Kripto Para

Ripple vs SEC hopium, XRP yatırımcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor…

Devam eden dava 13 ay sonra bile manşetlere çıkmaya devam ederken, Ripple destekçileri kazanma konusunda kendilerine güveniyorlar. Aynı etkileri ağ üzerinde görülebilir. Gergin bir piyasa yapısına rağmen, aktivite azalmadı.

SEC “Reddedildi”

24 Şubat’ta Bölge Yargıcı Torres, SEC’in Sur Sur-Cevabı Dosyalama Önergesine tek kelimelik basit bir yanıt verdi: “Reddedildi”.

Kripto topluluğu bunu Ripple’ın kazanması yönünde bir adım olarak gördüğünden, bu denemedeki en önemli örneklerden biri oldu.

Genel topluluk bu inkarı kutlarken, XRP yatırımcıları Ripple’ın kazanması konusunda zaten iyimser. Aralık ve Ocak ayı piyasa koşulları ne olursa olsun daha aktif olmaya devam ediyor.

Mayıs 2021’de daha önce bir darbe alan ağdaki işlemler yükseldi. 10 gün önce iki milyon sınırını geçti. Rakam o zamandan beri 1,69 milyona düşmüş olsa da, yaygın belirsizlik göz önüne alındığında yatırımcılar bu bölgede oyalanabilir.

Zincirdeki XRP işlemleri | Kaynak: Coinmetrics – AMBCrypto

Bu aynı zamanda yatırımcıların Ocak ayı sonunda 163 bin ile zirveye ulaşan piyasadaki varlığıyla da destekleniyor. Bu aktif adresler de en düşük seviyelerinde 93k’ya düştü ancak son 48 saat içinde tekrar yükselişe geçti.

XRP aktif adresleri | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Ayrıca, çıkış yapan yatırımcılar geri dönmeye teşvik edilebilir; %45,16 düşmesine rağmen (ref. XRP Fiyat Eylem resmi)XRP, değerinin ayı bölgesine düşmesini engelledi.

MVRV oranı, XRP’nin düşüşe karşı nötr bölgede cüret etmesine rağmen 1.0’ın üzerinde kalmayı başardığını ve bu da yatırımcıları çekmede önemli bir destek görevi göreceğini gösteriyor.

XRP MVRV oranı | Kaynak: Coinmetrics – AMBCrypto

XRP’nin ağ büyümesi aylar içinde düştüğü için bu çok önemlidir. Böylece kullanıcı benimsemesinin de azaldığını belirtmekte fayda var. 25 Şubat’taki %10,54’lük ralli, kendisini 0,7551 doların üzerinde güvenli bir şekilde konumlandırabildiği sürece önemli bir rol oynayacaktır.

XRP Fiyat Eylemi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu