Kripto Para

SHIB tüccarlarının burada nerede ve nasıl kar elde ettiği

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Köpek temalı token, geçen yılın Ekim ayında ATH’sine ulaştıktan sonra dik bir düşüş yaşadı. Böylece, Shiba Inu (SHIB) güneye giden paralel kanallar arasında geriledi ve 0.033 dolar bölgesi yakınında hayati likidite aralığının altına düştü. (SHIB fiyatları: bundan sonra 1000 ile çarpılır)

20 EMA’nın (mavi) sağlam durduğunu varsayarsak, 200 EMA’nın (sarı) altındaki herhangi bir yakınlık, SHIB’yi beş aylık trend çizgisi desteğini (beyaz, kesikli) veya 0.022$-0.02$ aralığında oluşturulan talep bölgesinin yeniden test edilmesi için destekleyecektir. (dikdörtgen). Basın zamanında, SHIB geçen hafta %15,9 düşüşle 0,02538 dolardan işlem gördü.

SHIB Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, SHIB / USD

Bu düşüş aşamasında, SHIB çok önemli Kontrol Noktasını (kırmızı, yatay) 0,033 dolar seviyesinin yakınında kaybetti ve 200 EMA’sının (sarı) altına düştü. Ek olarak bu seviye %23,6 Fibonacci direncine denk geldi. Düşüş, alıcıların dört aydan fazla bir süredir desteklediği 0,02 dolar seviyesinde durdu.

Sonuç olarak, boğalar baskı oluşturmaya ve düşük fiyatları reddetmeye başlarken fiyat sıkı bir aşamaya girdi. Böylece, 3 ile 9 Şubat arasında %70’in üzerinde kazanç elde etti ve %23,6 seviyesi güçlü kalırken aşağı kanaldan çıktı. Son birkaç gün içinde, geri çekilme hacimleri toparlanma hacimlerini aşarak güçlü bir ayı hareketine işaret ediyor.

İleriye dönük olarak, SHIB, 0,02 $ seviyesinde taban sağlayan talep bölgesinin olası bir testinden önce beş aylık trend çizgisi desteğini test etmeyi amaçladı. Yukarı yönlü geri dönüşlerin Kontrol Noktasında bir tavan bulmaya devam edeceği sonrası.

Akılcı

Kaynak: TradingView, SHIB / USD

RSI fiyata karşılık geldi ve orta çizginin altında sallanarak düşüş eğilimi gösterdi. 43 desteğinin altındaki herhangi bir kapanış, talep bölgesi yeniden testi için kapıları açacaktır.

İlginç bir şekilde, Squeeze Momentum göstergesi geçen ay yüksek bir oynaklık aşamasındaydı. Günlük grafiğindeki herhangi bir siyah nokta, önümüzdeki günlerde sıkı / düşük volatilite aşamasına işaret edebilir.

Çözüm

Son zamanlarda daha yüksek fiyatların reddedildiğini akılda tutarak, likidite bölgesine meydan okumak için kendisini toparlamadan önce 0.022$ ile 0.02$ arasında bir yeniden test yapılması muhtemel olacaktır. Talep bölgesinin altına herhangi bir düşüş, satış sinyallerine neden olacaktır.

Ayrıca alt, Bitcoin ile %89 30 günlük bir korelasyon paylaştı. Bu nedenle, genel piyasa duyarlılığı ile Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, karlı bir hamle yapmak için gerekli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu