid’de yalnızca bir ticaret yapması gerekir – bu kullanıcının bu hizmeti sağlayan bir borsaya doğrudan erişimi olmasa bile, Harici World book için gerekli tüm borsaları birbirine bağlar. geçmesi gereken BTC/JPY ticareti. Bu durumda Liquid, aracı BTC/ETH ve USD/JPY işlemleri yaparak bir tarafın BTC/USD emrini başka bir borsadaki bir ETH/JPY emriyle eşleştirebilir. Çok çeşitli ticaret çiftleri sunarak ve başlık altında aracılık likidite artırma işlemleri gerçekleştirerek,

Bazı pazarlar, her kripto para borsasında yerleşik olarak kendi itibari para birimlerine sahip olmalarını haklı çıkaracak kadar büyük olmayabilir, ancak The External World Book ile, yetersiz hizmet alan pazarlara küresel likidite erişimi sağlanır.

Birçok borsa ağa katılmayı taahhüt etmesine rağmen, The External World Book hala büyük ölçüde geliştirme aşamasındadır. Kripto para birimi alanının karşılaştığı likidite sorunlarına umut verici bir çözümdür. Şu anda, likidite yalnızca belirli dijital varlıklar için ve belirli borsalarda mevcuttur – Liquid’in dünya çapında daha fazla alıcı ve satıcıyı birbirine bağlayarak ele almayı umduğu bir gerçektir.

QASH Coin Yorum ve Geleceği

Quoine’s Liquid Exchange’in dikkate değer bir özelliği, en büyük müşteri tabanına ev sahipliği yapan Japonya’da tam lisanslı ilk kripto borsası olmasıdır. Liquid ayrıca, World Book özelliği aracılığıyla dünyadaki diğer borsalarla ortaklıklara sahiptir. Bu ortaklıklar, güvenliğe, düzenlemelere ve yasal uyumluluğa öncelik verirken likiditeyi artırmayı amaçlamaktadır.

2019’da Liquid, Liquid Financial USA Inc (Liquid USA) adlı bir kuruluşun oluşturulmasıyla ABD pazarına açılmayı planladığını duyurdu. Bu hamle, Liquid’in hizmetlerinin önemli küresel pazarlara genişletilmesi için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Liquid, ABD merkezli bir kripto para borsası çalıştırmayla ilgili düzenleyici engelleri mümkün olan en kısa sürede temizlemeyi umuyor, ancak bu henüz Kasım 2020 itibariyle gerçekleşmedi.

Haziran 2020’de Liquid, DASH’in InstantSend özelliği için destek de ekledi. Ve Eylül 2020’de Liquid, kullanıcıların Liquid Exchange’de neredeyse anında para yatırma ve çekme yapmalarına olanak tanıyan DASH FastPass ağına katılacaklarını duyurdu ve bu da DASH kullanıcılarına daha iyi piyasa fırsatlarından hızla yararlanma olanağı sağladı.

Liquid, gelecekte kendi yerel blok zincirini başlatmayı ve Ethereum platformunu geride bırakmayı planlıyor. Şu anda Liquid Distributed Ledger (LDL) olarak bilinen bu iddialı proje için ayrıntılar eksik olsa da, çoğu kişi bu gelişmeyi dört gözle bekliyor.

QASH Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 QASH Coin 0,928239 TL’den işlem görüyor. QASH Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 4.50% değişim gösterdi. QASH Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 122,510 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 45,878,660 dolar seviyesinde.

QASH Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 QASH Coin $ 0.068001 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle QASH Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 2.49 dolarla kaydetti. Bununla birlikte QASH yılın en düşük seviyesini ise 0.04711 dolarla belirledi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu