Kripto Para

Solana, Venmo ile rekabet edecek mi? İşte SOL sahiplerinin bilmesi gerekenler

Sadece birkaç ay önce Solana’ya yatırım yapan yükseliş yatırımcıları vardı. [SOL] 300 dolara ulaşıyor. Bununla birlikte, basın zamanında SOL, son 24 saatte %1,53 artarak, ancak son yedi günde %10,39 düşüşle 83,45 dolardan işlem görüyordu.

Bununla birlikte, fiyatların bir kripto varlığının yalnızca bir boyutu olduğunu ve The Money Movement podcast’inin bir bölümünde Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Circle’dan Jeremy Allaire ile Solana ağının durumu ve genişleme planları hakkında konuştu.

SOL bana bu kalemi

Ethereum, Solana’nın son perde arkası ilerlemesini anlatırken, Yakovenko’nun düşüncelerinden asla uzak değildi. Kurucu ortak, ağın ayda iki milyon aktif kullanıcı veya Solana’nın dediği gibi aktif imzalayanlar gördüğünü açıkladı.

Ayrıca, Mayıs 2021’de piyasaya sürülen NFT Solana standardı Metaplex’in popülaritesine duyduğu şaşkınlığı dile getirdi. Yönetici şunları söyledi:

“Yine de cüzdanlarında NFT’leri olan bir milyondan fazla kullanıcı var – sanırım sekiz milyona yakın NFT basılmış. Bilmiyorum, unuttum, ama gerçek NFT’lerin başlatılması açısından Ethereum’daki darphane sayısının katları gibi. Bu, benim için en şaşırtıcı kullanım örneği oldu, her şey.”

Solana kurucu ortağı daha sonra Venmo’ya rakip olabilecek kripto tabanlı bir ödeme sisteminin eksikliğinden şikayet etmeye devam etti. Yakovenko daha sonra Solana’nın böyle bir talebi yerine getirmeye yardımcı olabileceğini ve çeşitli nedenlerle Venmo’ya erişemeyen insanlara hitap edebileceğini önerdi.

Bunu başarmak için güvenilir bir kullanıcı arayüzünün ve yeni kullanıcıları kriptolarını koruma konusunda eğitmenin önemini vurguladı.

Umut vs gerçek

Solana’nın kurucu ortağı, Allaire ile yaptığı görüşmede, ağa binlerce geliştirici ve 100 milyon kullanıcı kazandırmayı hedeflediğinden de bahsetti. Bunun nasıl olduğunu görmek için, metriklerin ne söylediğine bakalım.

Santiment’ten alınan veriler, hem Solana’nın geliştirme faaliyetinin hem de geliştirici faaliyetine katkıda bulunanların sayısının, basın zamanında düşüş eğiliminde olduğunu gösterdi. Bu kısmen pazarın geç durumuna ve Solana’nın yılın başlarında ağ performansıyla ilgili mücadelelerine bağlanabilir.

Kaynak: Santiment

Ayrıca basın zamanında Solana, piyasa değeri açısından Cardano’nun gerisinde kalan dokuzuncu en büyük kriptoydu.

Bununla birlikte, Solana’nın Circle ile ortaklık Hızıyla bilinen projenin DeFi’nin ötesine geçmeyi ve mümkün olan en kısa sürede ödeme pazarına girmeyi planladığını öne sürüyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu