Kripto Para

SEC vs. Dalgalanma davası, balinalar XRP sahiplerinin kurtarmaya geliyor

XRP’nin fiyat performansı her zaman tartışmalı olmuştur, çünkü tartışmalı SEC ve Ripple Labs davasını gündeme getirmeden varlık hakkında konuşmak imkansız görünüyor. Bununla birlikte, yatırımcıların ve tüccarların izlemesi gereken bazı hareketler olduğunu söyledi.

Bugünlerde “balina” mı yapıyorsunuz?

Santiment’ten elde edilen veriler, “en üst düzey” balinaların Aralık 2021’den bu yana büyük miktarlarda XRP biriktirdiğini ortaya koydu. Dahası, bunun beş yıl içindeki en büyük ikinci birikim olduğu bildirildi.

Kripto borsaları bunun bir nedeni olsa da, birçoğu trendi takip etmek için ilham alabilir.

Ayrıca, XRP’de bir milyon USD’den fazla tutan balinalar, sürekli olarak tekrar işlem yapmaya başladı. Özellikle 8 Şubat’ta 2021’deki işlem sayılarına rakip olan bir yükseliş yaşandı. Ancak bu seviye uzun süre tutulamadı.

Kaynak: Sanbase

Ağırlıklı duyarlılığa gelince, XRP’nin Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında düşen fiyatına rağmen, yatırımcıların duyarlılığının pozitife döndüğünü ve sıfırın üzerine çıktığını görebiliriz. Ancak, son bir veya iki gün içinde yatırımcıların olumlu ve olumsuz duygular arasında gidip geldiği görülüyor. Bu, XRP’nin durumuyla ilgili bir belirsizlik düzeyine işaret ediyor.

Kaynak: Sanbase

Basın zamanında, XRP şu anda işlem görüyordu: $0.78. Geçen ay %5,08 oranında ralli yapmasına rağmen, kripto para geçen hafta %4,81 düştü. Bu arada, CoinShares’in 11 Şubat’ta sona eren haftaya ait Dijital Varlık Fonu Akışları raporu, XRP için yaklaşık 2 milyon dolarlık giriş olduğunu ortaya koydu.

Son olarak, hıza bakıldığında, 10 Şubat’tan bu yana madeni para aktivitesinde bir artış görüldü. Gelecek haftanın akış raporları, aktivitedeki bu artışın XRP sahipleri için yükseliş mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğunu daha iyi gösterecek.

Kaynak: Sanbase

Hafıza şeridinde yüzerek

Mahkemelerden gelen SEC ve Ripple güncellemeleri hakkındaki her şeyi unutmak kolay olabilir, ancak blockchain şirketi RippleNet “bugüne kadarki en başarılı ve kazançlı yılını” gördü. Ripple dünya çapında ortaklıkları sağlamlaştırırken, ABD’deki XRP sahipleri, listeden çıkarılan varlıklar ve hatta donmuş XRP ile mücadele ettiklerini bildirdiler.

Bu nedenle, gelecekteki mahkeme emirleri, XRP’nin fiyatını büyük ölçüde etkileme potansiyeline sahiptir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu