Kripto Para

Rusya-Ukrayna çatışması: Kripto yatırımcılarının bilmesi gerekenlere genel bir bakış

Ukrayna, ülkenin işgal edildiğini bildirirken, Rusya “özel bir askeri operasyon” yürüttüğünü iddia etti. Bununla birlikte, sivillerin Ukrayna’daki patlamaları duymasıyla dünya yüksek alarma geçti ve kripto yatırımcıları bu çatışmanın portföylerini kaybedip kaybetmeyeceğini merak ediyor.

İşte bilmen gereken.

Kızıl bölgenin derinliklerinde

Basın zamanında, Bitcoin [BTC] 35.000 doların altına düşmüş ve 34.777.65 dolardan işlem görüyordu. Bu, king coin’in son 24 saatte %8,50 düşmesi ve geçen hafta değerinin %20,30’unu kaybetmesinden sonra oldu. Bu arada, Eter [ETH] sadece son 24 saatte değerinin %11.89’unu kaybettikten sonra 2.343,95 dolardan el değiştiriyordu.

Son sayımda, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasanın bir düşüş içinde olduğunu gösterdi. aşırı korku durumu.

Buna ek olarak, Santiment’in sosyal medya platformlarından elde ettiği verilerin analizi, altcoinler de kırmızıya kayıyor olsa da, yatırımcıların “dipten satın alacaklarını” ilan etmeye istekli görünmediğini gösterdi. Bunu FUD’a bağlayan Santiment, ayılar dibi daha da aşağı çekemeyebileceğinden, bunun daha fazla boğa tüccarı için iyi bir işaret olabileceğini öne sürdü.

Öte yandan Coinglass, yalnızca son 4 saatte 416,70 milyon dolar civarında likidite ile ağır tasfiyelerin gerçekleştiğini gösterdi. Ayrıca 74,57 milyon dolarlık BTC ve 73,54 milyon dolarlık ETH de tasfiye edildi.

Hepsi bu değil. S & P500 de düşüşe geçtiğinden yatırımcılar gözünü borsada tutuyor. Bitcoin’in teknoloji hisselerinin hareketi ile artan korelasyonu göz önüne alındığında, bu kesinlikle analistler için bir endişe alanıdır.

Son fakat en az değil, Nansen bir noktada medyan gaz ücretinin 435 gwei olduğunu belirttiğinden, Ethereum yükselen gaz ücretleri kaydetti. Ancak basın zamanında, 200 gwei aralığına yaklaşıyordu.

Kaynak: Nansen.ai

Kişiyi protokolden ayırma

Tüm söylenenler ve yapılanlar, merkezi olmayan bir endüstri, ana oyuncularının gerçeklikten kopuk olduğu anlamına gelmez. Hatta Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Rus yönetimini kınadı ve Ukrayna’ya desteğini dile getirdi. Rusça tweet atmak, Buterin dedim,

“Putin’in Ukrayna ile olan anlaşmazlığa barışçıl bir çözüm olasılığını terk etme ve bunun yerine savaşa gitme kararından çok rahatsız. Bu Ukrayna ve Rus halkına karşı bir suçtur. Güvenlik olmayacağını bilsem de herkese güvenlik diliyorum. Ukrayna’ya zafer. ”

İngilizce, o katma,

“Hatırlatma: Ethereum tarafsız ama ben değilim.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu