Kripto Para

Stellar: XLM’ye devam etmek iyi bir fikir olabilir çünkü…

Geçen yıl üç yılın en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana, Stellar (XLM) uzun vadeli trend çizgisi desteğini test etti ve Aralık 2021’de dirence çevirdi. O zamandan beri, sürücü koltuğunu ayılar devraldıkça daha yeni düşüşler buldu.

0.195 dolarlık desteğin (beyaz) altında güvenilir bir kapanış, XLM’yi yakın vadeli bir geri çekilmeye hazırlayacaktır. Post that, muhtemelen 0.17$- 0.19$ talep bölgesinden çıkış rallisine devam edecek. Basın zamanında, XLM son 24 saatte %1,18 düşüşle 0,1954 dolardan işlem gördü.

XLM Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, XLM / USD

XLM 0,8 dolar seviyesini vurduğundan aşağı döndü ve sekiz ayı aşkın bir süredir 0,19-0,39 dolar aralığında işlem gördü. Alt, yaklaşık %63.4 (10 Kasım’dan itibaren) kayıp ve 24 Şubat’ta 13 ayın en düşük seviyesine ulaştığından, son düşüş aşaması günlük grafikte aşağı yönlü bir kanal (beyaz) olarak işaretlendi.

Bu aşamada, 20 EMA (kırmızı) boğalar için güçlü bir bariyer oluşturdu. Üç ayı aşkın bir süredir bu seviyenin üzerinde sürdürülebilir bir kapanış bulmaya çalışıyorlar. Bu arada XLM, Kontrol Noktasında (kırmızı) çok önemli bir değer alanının altına düştü. Düşüş, alıcıların %24,6’lık bir toparlanma başlatmak için devreye girdiği 14 aylık (0,16 $) desteğinde durdu ve bu da aşağı kanal (sarı) bir kırılmaya yol açtı.

Son kazançlarla birlikte boğalar, 0.17$- 0.19$ aralığında güçlü bir talep bölgesi oluşturdu. Bu aralık tarihsel olarak bir geri dönüş için iyi bir tetikleyici olmuştur. Tarih tekerrür edebilir mi? Fiyat 0.195 dolar seviyesinin altında bir kapanış bulursa, alt seviye yükselmeden önce 0.1906 dolara doğru bir geri çekilme düşünülebilir. Böyle bir canlanma, aynı zamanda 50 EMA’sına (camgöbeği) denk gelen üst kanalı test edebilir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, XLM / USD

RSI, son dokuz gün boyunca yükseliş trendindeydi ancak momentumdaki değişikliği doğrulamak için yine de yarım çizginin üzerinde kapanması gerekiyordu. Ayrıca sarı trend çizgisi, fiyatla gizli bir düşüş eğilimi ortaya çıkardı. Bu okuma, destek aralığına doğru bir geri çekilme olasılığını doğruladı.

İlginç bir şekilde, OBV bir aydan fazla bir süredir fiyat hareketinden farklı olarak yükseliş trendinde. Böylece, 0.17-0.19 dolar seviyesinden bir canlanma için kapıları açacak olan temel satın alma baskısına işaret ediyor.

Çözüm

RSI ile düşüş eğilimini göz önünde bulundurarak, XLM kısa vadeli bir geri çekilme görebilir. Bunu takiben, OBV yükseliş canlanma umutlarını talep bölgesinden canlı tutuyor. Ayrıca, yatırımcılar / tüccarlar, karlı bir hamle yapmak için daha geniş piyasa duyarlılığını ve zincir içi gelişmeleri hesaba katmalıdır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu