Kripto Para

Sadece bir toparlanma değil – Neden XRP için daha güçlü bir ralli söz konusu olabilir?

Daha geniş kripto piyasası, Bitcoin de dahil olmak üzere birçok dijital varlık, yaklaşık iki aylık düşüş eğiliminden vazgeçtiği için bir miktar iyimserlik geri dönüyor. XRP’nin en hızlı ve en keskin rallilerden birini görmesiyle birlikte birçok altcoin de toparlanmaya başladı. Grafiklerde, XRP fiyatlarının 0,8 dolar direncinde bir delik açmasıyla bir kırılma hayal edilebilir. Bu önemlidir, çünkü düşüş sırasında daha önce çok önemli bir destek seviyesiydi.

50 günlük hareketli ortalamayı ve nihayetinde heybetli düşüş trendini (sarı çizgi) 4 Şubat’ta kırdığından beri, XRP yaklaşık %50’lik bir meteorik ralli gördü.

0,8 dolar şimdi güçlü bir destek bölgesi olarak hizmet edecek ve aşağı yönlü hareketi 1 dolara kadar açık tutarken düşüşü oldukça düşük tutacak. 0,8 ila 1 dolar arasındaki bölge, daha geniş piyasa koşullarının aniden bozulmaması ve XRP’nin momentumunun bozulmadan devam edebilmesi koşuluyla olası bir birikim bölgesi olabilir.

XRP / USDT | Kaynak: TradingView

Olumlu teknik göstergelerin yanı sıra, metrikler de artan bir iyimserliğe işaret ediyor gibi görünüyor. Örneğin, XRP için ayarlanmış Fiyat DAA Sapması, bir süredir yeşil sinyaller veriyor.

Şimdi, bunun önemli ölçüde güçlü bir gösterge olduğu da belirtilmelidir, çünkü metrik, genel bir piyasa düşüşü dönemine rağmen, satın alma sinyallerini yanıp sönüyor.

Düzeltilmiş Fiyat DAA Iraksama | Kaynak: Santiment

Ek olarak, XRP’nin MVRV oranı da büyük bir toparlanma gösteriyor. XRP’nin son fiyat rallisi sayesinde, MVRV oranı 200 dönemlik hareketli ortalamasını kırdı ve yükseliş anlatımına daha fazla güç sağladı.

Bununla birlikte, MVRV-Z puanı en düşük seviyelerinden toparlanıyor. Hala negatif bölgede olsa da, tarihsel olarak çekici bir satın alma fırsatı sunuyor.

MVRV-Z puanı | Kaynak: Santiment

XRP’nin ODL koridorları da artan hacimler görüyor. Aslında, göre Likidite Endeksi Botu Twitter’da Bitso XRP / MXN için likidite endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya yakın.

XRP, yatırımcıların Ripple lehine bir mahkeme kararının olabileceğine inandığı SEC v, Ripple Labs davasındaki son gelişmeler sayesinde artan bir ilgi görüyor. Son zamanlarda, önde gelen bir avukat, mahkemenin yeni belgelerin mührünün kaldırılması yönündeki kararının davada ne anlama gelebileceğine dair düşüncelerini de sundu.

Bununla birlikte, Ripple Labs kısa süre önce, büyük rüzgarlara rağmen bu son çeyrekte şimdiye kadarki en iyi sonuçlarını bildirdi. Genel olarak, durum çok iyimser görünüyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu