Kripto Para

Solana’nın son zamanlardaki olumlu fiyat hareketine ilişkin tüm uyarılar

Şubat ayı son derece volatil olmasına rağmen Solana örneğinde o kadar da zararlı olmadığı ortaya çıktı. Genel kazançlar ve kayıplar, %20’lik rallinin ardından 28 Şubat’ta birbirini iptal etti ve ayın toplam değişiklikleri %0,13’te kaldı.

Ancak, yatırımcı performansı söz konusu olduğunda, Solana hemen hemen her büyük altcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Solana, Ethereum’a karşı

CoinShares’ten gelen veriler, Bitcoin dışında başka hiçbir kripto para biriminin 10 milyon dolardan fazla giriş kaydedemeyeceğini gösterdi. Birçoğu girişleri bile kaydedemedi. Binance, Polkadot ve Tron, sırasıyla 20 milyon dolar, 1 milyon dolar ve 4 milyon dolar değerinde aylık çıkışlar kaydetti.

Ancak bu paketin başında 109 milyon dolarlık çıkışa işaret eden altcoin kralı Ethereum oldu. Nitekim, Ethereum’un çıkışları, Bitcoin’in girişlerinden daha yüksekti.

Solana, aylık girişlerin yanı sıra haftalık çıkışlara da öncülük ediyor | Kaynak: CoinShares

Öte yandan Solana, ay sonuna kadar yaklaşık 9 milyon dolar getirdi. Bu, geçen haftaki 2,6 milyon dolarlık çıkışlara öncülük eden altcoin’e rağmen. Ancak Şubat, Solana için tamamen harika değildi. Piyasadaki oynaklığın yanı sıra Solana’nın NFT cephesi de önemli hasar gördü.

NFT işlemleri ayın başında güçlü bir şekilde başlarken, Şubat ayının ortasında rakamlar düştü.

Solana’nın önde gelen NFT pazarı MagicEden, NFT işlemlerinde %81’lik bir düşüş gözlemlerken, diğer pazarlar hızlarını sürdürdü.

Bu ay Solana NFT işlemleri | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Şubat ayının sonunda, işlemler aylık en yüksek 312 bin NFT’den günde yalnızca 19 bin NFT’ye düştü.

Buna rağmen, Gemini’den gelen son sosyal destek göz önüne alındığında, Solana yatırımcılarının iyi bir Mart ayı geçirmesi ihtimali var. Dünyanın en iyi 10 kripto borsasından biri olan Gemini dün, borsanın tüm büyük fiat çiftlerine karşı Solana için destek eklediğini duyurdu.

Solana halihazırda sekizinci en büyük kripto para birimi ve altıncı en büyük DeFi zinciridir. Ve, düne göre %16 artarak 104,66 dolar civarında olan madeni para ticareti ile hızlı büyüme hızına devam edebilir.

Solana fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu