Kripto Para

SAND için ‘hızlı’ bir hareket ne kadar ‘hızlı’ olabilir?

Sandbox’ın fiyatı son 24 saat içinde %1.75 artış kaydetti ve 21 Şubat’ta bir yukarı yönlü dönüş paterni kurduktan sonra yükselme işaretleri gösteriyor. Aslında, zincir içi metrikler, yükseliş trendinin grafiklerde devam edeceğini gösteriyor gibi görünüyordu.

Mükemmel bir yükseliş karışımı

SAND’ın fiyatı değişkendi ve en azından teknik açıdan bakıldığında, belirgin bir yükseliş belirtisi göstermedi. Bununla birlikte, fiyat hareketinin konsolide edici doğası nedeniyle, yüksek bir volatil hareket şansı var. Öyle olsa bile, böyle bir gösterge herhangi bir yönlü önyargıdan yoksun olacaktır.

Öte yandan zincir içi metrikler, Sandbox için çok daha incelikli bir görünümün altını çizdi. Aynı şekilde, yükseliş görünümü bir ‘eğer’ sorusu değil, ‘ne zaman’ sorusudur.

Borsalardaki arz, resmin tamamı olmasa da bir parçası olan potansiyel satış tarafı baskısını belirlemeye yardımcı olduğu için önemli bir ölçüdür. Sandbox’ın durumunda, merkezi varlıklarda tutulan SAND tokenlerinin sayısı artarsa, yatırımcıların belirsizliğini gösterir. Bir ani çöküş sırasında, bu sahiplerin panik halinde elindekileri satması, daha fazla baskı eklemesi ve düşüşü daha da dikleştirmesi muhtemeldir.

8 Şubat’ta SAND sayısı 441 milyondan 542 milyona yükseldi ve bu da yaklaşık 100 milyon jeton girişini gösteriyor. O zamandan beri, SAND’ın fiyatı 4,8 dolardan 2,7 dolara düştü, bu da %43’lük bir çöküşü ifade ediyor ve bu metriğin önemini daha da artırıyor.

Kaynak: Santiment

daha ne bilmelisin

Ancak, borsalarda tutulan tokenlerdeki bu artış daha sonra yükseliş öncesi günlere geri döndü. Bu, çok fazla satış tarafı baskısı olmadığının bir işaretidir. Bu gelişme, boğaların sadece devralmaya hazır olabileceğini de ortaya koyuyor.

Sandbox’ın sosyal hacminin son zamanlarda 11,642’ye yükselmesi bu tezi daha da destekliyor – tüm zamanların en yüksek seviyesi. Bu artış aynı zamanda perakende yatırımcıların mevcut fiyat seviyesinde SAND ile ilgilendiğini de ortaya koydu.

Düşüşler sırasında, bu artış, bunun tersi de doğru olmakla birlikte, bir dip sinyali işlevi görebilir.

Kaynak: Santiment

Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modeli, 20 Şubat’tan bu yana %20 civarında gezindiği için yükseliş tezi için anlaşmayı sağlıyor. Bu gösterge, geçen yıl boyunca SAND token satın alan yatırımcıların ortalama kâr/zararını değerlendirmek için kullanılır.

%10’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararda olduğunu ve tipik olarak uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle, -%10’un altındaki bir değere genellikle “fırsat bölgesi” denir.

Dolayısıyla yatırımcılar, uzun vadeli alıcıların bir yükseliş trendi başlatarak, indirimli olarak SAND’a dalmasını ve SAND biriktirmesini bekleyebilir.

Kaynak: Santiment

Üç zincir üstü metriği birleştirmek, Sandbox’ı devralacak olan yükseliş görünümü için mükemmel bir karışım ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu