Kripto Para

Satın almadan önce bir indirim veya onaylanmış bir ralli mi bekliyorsunuz? MANA yatırımcıları için yapılacaklar listesi

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir..

Piyasa değerine göre en büyük Metaverse tokeni olan Decentraland, Ekim ayında olağanüstü bir performans sergiledi. O zamandan beri, fiyatlar düşmüş olsa da, piyasada yavaş ama istikrarlı bir alım olduğuna dair bazı kanıtlar vardı. Uzun vadeli yatırımcıların önümüzdeki haftalarda çok fazla sabra ihtiyacı olacak – token satın almanın mantıklı olduğu alanlar var. Aynı zamanda, MANA’nın bu seviyelere düşüp düşmeyeceği belirsizdi.

MANA – 1D

Kaynak: TradingView’de MANA / USDT

Yazma sırasında, piyasa düşüş trendindeydi, yani hem Decentraland hem de Bitcoin. MANA’nın 2021 Eylül ve Ekim ayı sonlarında 0,61 dolardan 4,94 dolara hızlı yükselişine dayalı olarak bir dizi Fibonacci seviyesi (sarı) çizildi.

Kasım ayının ortalarında MANA, 5 doların üzerine çıkmayı başardı ve satış baskısı ile karşılaşmadan önce neredeyse %27,2 uzatma seviyesine kadar yükseldi. Uzun vadeli ufuk yatırımcıları için, %61.8 düzeltme ile %78.6 düzeltme seviyesi arasındaki alan genellikle yatırımcıların alımlarına Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) eklemeyi sevdikleri bir alandır.

MANA için piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi – boğalar Şubat ayının başlarında önyargıyı kendi lehlerine çevirmeye çalıştı ancak başarısız oldu.

Bu nedenle, uzun vadeli alıcıların ilgisini çeken iki senaryo vardır – ya fiyatın yukarıda bahsedilen cebe düşmesini ve DCA’nın spot alımlara girmesini bekleyebilirler ya da piyasa yapısındaki bir dönüşün yukarı doğru ivmelenmesini bekleyebilirler. Bu, MANA’nın desteklemek için 3.5 $ çevirmesini gerektirir.

Akılcı

Uzun vadeli MANA yatırımcılarının satın almadan önce bir indirim veya onaylanmış bir ralli beklemesi gerekir

Kaynak: TradingView’de MANA / USDT

RSI’da, 40 ve 60 seviyeleri, momentumun bu yönde güçlendiği düşünülebilecek sırasıyla alt ve üst alanları sınırlandırıyor. Yazma sırasında, RSI neredeyse nötr olan 45.23’teydi. Ayrıca, Aralık ayından bu yana önemli bir süre boyunca 60 işaretinin üzerinde kalamaması da kayda değerdi.

Müthiş Osilatör, 3.29 dolardan reddedilmesinden bu yana düşüş momentumunu yansıtan sıfır çizgisinin altına geriledi. Fiyat ayrıca 21 SMA ve 55 SMA’nın (sırasıyla turuncu ve yeşil) altında işlem görüyordu.

OBV son birkaç ayda daha yüksek dipler oluşturuyor, bu da günlük oynaklığın arka planında uzun vadeli alıcıların gerçekten de mevcut olduğunu gösteriyor.

Çözüm

Piyasaların belirsiz olduğu bir zamanda bir madeni para üzerinde yükselişe geçmek zordu. MANA, düşüş eğilimi gösteren bir piyasa yapısı gösterdi ancak aynı zamanda uzun vadeli yatırımcıların madeni parayı satın almakla ilgilenebilecekleri bir alan da sundu.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu