Kripto Para

Solid World DAO, iklim değişikliğiyle mücadele etmek için kripto kullanıyor

ReFi veya Rejeneratif Finans, blok zinciri alanındaki en hızlı büyüyen sektörlerden biridir ve savunucuları kripto endüstrisi hakkındaki en büyük yanlış anlamalardan bazılarına meydan okuyor. ReFi projeleri, kamu mallarını finanse etmek ve iklim değişikliği de dahil olmak üzere zamanımızın en büyük zorluklarından bazılarını koordine etmek için blok zinciri teknolojisini ve kripto ekonomisini kullanıyor.

Solid World DAO, iklim değişikliğiyle mücadele için Web3’ün gücünden yararlanan, gelecek vadeden birçok ReFi projesinden biridir. Solid World, kripto, karbon çiftçiliği ve iklim aktivizminde derin kökleri olan bir ekip tarafından kuruldu ve halihazırda dünyanın dört bir yanındaki çiftçilerle karbon kredisi üretmek için çalışan başarılı bir teknoloji şirketi olan eAgronom’un desteğine sahip.

Solid World ve eAgronom’un kurucu ortağı olan Stenver Jerkku, karbon çiftçileriyle çalışma deneyimi sayesinde, sürdürülebilirlik projelerinin fon bulmasının son derece zor olduğunu öğrendi.

Örneğin, bir çiftçi toprağını iyileştirdiğinde veya bir toprak sahibi ağaç diktiğinde, karbon kredilerini satmalarının doğrulanması beş yıl kadar sürebilir. Bu çok çekici bir teklif değil ve şirketler ile bireyleri sürdürülebilir uygulamaları benimsemeye çok az teşvik ediyor.

Bu sorunu çözmek için Solid World DAO, karbon kredilerinin ön satın alınmasına izin verecek bir Web3 karbon piyasası inşa ediyor; bu, potansiyel karbon projelerinin önceden ödenebileceği ve başlamak için ihtiyaç duydukları finansmanı alabileceği anlamına geliyor. Bu, yalnızca karbon tüccarlarına çok ihtiyaç duyulan likiditeyi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda daha fazla sürdürülebilirlik projesinin geliştirilmesini teşvik edecek ve daha fazla insanı karbon çiftçisi olmaya veya karbon kredisi üretmeye teşvik edecektir.

Solid World, çiftçilik ve ormancılıkta halihazırda yaklaşık 2,5 milyon dönümlük birleşik araziye sahip güvenilir karbon tutma ortaklarına sahiptir ve bunların tümü, alanlarını iyileştiriyor ve kredilerini satmaya uygun.

Solid World’ün platformu ve jetonu bu yılın 3. çeyreğinde Polygon’da piyasaya sürülecek, ancak DAO şimdiden katkıda bulunanları getirmeye başlıyor ve güçlü bir inşaatçılar ve kripto “yenilenmeler” topluluğu geliştiriyor. Topluluğa katılmak anlaşmazlık ve Telgraf projeye dahil olmanın en iyi yolu ve aynı zamanda token lansmanı ve beyaz liste fırsatlarıyla ilgili en son ayrıntıları takip etmenin en iyi yoludur.

adresinden daha fazlasını öğrenebilirsiniz. tanıtım sunumu Solid World’ün YouTube kanalında. Ayrıca projenin web sitesini adresinden de inceleyebilirsiniz. katı.dünya.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu