Kripto Para

SAND uzun vadeli direnci yeniden test ettiğinden, bir kopuşun muhtemel olmasının nedeni budur

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sandbox, yazı yazılırken 4,7 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti ve CoinMarketCap’te 33. sırada yer aldı. Son iki haftada 2,6 dolara kadar düştü ancak o zamandan beri iyi toparlandı. SAND için kısa vadeli önyargı, güçlü bir şekilde yükseliş gösterdi, ancak fiyat, yatay bir önem seviyesiyle bir miktar izdüşümü olan uzun vadeli bir trend çizgisi direncini test etmeye başladı. SAND, bir talep alanına geri dönmek zorunda mı kalacak, yoksa boğalar fiyatı 5 dolar ve üstüne çekebilecek mi? Bitcoin’in de muhtemelen bir etkisi olacaktır.

Kaynak: TradingView’de SAND / USDT

Ocak ayının sonlarında SAND, 3.21 dolar seviyesinin üzerine çıktığında zaten bir sıçrama belirtileri gösteriyordu. Ardından 3,5 dolarda dirençle karşılaştı ancak o zamandan beri 4,12 dolara tırmanmayı başardı ve yine bir talep alanı olarak 3,5 doları yeniden test etti. Bu, SAND’ın 4,12 doların üzerine geri dönmesinin ardından Şubat ayında piyasa yapısının yükselişini teyit ettiğini gösterdi.

SAND’ın 3,49 dolardan 4,85 dolara (beyaz) hareketine dayalı olarak bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi çizildi. Kısa vadede 4,3 dolarlık alan talep gördü ve son birkaç saat içinde bir kez daha güçlü talebin devreye girdiğini gördü. Bu alan, fiyat yükselen bir kama (beyaz) oluşturup formasyonun altında kırıldıktan sonra yeniden test edildi.

Basın zamanında, fiyat bir kez daha 4,85 dolar civarında reddedilmişti ve trend çizgisi direnci (mavi) henüz kırılmamıştı.

Fiyat hareketine dayanarak, bir yükseliş eğilimi garantili görünüyordu. 4,12 dolar, göz önünde bulundurulması gereken bir destek seviyesiyken, 4,85 doların en yüksek seviyeleri, boğaların fiyatı daha da ileriye götürmek için arayacağı bir yer olacak.

Akılcı

SAND, uzun vadeli bir trend çizgisi direncini yeniden test etti - yakında patlayabilir mi?

Kaynak: TradingView’de SAND / USDT

Saatlik grafikte RSI son birkaç günde biraz çılgınca dalgalandı. Genel olarak, RSI 4,85 dolardan geri çekilmeden önceki hafta yükseliş eğilimi gösterdi. OBV de son iki hafta içinde bir dizi yüksek düşük seviye oluşturdu ve bu da fiyatlardaki artışın arkasında talebin de arttığını gösterdi.

CMF, Şubat ayının büyük bir bölümünde -0.05 ile +0.05 arasındaydı ve son saatlerde bir kez daha +0.05’in üzerine çıktı. Bu da sermaye akışının bir kez daha piyasaya yöneldiğini gösterdi.

Çözüm

Göstergeler, SAND’ın arkasında istikrarlı bir talep gösterirken, piyasa yapısı da yükselişe geçti. 4,3 dolar ve 4,12 dolarlık bir yeniden ziyaret olası değildi, ancak bu seviyelerin altında kapanan bir seans ve dirence dönüşleri, ayıların tekrar sürücü koltuğunda olduğunu gösterebilir. Yukarı yönde, 5,15-5,2 dolar kar edilecek seviyeler.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu