Coin Yorum

MATİC Coin Yorum – 2022, 2023, 2024, 2025, 2026

Ethereum birlikte çalışabilirlik çerçevesi Polygon, Ethereum'un büyümesine yardımcı olmak ve Web3 uygulamalarının toplu olarak benimsenmesinin yolunu açmak için yerel MATIC belirtecinin özel satışı yoluyla 450 milyon dolarlık bir warchest topladı.

Kuruluş turu Sequoia Capital India tarafından yönetildi ve SoftBank Vision Fund 2, Galaxy Digital, Galaxy Interactive ve Tiger Global gibi 30’dan fazla yatırımcıyı içeriyordu.

Polygon, Ethereum platformunda işlemleri çok daha yüksek bir ölçekte işlemesine yardımcı olan bir destek katmanıdır. Fonların aynı zamanda sıfır bilgi (ZK) teknolojisine yatırım yapmaya devam etmesine izin vereceğini ve bunun “bir sonraki milyar kullanıcıyı Web3’e dahil etmenin anahtarı olacağını” söyledi.

Haber, MATIC’e kısa süreli %20’lik bir artışla 2,08$’a ulaşmasını sağladı ancak bugün, 9 Şubat’a kadar hafifçe 1,96$’a geriledi.

Polygon çerçevesi, Ethereum blok zinciri ve uyumlu ağlar arasındaki birlikte çalışabilirliği geliştirmeyi amaçlar.

CoinMarketCap’e göre bugünün 1.96 dolarlık işlem fiyatı, MATIC’e 14,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri vererek onu 15. en büyük kripto para birimi yapıyor .

Detaylı Poligon fiyat tahminimizi takip edin ve yatırım portföyünüzde bir yeri hak edip etmediğine karar vermenize yardımcı olacak en son Poligon ( MATIC ) haberlerini keşfedin.

Poligon (MATIC) Coin Yorum

MATIC , geçen yıl kripto para kazananlarından biriydi. 2021 boyunca fiyat 1 Ocak 2021’deki 0,01 dolardan en yüksek seviyesi olan 2,92 dolara (27 Aralık) yükseldi.

Polygon’un yerel tokeni MATIC, dört haftalık bir artışta yaklaşık %760 artışla 20 Nisan 2021’de 0,34 $’dan 18 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 2,68 $’a yükseldi.

MATIC rekor seviyesinin ardından 23 Mayıs’ta 1,09$’a düştü, ancak kısa süre sonra 26 Mayıs 2021’de toparlandı ve 2,21$’a ulaştı. Tokenin fiyatı 20 Temmuz 2021’e kadar kademeli olarak 0,69 $’a düştü, ancak o zamandan beri çekiş kazanıyor.

Ekim ayının sonunda, MATIC fiyatı 2.13$’lık yeni bir zirveye ulaştı. Token o zamandan beri gücünün bir kısmını kaybetti ve 28 Ekim’deki 2,13’ten Kasım 2021’de 1,58 $’a yükseldi. Aralık ayındaki bir artış, 2,15 $’a düşmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,92 $’a çıktı.

MATIC tokeni, 2022’de en son baskıyı kırmayı ve yükseliş momentumunu yeniden başlatmayı başarabilecek mi?

Bu yıl için kısa ve orta vadeli Matic-USD tahminini göz önünde bulundurarak, tüccarlar birkaç destek ve direnç seviyesine dikkat etmelidir.

CoinCodex’e göre 9 Şubat itibarıyla en yakın destek seviyesi 1,86 dolar, ardından 1,77 dolar . En yakın direnç seviyesi 2,04 dolar, ardından 2,13 dolar. Çokgen fiyat tahmini, yükseliş sinyali veren 23 teknik analiz göstergesi ve sekiz düşüş sinyali ile tarafsız kaldı.

Poligon (MATIC) ana fiyat faktörleri

Son zamanlardaki fiyat artışları, son Poligon ( MATIC ) haberleriyle tetiklenmiş olabilir .

19 Ağustos 2021’de Polygon Network, merkezi olmayan bir özerk organizasyonun (DAO) kurulduğunu duyurdu . Polygon’a göre sistem, Sushi, Aave, QuickSwap ve daha fazlası gibi projeler arasında “ DeFi’yi bir sonraki milyon kullanıcıya getirmek” için tartışmaları teşvik eden komiteler oluşturmayı hedefliyor .
14 Eylül 2021’de Ernst & Young (EY) ve Polygon , Ethereum ekosistemi için ölçeklendirme ve kurumsal çözümler geliştirmek ve uygulamak için ortak bir proje duyurdu. Bu girişimin bir parçası olarak, “EY ve Polygon, halka açık, gizlilik odaklı bir Toplama olan Polygon Nightfall üzerinde çalışacak. Buna ek olarak, EY diğer amiral gemisi blok zinciri ürünlerini Polygon’da sunacak ve kurumsal kullanım için ortaklaşa yeni Poligon tabanlı blok zincirleri geliştirecek.”
20 Ekim 2021’de San Francisco merkezli dijital varlık yönetimi şirketi Bitwise Asset Management, Bitwise Polygon Fund’ın (MATIC) lansmanını duyurdu. Şirketin basın açıklamasına göre Fon, zengin Bitwise müşterilerine Polygon’un kendi kripto para birimi olan MATIC’e erişim sağlayacak profesyonelce yönetilen bir yatırım aracı olarak hizmet edecek.
29 Ekim’de Polygon, en son kullanıcı büyüme güncellemesini paylaştı . Şirketin verilerine göre, Polygon “Ethereum’a göre aktif adreslerin %83,14’üne” sahipti. Polygon , 1 Ekim’den bu yana Ethereum’a göre daha yüksek günlük ortalama kullanıcılar yaşadı   .
18 Kasım 21Shares’te, kripto borsasında işlem gören ürünün (ETP) ihraççısı, Six Swiss Exchange’de poligonun performansıyla bağlantılı bir ürünü listeledi . 1 Aralık’ta çokgen ETP’sini Paris ve Amsterdam’daki Euronext borsalarında listeledi.
20 Kasım’da Polygon , DeFi protokolü olan Uniswap’a Polygon PoS’a dağıtmasını önerdi. UNI topluluğu kabul etti  , bu nedenle hareketin kısa süre içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Aave ve Sushiswap gibi diğer büyük protokoller, Ethereum’un nispeten yüksek işlem ücretlerinden, yavaş hızlarından ve sıkışık ağından kaçınmak için çoktan Polygon’a geçti.
30 Kasım’da, merkezi olmayan borsa IDEX,  dünyanın ilk hibrit likidite DEX’i olduğunu iddia ederek, değişiminin v3’ünü Polygon ağında başlattığını duyurdu .
7 Aralık’ta Polygon , merkezi olmayan blok zinciri birlikte çalışabilirlik çözümü Wanchain ile “Katman 2 çapraz zincir köprülerinin daha fazla benimsenmesini sağlamak ve bir bütün olarak birlikte çalışabilir blok zinciri teknolojisinin gelişimini hızlandırmak” için stratejik bir ortaklık duyurdu .
Polygon, 8 Aralık’ta, bu ay Malawi Testnet’i piyasaya sürdüğünde, merkezi olmayan bir sıvı staking platformu olan ClayStack’te yer alacağını  söyledi. ClayStack’in platformu, takas edilebilir ve aktarılabilir kalan ve günlük ödüller kazanan eşdeğer bir sıvı türev belirteci alırken likiditelerini korurken kullanıcıların kripto varlıklarını stake etmelerine olanak tanır – bu durumda Polygon’un DeFi ekosisteminde kullanılabilecek csMATIC.
9 Aralık’ta Polygon , ZK (sıfır bilgi) şifreleme teknolojisinde bir başlangıç olan  Mir’in 400 milyon dolarlık bir anlaşmayla satın alındığını duyurdu . Mir mühendisleri artık bu teknolojiyi “yüksek düzeyde ölçeklenebilir, Ethereum uyumlu bir ZK Toplaması” olan Polygon Zero’nun oluşturulmasına yardımcı olmak için kullanacak ekibin bir parçası olacak.

20 Aralık’ta Polygon , kripto para alışverişi protokolü olan Uniswap’ın artık Polygon’da yayında olduğunu duyurdu . Açıklamada, “Tüm Uniswap V3 sözleşmeleri artık Polygon PoS ana ağına dağıtılıyor ve Polygon resmi Uniswap arayüzünde zaten destekleniyor” dedi.
29 Aralık’ta Polygon , iki beyaz şapka korsanının kritik bir ağ güvenlik açığını açığa çıkardığını ve ardından 3 Aralık’ta düzelttiğini açıkladı. Polygon, kötü niyetli bilgisayar korsanının ağ yükseltmesi yürürlüğe girmeden önce 801.601 MATIC’i çalabildiğini söyledi. Böceği keşfetmeye yardımcı olan iki beyaz şapkaya ödül olarak yaklaşık 3,46 milyon dolar ödediğini de sözlerine ekledi.
10 Ocak’ta Polygon , sıfır bilgi kriptografisi için önemli bir kilometre taşı olarak adlandırdığı Plonky2’yi ortaya çıkardı . Plonky2, “mevcut alternatiflerden 100 kat daha hızlı ve Ethereum ile doğal olarak uyumlu” olan özyinelemeli bir SNARK’tır (bir kullanıcının bu bilgilerin ne olduğunu açıklamak zorunda kalmadan belirli bilgilere sahip olduğunun kriptografik bir kanıtıdır).
27 Ocak’ta Polygon, Aralık ayında ağ üzerinde çalışan 7.000’den fazla merkezi olmayan uygulamanın (dApps) olduğunu ve bu sayının sadece üç ay önceki sayının iki katından fazla olduğunu açıkladı. Artan popülaritelerinin “geçen yıl Ethereum ana ağında tıkanıklık ve yükselen ücretleri beraberinde getirmesinden” sonra, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) alanlarında başvuru kazandığını söyledi.
MATIC fiyat tahmini: analist duyarlılığı
“Ölçeklenebilirlik, başta bitcoin ( BTC ) ve ethereum ( ETH ) olmak üzere en iyi kripto para birimlerinin çoğunda büyük bir sorundur . Büyük olasılıkla, dijital para birimlerinin ilk kurucuları, kreasyonlarının ağdaki yükü zar zor kaldırabilecek kadar popüler hale geleceği hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Capital.com’un analisti Mikhail Karkhalev, bu nedenle ağ üzerindeki yükü azaltan ve aynı zamanda işlemlerin hızını artıran ve maliyetlerini düşüren herhangi bir çalışma çözümü topluluk tarafından büyük beğeni topluyor ve memnuniyetle karşılanıyor” dedi.

“Polygon (eski adıyla Matic Network) bu sorunu çözmek için tasarlandı, bu yüzden bu kadar popüler. Ölçeklenebilirlik sorunu olduğu sürece, Poligon projesi çok alakalı ve talep görecektir. Proje için tek somut risk, ölçeklenebilirlik sorununu çözmesi gereken ve bir anlamda Poligon’u alakasız hale getirmesi gereken Ethereum 2.0’dır.
“Ancak, Ethereum 2.0’a geçiş oldukça uzun bir süreç ve tüm sorunları bir anda çözmeyecek. Buna ek olarak, Polygon’un kurucuları, projeyi kelimenin tam anlamıyla blok zincirlerinin interneti haline getirerek, birbirleriyle etkileşime girmelerini sağlamak için kendilerine çok iddialı bir hedef belirlediler. cosmos ( ATOM ) veya polkadot ( DOT ) gibi benzer projeler zaten var, ancak şu ana kadar bu tür çözümlerin gerçek bir kullanımı yok ve mükemmel olmaktan çok uzak.”

Karkhalev, nispeten genç bir kripto para birimi projesine yatırım yapmanın dikkatle düşünülmesi gerektiğine inanıyor.

“Bir girişime yatırım yaparken, iddialı planların projenin gerçekten hedeflerine ulaşacağı ve alanında lider olacağı anlamına gelmediğini hatırlamak önemlidir. Polygon gelecek vaat eden bir proje ancak yatırımcıların ekibin hedeflerine nasıl ulaştığına dikkat etmesi önemli” diyor.

MATIC Coin Yorum: 2022, 2023, 2025, 2030

Birkaç algoritma tabanlı tahmin hizmeti, 9 Şubat itibariyle bu yıl ve sonrası için MATIC kripto fiyat tahminlerini paylaşıyor.

GovCapital , MATIC’in bir yıl içinde 4.02 dolara yükselebileceğini, ardından Ocak 2027’ye kadar 11,2 dolara ulaşabileceğini söyledi.
Wallet Investor , MATIC’in “harika” bir uzun vadeli yatırım olmasını bekliyordu. Polygon kripto tahminine göre, MATIC önümüzdeki Ocak ayına kadar 3,6 dolara ulaşabilir. Şubat 2027’ye kadar 10.8 dolara ulaşabileceğini gösteriyor.
DigitalCoin ayrıca, 2022’de kademeli bir artışla ortalama 2,76 ABD Dolarına ve 2023’te 3,1 ABD Dolarına ve 2025’te 4,1 ABD Dolarına ulaşmasını bekleyen Polygon (MATIC) kripto fiyat tahmini hakkında yükseliş görüşüne sahiptir. Hizmetlerin hiçbiri 2030 için fiyat hedefi sağlamasa da, Digital Coin’in en uzak fiyat tahmini 2029 yılına kadar 8,4 dolar.
MATIC fiyat tahminlerini ararken, analistlerin tahminlerinin yanlış olabileceğini akılda tutmak önemlidir. Analistlerin tahminleri, bir kriptonun performansının temel ve teknik bir incelemesini yapmaya dayanıyor. Geçmişteki performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.

Kendi araştırmanızı yapmanız önemlidir ve ticaret yapma kararınızın riske karşı tutumunuza, piyasadaki uzmanlığınıza, yatırım portföyünüzün dağılımına ve para kaybetme konusunda ne kadar rahat hissettiğinize bağlı olduğunu daima unutmayın. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı asla yatırmamalısınız.

Sadece birkaç dakika içinde bir ticaret hesabı oluşturun

MATİC Coin Nedir?

Eskiden Matic Network olarak adlandırılan (Şubat 2021’de yeniden markalandı), Polygon, Ethereum’a ek ölçeklenebilirlik eklemek ve blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği geliştirmek için geliştirilmiş bir katman-2 ağıdır.

Polygon kendisini, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için kullanımı kolay bir platform olan “Ethereum’un blok zincirlerinin interneti” olarak tanımlıyor .

Polygon, Ethereum’un zayıf kullanıcı deneyimi (gecikmeli işlemler), yetersiz verim ve topluluk yönetişimi eksikliği gibi bazı önemli dezavantajlarını yeni bir yan zincir çözümü ile çözmeye çalışıyor.

Platformun temel öğesi, çok sayıda uygulama türünün oluşturulmasına katkıda bulunan esnek bir modüler çerçeve olan Polygon SDK’dır. Plazma yan zincirlerinin kullanılmasıyla (zincir dışı işlemleri kolaylaştırmak, onları blok zincirleri için hızlı ve uygun maliyetli hale getirmek için tasarlanmıştır), Matic Network, merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) daha ucuz, daha kolay ve daha hızlı başlatılmasını sağlayan bir ortam oluşturdu . Matic çözümü, Ethereum’daki yüksek gaz ücretleri ve dApp’lerin geliştirilmesinde artan talep ile desteklendi.

Polygon, Ethereum uyumlu ve birlikte çalışabilir blok zinciri ağları geliştirmek için bir katman-2 ağı oluşturdu. Modüler çerçevesi, inşaatçıların özelleştirilebilir işlevselliğe sahip bağımsız blok zincirleri oluşturmasını sağlar.

Platform, ölçeklenebilir konsensüs algoritmaları, modüler “hizmet olarak güvenlik” özellikleri ve ısmarlama bir WASM yürütme ortamına sahiptir. Bu, Polygon’un kurumsal kullanıma hazır blok zinciri ağları oluşturabileceği ve uygun maliyetli ve hızlı işlemler sunabileceği anlamına gelir.

2. katman çözümleri nelerdir?

Blok zinciri ölçekleme çözümlerinden bahsettiğimizde, bunlar genellikle iki düzeye ayrılır: katman-1 ve katman-2 çözümleri. Katman-1, yeni konsensüs algoritmaları ve artan blok limitleri aracılığıyla blok zincirinin kendi içindeki ölçeklendirme işlevlerini ifade eder. Katman-2 ölçeklendirme çözümleri, zincir dışı çözümlere atıfta bulunur. Yan zincirlerde yürütülmeden önce ana blok zincirinden hesaplama gücü unsurlarını kaldırırlar. Bu, ana zincirdeki verimi artırmaya yardımcı olur.

Polygon da dahil olmak üzere Katman-2 çözümleri popülerlik kazanıyor ve kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesi için kritik olarak kabul ediliyor.

Çokgen mimarisi

Çokgen mimarisi, her biri çeşitli amaçlar için kullanılan bir dizi işlev ve hizmetten sorumlu dört seçkin katmandan oluşur.

Ethereum katmanı Ethereum katmanı, Ethereum ağında uygulanan
bir dizi akıllı sözleşme ile temsil edilir. Staking , işlem kesinliği ve çeşitli Poligon zincirleri ile Ethereum arasında iletişim kurabilirler  .

Güvenlik katmanı

Güvenlik katmanı, Ethereum ile birlikte çalışır. Zincirlere ek bir güvenlik katmanı sağlayarak bir “hizmet olarak doğrulayıcı” rolü sunar.

Çokgen ağlar katmanı

Ağ katmanı, Polygon üzerinde geliştirilmiş bir blok zinciri ağları ekosistemi olarak hizmet eder. Her birinin kendi topluluğu vardır ve üretim blokları ve yerel fikir birliği ile ilgilenir.

Yürütme katmanı

Yürütme katmanı, akıllı sözleşmelerin yürütülmesine uygulanan  Polygon’un Ethereum Sanal Makinesi uygulaması (EVM) ile temsil edilir.

Poligon zincirleri, hem Ethereum’un ana zinciriyle hem de Polygon’un isteğe bağlı mesaj iletme işlevi nedeniyle birbirleriyle iletişim kurabilir. Birlikte çalışabilir dApp’ler ve çeşitli platformlar arasında değer alışverişi de dahil olmak üzere bir dizi yeni kullanım senaryosunu teşvik etmeye yardımcı olur.

Poligonu özel yapan nedir?

Polygon, blockchain ölçeklendirmesini ve birlikte çalışabilirliği iyileştirmeyi amaçlar. Platformun popülaritesine ve pozitif analistlerin bakış açısına katkıda bulunan birkaç önemli özellik vardır.

Polygon, Ethereum’da uygulama geliştirenler ve Solidity’de program yapanlar için kullanışlı hale getiren Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumludur.
Polygon’un güvenlik modeli isteğe bağlıdır – gerekmediğinde ek güvenlik uğruna esneklikten ödün vermeye gerek yoktur.
Çokgen, İyimser toplamalar ve ZK toplamaları dahil olmak üzere Plazma zincirlerinin ötesinde farklı ölçeklenebilirlik çözümlerini birleştirmek için yeterince esnek olduğunu iddia ediyor.
MATIC jetonları, Polygon ekosisteminde, gaz ücretleri ödemek ve stake yoluyla güvenliğe katkıda bulunmak dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır .

MATIC madeni para tahmini üzerine spekülasyon yaparken, ilk ve en önemli birlikte çalışabilirlik çözümü için yarışın devam ettiğini belirtmekte fayda var. Polygon’un rakipleri Polkadot ve Cosmos’ Stargate de çözümlerini başlatmak için harekete geçiyor.

Kripto para piyasalarının son derece değişken olduğunu unutmayın, bu da bırakın birkaç yıl içinde bir madeni paranın fiyatının birkaç saat içinde ne olacağını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırıyor. Dolayısıyla, analistler ve algoritma tabanlı tahminciler tahminlerini yanlış yapabilir ve yapabilirler.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve en son piyasa trendlerini, haberleri, teknik ve temel analizleri ve uzman görüşlerini dikkate almanızı öneririz. Ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu