Kripto Para

SEC’in Ripple’ın ‘adil bildirim’ savunmasına karşı hareketi nasıl reddedildi?

Fintech firması Ripple, SEC ile devam eden dava ile uğraşırken saldırgan bir yaklaşım benimsedi. İlki, ABD düzenleyici kurulunu arka koltuğa oturtmak için iki ardışık harekette bulundu. 23 Şubat’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Inc.’in “adil bildirim” savunmasına ilişkin 10 Şubat’ta verdiği yanıta bir “Sur-Sur-Reply” sundu.

Ne yazık ki, düzenleyici için, Bölge Yargıcı Analiz Torres aşağı döndü SEC’in önergesi tek kelimelik bir cevapla: “Reddedildi.”

İlk set, Ripple, şimdi SEC servis atıyor

Davalı (Ripple Labs), 11 Şubat’ta SEC’i notları devretmeye zorlamak için bir Mektup Önergesi sunmuştu. Bu, Brad Garlinghouse ve eski Komisyon Üyesi Elad L. Roisman arasındaki 2018 tarihli bir toplantıyla ilgiliydi. Davacı burada, SEC reddetti.

SEC, Brad Garlinghouse’un Roisman ve Garlinghouse arasındaki 2018 tarihli bir toplantının o zamanki SEC Komiseri Roisman’ın danışmanı Matthew Estabrook tarafından alınan notların devrini Zorlama Önergesine muhalefetini sundu. 24 Şubat’ta sunulan dosyada en son dosya Yargıç Sarah Netburn’e yönelikti.

Ünlü avukat James K Filan, Davacının gönderilen kamera incelemesi için Sulh Hakimi Netburn’e verilen notlar. SEC savundu,

“Notlar önceden karara dayalı ve müzakereye dayalıdır ve SEC’in ayrıcalığını delmek yersizdir çünkü Garlinghouse’un [notes] toplantıdaki varlığı göz önüne alındığında önemli ölçüde azaldı. ”

Devam edersek, söz konusu notların açıklanmasına karşı çeşitli faktörler ağırlık kazandı. Vardı,

(i) korunmaya çalışılan delilin alaka düzeyi (ii) diğer delillerin mevcudiyeti (iii) davanın ‘ciddiliği’ ve ilgili meseleler (iv) davada hükümetin rolü (v) olasılık Sırlarının ihlal edilebilir olduğunu kabul etmeye zorlanacak olan hükümet çalışanları tarafından gelecekteki çekingenlik.

çok etkilenmedim

Aslında bu haberin ardından Crypto Twitter’da karıştırılan tepki buydu. Örneğin, 240 binin üzerinde abonesi olan bir Twitter kullanıcısı, Dijital tanıtıcı yatırımcıSEC’in bu davayı silah sadece son durumu geciktirmek için.

Diğerleri, düzenleyici taraftan gelen bu “alakasız” güncellemelerden daha fazla rahatsız oldu. Bununla birlikte, SEC başvuru sürecini geciktirmek için kartlarını ilk kez oynamıyordu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu