Kripto Para

SEC Vs. Ripple davası bu yıl mı bitiyor yoksa ‘HER ZAMAN’ mı bitiyor? İşte ipucu

SEC vs Ripple davası tam bir takvim yılı tüketti ve doğal olarak, bugün piyasadaki en büyük ancak en tartışmalı kripto varlıklarından biri olan XRP sahibi birçok kişi, davanın 2022’nin tamamını da kapsayabileceğinden endişe ediyor.

Bununla birlikte, bazı yeni kanıtlar, SEC ve Ripple’ın ne zaman sona ereceğini tahmin etmenin mümkün olabileceğini gösteriyor gibi görünüyor.

Kalemler hazır mı?

23 Şubat 2022 tarihli, derdest toplu davasıyla ilgili bir dosyada, Ripple’ın 18 Kasım 2022 olarak yeni bir tarih kabul ettiği bildirildi. Raporda yazılı olan mevcut tarih 26 Ağustos 2022 idi.

Dosyayı çevrimiçi olarak paylaşan Avukat Jeremy Hogan, bunu San Francisco merkezli blockchain şirketinin SEC ve Ripple Labs davasının o zamana kadar bitmesini bekleyebileceğini önermek için kullandı.

Yatırımcılar bu haberden heyecan duysa da, davanın baskın bir parçasının gecikmeler ve uzatmalar olduğunu hatırlamak önemlidir. Pandemi hala büyük bir barikat ile XRP sahipleri 18 Kasım’ı zor bir son tarih olarak görmemelidir.

Ayrıca Hogan, davanın her an bir anlaşmayla sonuçlanabileceğini söyledi.

Ancak, birçok yatırımcı büyük resme bakıyor. SEC ve Ripple arasındaki karar, diğer kripto şirketlerini ve varlıklarını düzenlemeye gelince, SEC’in uygulama yetkilerini genişletme veya sınırlama potansiyeline sahiptir.

Buna ek olarak, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bir röportaj verdikten sonra çok fazla vızıltı oldu. tilki işi Haberler. Orada, bazı mahkeme kararlarını “er ya da geç” sabırsızlıkla beklediğini paylaştı.

Haberi takip eden XRP yatırımcıları, davanın yavaş ilerlemesi birçokları için acı verici olduğundan bunu olumlu bir işaret olarak aldı. Aslında, Ripple’ın genel danışmanı bile daha önce SEC’i, bildirildiğine göre davayı kendi lehlerine genişlettiği için eleştirmişti.

Bu nedenle, XRP topluluğu, gecikmeler ve uzatmalar söz konusu olduğunda kontrolden çıkmayabilir.

XRP’yi Bulmak

Basın zamanında, XRP piyasa değerine göre altıncı en büyük kriptoydu. Son 24 saatte %2,23 düştükten sonra 0,7267 dolardan işlem gördü, ancak geçen hafta %0,89 yükseldi.

Bu arada, Santiment’ten gelen veriler, ağırlıklı duyarlılığın -0.484 olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte, fiyattaki düşüşün devam etmesine rağmen, ağırlıklı duyarlılık sıfırın çok altında değildi. Bu, yatırımcıların son fiyat düşüşünden çok fazla şok olmadığını gösteriyor.

Kaynak: Santiment

Bir başka olasılık da, birçoğunun SEC ve Ripple’ın sonucu hakkında umutlu hissetmesidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu