Kripto Para

Ripple’ın Ukrayna’ya 1 milyon dolarlık bağışı, XRP’nin fiyat tablosunu yükseltmesine yardımcı olacak mı?

XRP, 6 Eylül 2021’den bu yana değer kaybediyor. Aslında, 20 Ocak 2022’de token, uzun vadeli desteğine 0,5812 dolardan ulaşmak için daha da düştü. Satış baskısı, yedi günden fazla bir süredir XRP’ye egemen oldu. Ancak, 4 Ocak’ta jeton talebin başladığını gördü. Sonuç olarak, fiyat 0,9102 dolardan bir aylık direncine yükseldi.

Basın zamanında, altıncı en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %2,34 fiyat düzeltmesiyle 0,7342 dolardan işlem görüyordu. Fiyat performansından bağımsız olarak, 4 Mart’ta Ripple firmasının Ukraynalı ailelere yardım etmek için 1 milyon dolar bağışladığını belirtmek önemlidir.

Görev Özgürlüğü

Kripto topluluğu, ülke topraklarının Rusya Federasyonu tarafından işgaline direndiği için Ukrayna’ya yardım etmek için çaba sarf ediyor. Askeri güç açısından sayıca az ve rakipsiz olan Ukrayna hükümeti, ödünç vermek isteyen herkesten yardım kabul etti.

Bu bağlamda, kripto bağışlarının en büyük alıcısı, ülkenin yerel kripto para borsası Kuna tarafından desteklenen “Ukrayna’nın Yedek Fonu” gibi görünüyor. Resmi Telegram kanalına göre borsa, Ukrayna için başta BTC, ETH ve USDT olmak üzere yaklaşık 13 milyon dolarlık kripto para topladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini kınadı. Söz konusu tweet’i yineleyerek, etkilenen ülkeye maksimum destek sağlamak için borsalar, STK’lar ve küresel XRP topluluğu ile işbirliği yapmayı amaçladı.

Şimdiye kadar Ukrayna hükümetine toplam 54,7 milyon dolar tutarında 102.000’den fazla kripto varlık bağışı yapıldı. Binance, Coinbase ve diğer önde gelen borsalar da paylarına katkıda bulundu.

Anlık karma

İyilik yap ve iyilik sana gelecektir.

Bu gerçekten de Ripple ve dijital token için geçerliydi. XRP’nin fiyatı, Şubat 2022’den bu yana etkileyici bir artışa tanık oldu. Yalnızca geçen hafta, fiyat hareketinde %6’lık bir artış yaşadı. Aslında, XRP’nin 1 haftalık sosyal etkinliği, yukarıda bahsedilen gelişmenin ardından bir yükseliş senaryosunun sinyalini verdi.

1 saatlik ve 24 saatlik etkin adres metriği, Santiment’in grafiğinde büyük bir artış gösterdi. Bu artış, yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde XRP’ye olan ilgisinde bir artış olduğunu gösterdi. Daha yüksek aktif adresler, bir yükseliş borazanına benzemiyor. Bununla birlikte, çoğu zaman, aktif adres sayısındaki ani yükselişi bir fiyat pompası takip eder. Bu noktada, bazı analistler XRP’nin yükselmeye hazır olduğunu düşünebilir.

Kaynak: Santiment

4 Mart’ta gerçekleştirilen işlemlerin sayısı oldukça önemli ölçüde düştüğünden, yükseliş anlatısı XRP için doğru olmayabilir. Hatta 1 milyon dolarlık bağış duyurusunun ardından bile XRP herhangi bir olumlu fiyat hareketine tanık olmadı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu