Kripto Para

SEC’den Gensler’ın Ripple veya XRP hakkında söyleyecek çok şeyi yok … bunun dışında

Gary Gensler liderliğindeki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) hakkındaki endişelerini defalarca dile getirdi. Aslında Başkan, hileli ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek için tasarlanmış bir altyapı eksikliği olduğuna inanıyor. Kuruma göre bu, SEC’in yatırımcıları ve kamu çıkarlarını koruma amacına hizmet etmeyecek.

tüm sorduğum bu

Fox Business ile yakın tarihli bir röportajda Gensler, düzenleyici cephede artan belirsizlik göz önüne alındığında kendi bakış açısını tekrar ortaya koydu. Özellikle Grayscale, VanEck vb. dahil olmak üzere farklı başvuru sahipleri veya fonlar nedeniyle. düzenleyici bekçi köpeklerinin gereksinimlerini karşılamadı.

Gensler bu sefer pozisyonunu yineleyerek, “Denemeye devam ediyorum, SEC ile çalışın, menkul kıymetler yasalarına göre kayıt olun” dedi.

“Olasılık ağırlıklı, ancak platformunuzda 75, 500 veya 1000 jetonunuz var. Hiçbirinin (a) güvenlik olması pek olası değil. ”

Bir Bitcoin ETF’nin günü kazanması için, ihraççısı, SEC’in “gözetim paylaşım anlaşması” olarak adlandırdığı şeyi, varlığın üzerinde işlem yaptığı başka bir büyük, uyumluluk odaklı piyasa ile kurmalıdır. Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) Bitcoin Vadeli İşlemleri ticareti, görünüşe göre bu modele uyuyor.

Gensler’e göre CME, 2017’den beri düzenlenmiş bir pazara sahip. Aksine, ikincisi (Spot ETF) görünüşe göre “temel çerçeveye” tam olarak sahip değil.

Bunu söyledikten sonra, BTC Vadeli İşlemler ETF’lerinin farklı eleştirmenleri, bunları spot Bitcoin yerine fiyatlandırma için kullanma olasılığına dikkat çekti. Bu, düşük performansa yol açabilir. Vadeli işlemler, indirimli işlem yapabilmelerine rağmen, dayanak varlığa prim vererek işlem yapma eğilimindedir.

SEC v. dalgalanma

SEC, XRP’nin ‘kayıtsız bir menkul kıymet’ olduğu iddiaları üzerine Ripple’ı takip etti. Aksine, Ethereum’a düzenleyici bir yeşil ışık verildi ve ETH artık bir menkul kıymet olarak kabul edilmedi.

Yukarıda bahsedilen röportajda aynı şey sorulduğunda, Gensler derinlemesine yorum yapmayı reddetti. Bununla birlikte, “kavramsal çerçevenin, başkalarının çabalarına kar beklentisiyle kamu yatırımı parası olduğunu” söyledi. Ekledi,

“Kamu sorunu tarafından para toplamak, tam ve adil ifşaat ve dolandırıcılık karşıtı korumaların temel bir pazarlığıdır. Ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu adlı bir devlet kurumuna kaydoluyorsunuz ve gerçekten yapmaya çalıştığımız şey bu temel pazarlığın devam etmesine yardımcı olmak. “

SEC Başkanı ekledi,

“İnsanlar bu alana yatırım yapmak veya spekülasyon yapmak isterse, teknoloji konusunda tarafsızız. Sonra bu tokenler ve en önemlisi alım satım ve borç verme platformlarının geldiği platformlar, kayıt oluyor, kanunun dışına çıkmaya çalışmıyor, kanunlar dahilinde yapıyor” dedi.

Twitter’daki farklı kullanıcılar bu yanıtlardan memnuniyetsizlik yaşıyor. Örneğin, Liz HoffmanWall Street Journal’da bir yönetici, inanır Gensler, kripto şirketlerine gölge düşürüyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu