Kripto Para

Solana, hayır; Litecoin, hayır – Girişleri görmek için sadece alt yatırım ürünü oldu …

Bitcoin, dünya çapındaki makro endişelerin en büyük kripto para birimini diğer çoğu kripto varlığıyla birlikte önemli değerleme kaybetmeye itmesinin ardından son iki gün içinde toparlanıyor gibi görünüyordu. Aslında yatırımcılar, dijital varlık akışlarının yenilenen pozitif hareket kaydetmesiyle geçen haftaki tahribatın ortasında güçlü kaldılar.

CoinShares son raporunda, Şubat ayının son haftasında, “Doğu Avrupa’da devam eden kargaşaya rağmen” dijital varlık yatırım fonlarına 38 milyon dolar akıtıldığını belirtti.

Bununla birlikte, girişlerin çoğuna Amerika kıtasındaki yatırım ürünlerinin katkıda bulunmasıyla birlikte akışların tek taraflı olduğunun da altını çizdi. Şubat ayının son haftasında, Avrupa yatırım ürünlerinde bu süre zarfında yaklaşık 59 milyon dolar değerinde çıkış kaydedilmesine rağmen, Amerika kıtasına toplam 95 milyon dolarlık giriş görüldü.

Bu, kıta genelinde çeşitli borsalarda işlem gören yaklaşık 79 ETP ile Avrupa’da gelişen kripto Borsası Alım Satım Ürünleri pazarına rağmen.

Ancak Avrupa’daki savaş durumu ve beraberinde getirdiği ekonomik kaygılar, kripto para birimleri gibi riskli ürünlerden ani çıkışı açıklayabilir. Ayrıca, Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımlar, Avrupa hisse senetlerinin de benzer bir düşüş göstermesiyle bu konuyu daha da ateşledi.

Geçen haftanın bir başka ilginç yönü de Bitcoin’in güvenilir bir servet deposu olarak ortaya çıkmasıydı, çoğu varlık hafta başında düştüğü için değerini sorgulamış olsa bile. CoinShares’in raporu, Bitcoin’in geçen hafta toplam 17 milyon dolarlık giriş gördüğünü ve bu da 239 dolar tutarındaki üst üste 5. hafta girişini işaret ettiğini belirtti. Karşılaştırıldığında, eter toplam 4.2 milyon dolarlık giriş gördü, diğer altcoinlerin çoğu olumlu bir değişiklik görmedi.

Kaynak: CoinShares

Bitcoin’e ani sermaye etkisi, altına benzer, hatta ondan daha iyi bir güvenli varlık olarak teklifini etkiledi. Bu haftanın başlarında, Rus işgalinden kaynaklanan panik yayıldıkça ve çoğu hisse senedi ve kripto piyasası çöktüğü için altın ani bir ilgi gördü. Bu, birçok kişinin Bitcoin’in “dijital altın” rolünü eleştirmesine yol açmış olsa da, ani geri dönüşü, diğer dijital varlıkların çoğu aynı şeyi takip ederek, piyasada oldukça olumlu bir etki yarattı.

Altcoinlerin toparlanması yalnızca son iki gün içinde fark edilirken, rapor geçen hafta, “Solana ve Litecoin, sırasıyla 2,6 milyon ABD Doları ve 0,5 milyon ABD Doları tutarındaki çıkışlarla olumsuz yatırımcı duyarlılığının ana odak noktasıydı.”

Yatırım ürünlerinde herhangi bir giriş gören tek altcoin şaşırtıcı bir şekilde Tezos oldu. Bu süre zarfında, yönetim altındaki varlıkların %14’ünü temsil eden toplam 4.4 milyon dolarlık giriş gördü. Bu muhtemelen, gelişen NFT altyapısı ve artan benimsenmesi sayesinde ağda yakın zamanda kaydedilen yenilenmiş faaliyetten kaynaklanmaktadır.

Kaynak: CoinMetrics

Toplam günlük işlemleri ve aktif adresleri, ağdaki ölçeklenebilirliği iyileştiren yükseltmelerin ardından geçen yılın sonlarından bu yana yeni zirveler yapıyor. CoinGecko’ya göre, yerel kripto para birimi XTZ piyasa değeri açısından 48. sırada olmasına rağmen, geçmişte pek çok kişi onu verimli bir Ethereum katili olarak lanse etti.

Basın zamanında, XTZ geçen hafta değerlemesinin %12,1’ini kazandıktan sonra 3,49 dolardan işlem görüyordu, ancak dijital varlık Ekim ayındaki 9,12 dolarlık ATH’sinden hala %62,1 düştü. Ancak yatırım getirisi, yatırımcılar arasındaki popülaritesini açıklayan yıllık %632.9 idi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu