Akademi

Rus Birliğinin ‘Geri Çekilmesi’ Ortasında Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseldi

ABD, Rusya’nın birkaç gün içinde Ukrayna’yı işgal etmeyi planladığına dair endişelerini dile getirmişti – ülke sınırlarında 100.000’den fazla asker birikmişti.

Bitcoin yukarıda ralli yaptı 44.000 $ Salı günü – hızlanarak %4.24 24 saat içinde – Ukrayna krizinde bir atılım umuduyla.

ABD, Rusya’nın birkaç gün içinde Ukrayna’yı işgal etmeyi planladığına dair endişelerini dile getirmişti. 100.000 askerler ülke sınırları çevresinde yığılıyor.

Ancak Moskova şimdi bu askerlerin bir kısmının askeri tatbikatları tamamladıktan sonra üslerine geri döndüğünü söylüyor.

Haberler temkinli bir iyimserlikle karşılandı, bir NATO yetkilisi henüz gerilimin azaltılmasına dair kanıt görmedikleri konusunda uyardı ve Ukrayna dışişleri bakanlığı geri çekilmeye dair anlamlı bir kanıt bekliyor.

Washington ve Londra’dan gelen korkunç uyarılar Wall Street’in Pazartesi günü düşmesine neden oldu.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Bitcoin için uzun süreli bir galibiyet serisi, fiyatların yüksek seviyelerden hızla düştüğü geçen Perşembe günü sona erdi. $45,661,17 — bir aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesi.

Boğalar, BTC’yi bu seviyenin ötesine itmeye çalışırken şimdi bir zorlukla karşı karşıya kalabilir.

Ukrayna gerilimi azalsa bile, ABD’de -potansiyel olarak önümüzdeki ay kadar erken bir tarihte- faiz artışı beklentisi de piyasalar üzerinde uzun bir gölge oluşturma şansına sahip.

Tüm bunlar, Federal Rezerv enflasyonu kontrol altına almaya çalışırken ortaya çıkıyor.

ABD Tüketici Fiyat Endeksi düştü %7.5 Ocak ayında — en hızlı oran 40 yıllar – maliyetlerin tahmini olarak arttığını gören Amerikan hanelerine acı veriyor 250 $ bir ay.

Ancak önümüzdeki aylarda enflasyonun soğumaya başlayacağına ve harcama güçlerinin azaldığını gören tüketicilere bir miktar rahatlama sağlayacağına dair umut parıltıları var.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu