Kripto Para

Riskten kaçınan yatırımcılar bunu MATIC’te pozisyon almadan önce yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Grafiklerde Poligon için uzun vadeli görünüm olumlu değildi. Bu, altcoin piyasasında yaygın olan bir şeydi – yalnızca bir avuç dolusu madeni paranın daha uzun zaman dilimlerinde yükseliş görünümü var. Grafiklerden de uzakta olan Polygon, son saatlerde sorun gördü. Önceki gün, bir hatanın Polygon ağının 11 saat boyunca çökmesine neden olduğu haberini getirdi. Tüm kullanıcı fonları güvendeydi ve 11 Mart’ta bir düzeltme uygulandı.

MATIC-12H

Kaynak: TradingView’de MATIC / USDT

MATIC, son üç aydır düşüş eğiliminde. Şubat ayı başlarında 1.3 dolarlık bölgeden güçlü bir sıçrama oldu ve bu da kuzeyde 2.04 dolara kadar bir ralliye yol açtı. Ancak bu, yükselişi tersine çevirmek için yeterli değildi. O zamandan beri 1.5 dolarlık alanın her tekrar ziyareti, MATIC için daha düşük bir zirvenin oluştuğunu gördü.

Özellikle 1,54 dolar ve 1,7 dolardaki düşük seviyeler, piyasa yapısı açısından boğaların geçmesi için en önemli seviyeler. MATIC, yakın bir seans bile değil, sadece bir şamdan bile olsa bu seviyeleri geçebilirse, boğaların piyasada söz sahibi olduğu fikrine güven verebilir.

Aynı zamanda, 1.4 dolar seviyesi birkaç haftadır günlük kapanışını da görmedi. Aşağı yönde, 1,3 dolar potansiyel bir talep bölgesi sundu.

Akılcı

Güvencesiz bir destek seviyesinde MATIC ticareti - düşüş trendi devam edecek mi?

Kaynak: TradingView’de MATIC / USDT

RSI, son birkaç gün içinde fiyatla abartılı bir yükseliş farklılığı oluşturdu. RSI yükselirken fiyat eşit yüksekler oluşturdu. Ancak, bu sadece yukarı doğru küçük bir hareketin göstergesi olabilir.

OBV, satış baskısının bir kanıtı olarak, son aylarda listelerde sürekli olarak aşağılara tırmanıyor. Son zamanlarda 1,4 dolardan gelen zayıf sıçramalar, DMI’nin henüz MATIC’in arkasında güçlü bir eğilim göstermediği anlamına geliyordu.

Çözüm

Riskten kaçınan yatırımcılar, MATIC’i satın almadan önce düşüş trendinin kırılmasını beklemek isteyebilir. Durum böyleyken, piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi. Momentum ayılara doğru eğildi ama çok fazla değil. 1.54 dolar ve 1.7 dolar dikkat edilmesi gereken seviyeler olacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu