Ekonomi

Saxenda İğne Türkiye Fiyatı 2024: Saxenda SGK Karşılıyor Mu?

Saxenda İğne Türkiye Fiyatı 2024- Saxenda SGK Karşılıyor Mu? soruları merak ediliyor. Bununla birlikte Saxenda Fiyatı 2023 Saxenda SGK karşılıyor mu Endokrin zayıflama iğnesi fiyatı Saxenda reçetesiz Alınır mı Saxenda iğne yorumlar Semaglutide iğne Fiyat Saxenda satın al Saxenda iğne Ne ise Yarar soruları da merak ediliyor.

Saxenda Fiyatları 2024– Güncel Saxenda İğne Fiyat – Saxenda fiyatı – Zayıflama İğnesi Saxenda fiyat – Saxenda ilaç fiyatı – Saxenda iğne fiyat İlaçlara son dakika şubat zammı gelmesi ile birlikte ülkemizde çok tüketilen ilaçlardan olan Saxenda da zamlardan nasibini aldı. Peki Güncel Zamlı Saxenda Fiyatları 2024 yılında nasıl olacak ? Yazımızda güncel Saxenda fiyatı yer almaktadır. Saxenda fiyatı 2024 yılında güncel olarak eczanelerden bilgi ile alınmıştır ve 2024 yılında güncellenecektir.

Saxenda İğne Türkiye Fiyatı 2024

Saxenda fiyat araştırması da kilo vermeyi düşünenlerin en sık yaptığı eylemlerden biri haline gelmiştir. Saxenda zayıflama iğnesinin güncel fiyatları şöyledir;

  • Saxenda fiyat, 2024 21 Şubat ayı tarihinde %19.13 zamlı fiyat ile 786.14 TL
  • 6 mg/ml Saxenda fiyatı 14 TL
  • 6 mg ml SC enjeksiyonluk fiyatı ise 14 TL şeklindedir.

Saxenda 6 mg fiyat 2022 yılında da güncel haliyle zayıflamak isteyen kişiler içinde sunulmuştur. Saxenda 6 mg ml SC enjeksiyonluk hazırlanmış olan zayıflama iğnesini sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Kilo verme konusunda üst sıralarda yer alan ilaçlar listesinde Saxenda ilk sırada yer almıştır. Saxenda 22 yılında %19.13 zamlanmış ve 2024 fiyatı 786.14 TL olmuştur.

Saxenda Nedir?

Saxenda (liraglutide) vücutta doğal olarak oluşan ve kan şekeri, insülin Seviyeleri ve sindirimi kontrol etmeye yardımcı olan bir hormona benzeyen bir ilaçtır.
Saxenda, bazı obez yetişkinlere veya aşırı kilolu yetişkinlere yardımcı olabilecek, aynı zamanda kilo ile ilgili tıbbi sorunları olan, enjekte edilebilir bir reçeteli ilaçtır.Diyet ve egzersiz ile kullanılır. Saxenda bir kilo kaybı ilacı veya iştah bastırıcı değildir.

Saxenda, tip 1 veya tip 2 diyabetin tedavisi için değildir.

Saxenda Hakkında Önemli Bilgiler

Victoza adlı liraglutide içeren ilaç, tip 2 diyabeti tedavi etmek için diyet ve egzersiz ile birlikte kullanılır. Saxenda ve Victoza’yı birlikte kullanmayın.

endokrin neoplazi tip 2 (bezlerinizdeki tümörler), kişisel aile üyelerinde modüler tiroid kanseri öyküsü, insüline bağımlı diyabet, diyabetik ketoasidoz veya hamileyseniz Saxenda kullanmamalısınız.

Hayvan çalışmalarında, liraglutid tiroid tümörlerine veya tiroid kanserine neden oldu. Bu etkilerin düzenli doz kullanan kişilerde ortaya çıkıp çıkmayacağı bilinmemektedir.

Boynunuzda şişlik veya şişlik, yutma güçlüğü, kısık ses veya nefes darlığı gibi tiroid tümörü belirtileri varsa derhal doktorunuzu arayın.

Saxenda’yı Kullanmadan Önce

Eğer liraglutide alerjiniz varsa veya aşağıdakilerden birisi mevcutsa Saxenda kullanmamalısınız:

çoklu endokrin neoplazi tip 2 (bezlerinizdeki tümörler);

modüler tiroid karsinomu (bir tür tiroid kanseri)

diyabetik ketoasidoz (tedavi için doktorunuzu arayın).

Ayrıca insülin veya liraglutide içeren (albiglutide, dulaglutide, exenatide, Byetta, Bydureon, Tanzeum, Trulicity) gibi diğer ilaçları kullanıyorsanız Saxenda kullanmamalısınız.

Saxenda’nın sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, aşağıdakiler mevcutsa doktorunuza bildirin.
yavaş sindirime neden olan mide problemleri;

böbrek veya karaciğer hastalığı;
yüksek trigliserit seviyesi;
kalp problemleri;
pankreas veya safra kesesi ile ilgili bir sorun öyküsü.
depresyon veya intihar düşünceleri öyküsü.
Hayvan çalışmalarında, liraglutid tiroid tümörlerine veya tiroid kanserine neden oldu. Bu etkilerin düzenli doz kullanan kişilerde ortaya çıkıp çıkmayacağı bilinmemektedir. Doktorunuza riskinizi sorun.

Saxenda’nın doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.

Liraglutidin anne sütüne geçip geçmediği veya emziren bebeği etkileyip etkilemediği bilinmemektedir. Emziriyorsanız doktorunuza bildirin.

Saxenda, 18 yaşından küçük herkes tarafından kullanılmak üzere FDA onaylı değildir.

Saxenda’yı Nasıl Kullanmalıyım?

Saxenda genellikle günde bir kez enjekte edilir. Reçete etiketinizdeki tüm talimatları izleyin. Doktorunuz bazen dozunuzu değiştirebilir. Bu ilacı daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

Saxenda ve Victoza’yı birlikte kullanmayın. Bu iki marka aynı aktif maddeyi içerir, ancak birlikte kullanılmamalıdır.

Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Eğer herhangi bir sorunuz varsa doktor veya eczacınızdan yardım isteyin.

Saxenda, günün herhangi bir saatinde, yemeklerle veya yemeksiz olarak cildin altına enjekte edilir. Evde enjeksiyonların nasıl kullanılacağı gösterilecektir. Eğer enjekte nasıl yapılır anlamadıysanız ilacı kendi kendinize enjekte etmeyiniz.

Saxenda önceden doldurulmuş bir enjeksiyon kaleminde gelir.

Sağlık uzmanınız size Saxenda’yı enjekte etmek için vücudunuzdaki en iyi yerleri gösterecektir. Her enjeksiyon yaptığınızda farklı bir yer kullanın. Üst üste iki kez aynı yere enjekte etmeyin.

Renk değiştirmişse veya içinde parçacıklar varsa Saxenda’yı kullanmayın. Yeni ilaç için eczacınızı arayın.

Ayrıca, artan susuzluk veya idrara çıkma, bulanık görme, baş ağrısı ve yorgunluk gibi yüksek kan şekeri (hiperglisemi) belirtilerine dikkat edin.

Kan şekeri seviyeleri stres, hastalık, ameliyat, egzersiz, alkol kullanımı veya öğün atlamasından etkilenebilir. Dozunuzu veya ilaç programınızı değiştirmeden önce doktorunuza danışın..

Saxenda, diyet, egzersiz, kilo kontrolü, düzenli kan şekeri testi ve özel tıbbi bakım içerebilen eksiksiz bir tedavi programının sadece bir parçasıdır. Doktorunuzun talimatlarını çok yakından takip edin.

Açılmamış enjeksiyon kalemlerinin saklanması: buzdolabında saklayın.

Saxenda’yı dondurmayın ve donmuşsa ilacı imha edin. Etiket üzerindeki son kullanma tarihi geçtiyse açılmamış bir enjeksiyon kalemi kullanmayın.

İlk kullanımdan sonra depolama : enjeksiyon kalemlerini buzdolabında veya oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Kalemleri nem, ısı ve güneş ışığından koruyun. 30 gün içinde kullanın. Bir enjeksiyon kalemini saklamadan önce iğneyi çıkarın ve kullanılmadığında kapağı kalemin üzerinde tutun.

Bir dozu kaçırırsam ne olur?

Günlük Saxenda dozunuzu kaçırırsanız, hatırladığınız anda dozu kullanın. Daha sonra ertesi gün her zamanki gibi bir sonraki günlük dozunuzu alın. Kaçırılan dozu telafi etmek için ertesi gün ekstra bir Saxenda dozu almayın veya dozunuzu arttırmayın.

Saxenda dozunuzu 3 gün veya daha uzun süre kaçırırsanız, tedavinizi nasıl yeniden başlatacağınız hakkında konuşmak için doktorunuzu arayın.

Doz aşımı durumunda ne olur?

Acil tıbbi yardım isteyin.

Saxenda Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

İğne değiştirilmiş olsa bile, bir enjeksiyon kalemini, kartuşu veya şırıngayı asla başka bir kişiyle paylaşmayın. Bu cihazların paylaşılması, enfeksiyonların veya hastalıkların bir kişiden diğerine geçmesine izin verebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu