Akademi

Solidly Exchange Nedir? Özellikler, Belirteçler ve Fiyat Tahmini

CoinMarketCap Alexandria, yıldız geliştirici Andre Cronje tarafından Fantom üzerine inşa edilen yeni DeFi AMM Solidly Exchange’e derin bir dalış yapıyor.

Uyarılmadık diyemeyiz.

Yeni Yıl 2022’de Andre Cronje şunları tweetledi:

Şimdi, neredeyse iki ay sonra, projesinin kapsamlı detayları nihayet ortaya çıktı. Buna Solidly Exchange denir ve merkezi olmayan finansta (DeFi) ilk protokolden protokole otomatik piyasa yapıcı (AMM). bu varMerkezi olmayan finansta yeni bir ürün inovasyonu çağı başlatma potansiyeli, hepsi protokolü başlatan yıldız gücü sayesinde. Arkasında, uzaydaki en tanınmış DeFi geliştiricilerinden ikisi olan Andre Cronje ve Daniele Sestagalli var.
Cronje, bir getiri toplayıcı hizmeti olan ve DeFi Yaz 2020’yi başlatan ilk DeFi protokollerinden biri olan YFI ile ün kazandı. kriptodaki en yenilikçi ve parlak geliştiricilerden biri, Cronje o zamandan beri defnelerine güvenmedi ve KP3R’yi geliştirdi. DeFi alanının heyecanlı olması biraz şaşırtıcı ama Cronje’den Kobe’nin ekibinde de bir Shaq var: Daniele Sestagalli.
Sestagalli veya Dani çoğu kişinin dediği gibi, MIM, Wonderland ve Popsicle Finance projeleriyle ün kazanan üretken bir topluluk kurucusudur. kurbağa ulusu, adil protokol geliştirmeye odaklanan bir taban DeFi geliştirmesi. Dani, bu yıl Twitter’dan sorumlu dedektif @ZachXBT’nin Harikalar Diyarının CFO’su 0xSifu’nun aslında ikna olmuş bir dolandırıcı olduğunu ve varlığına Dani tarafından müsamaha gösterildiğini açıklamasıyla ateş altında kaldı:
Ardından gelen bok fırtınası, Dani ve Cronje’nin yeni gişe rekorları kıran projelerinde işbirliği yapmasını engellemedi. Fantom’da toplam değer kilitli (TVL) için sağlam bir savaş çizdi ve emisyonların 24 Şubat 2022’de başlaması planlanıyor. Peki Solidly Exchange nedir ve Cronje neden Medium gönderilerinde ve(3,3) adını verdi?

Her seferinde bir haber bülteni olan kripto para birimi devrimini sergilemek için bize katılın. Milyonlarca diğer abonemizle birlikte günlük haberleri ve piyasa güncellemelerini doğrudan gelen kutunuza almak için şimdi abone olun (doğru, milyonlar bizi seviyor!) – ne bekliyorsunuz?

Solidly Exchange, tüccarların likidite sağlayan bir sipariş defteri modeli olmadan ticaret yapmalarının bir yolu olan otomatik bir piyasa yapıcıdır.
AMM’ler ilk çıktığında, likit bir ticaret kitabı sunma ve kayma olmadan ticaret yapma yetenekleri nedeniyle devrim niteliğindeydi. Ancak AMM pazarı hızla olgunlaştı ve herkes ve büyükanneleri çalışan bir AMM’yi kopyalayıp buna bir takas diyebileceğinden, artık bir düzine kuruş oldular. Ancak Solidly Exchange farklıdır çünkü likidite yerine ücretlere odaklanır.

Örneğin, Solidly tokenine sahipseniz, protokolün karını (ücretlerini) en üst düzeye çıkarmaya çalışmasından memnun olacaksınız, bu yüzden pek çok insan bundan heyecan duyuyor.

Solidly Exchange’in tam olarak nasıl çalışacağını hala bilmiyoruz. Bildiğimiz şey, protokollerin birbiriyle ilişkisiz varlıkların yanı sıra kararlı belirteçleri değiştirebileceğidir. Cronje, takaslarda %0.01 ücret olacağını ve arayüzlerin Uniswap ile uyumlu olacağını açıkladı. Havuz oluşturma, destek olacağı gibi izinsiz olacaktır. rüşvet.

Rüşvet Nedir?

Burası ve(3,3) meme geliyor. Olympus DAO tarafından popüler hale getirilen (3.3) memesinin ve Curve Finance’in “Oy Emanet Edilen” mekanizmasının kısaltmasıdır. Rüşveti anlamak için ve ve (3,3)’ün ne anlama geldiğini anlamalısınız. (her ikisini de biliyorsanız bu bölümü atlayın).

(3,3) 2021 sonbaharında zirveye ulaştı ve ün kazandı. Olimpos DAO, bu mekanizma aracılığıyla uzun vadeli istikrar bulmaya çalışan diğer belirteçlerin hazinesi tarafından desteklenen bir belirteç. (3.3), Olympus’un tokenomiklerinin ardındaki oyun teorisini simgeleyen memdi.

Kısacası, kullanıcılar Olympus DAO’ya derin dalışlarımızda açıklanan üçüncü bir bağlama seçeneği ile OHM’yi stake etmek ve satmak arasında seçim yapabilirler. Tüm yatırımcılar hisse alırsa, Olympus tarafından sunulan ve sürekli yeni token emisyonuna karşı koyan astronomik APY’den herkes yararlanır. Ancak yatırımcılar satmaya başlarsa, bu herkesin kaybedeceği bir panik satışına yol açabilir. Kısacası, yatırımcılar ödemeleriyle sembolize edilen sonuçlarla bir mahkum ikilemine yakalanırlar: (3,3) veya (-3,-3).
Dani’nin Harikalar Diyarı (TIME) ilk ve en önde gelen OHM taklitçisi olmakla birlikte, diğer birçok proje Olympus ve tokenomik kodunu çatalladı.
ve Emanet Edilen Oy anlamına gelir ve CRV tokenini uzun vadede tutmayı teşvik eden bir sabit para borsası olan Curve Finance tarafından tanıtılan bir mekanizmadır. Kısacası, CRV token sahipleri tüm protokollerle aynı yönetişim haklarına sahiptir. Ancak, CRV tokenini stake ederek, ücret paylarınızı ve oy haklarınızı artıran veCRV – Vote escrowed CRV – alabilirsiniz. CRV’yi ne kadar uzun süre stake ederseniz, o kadar fazla veCRV alırsınız, ancak CRV’nizi seçilen unstake tarihinden önce kaldıramazsınız.
rüşvet bir protokol için daha fazla ve-token biriktirmenin bir yoludur. Bir protokol, esasen bir kullanıcıya, kendi paylaştırılmış belirteçleriyle ilişkili oylama gücünü almak için kendi yerel belirtecinde rüşvet teklif edebilir. Bu karmaşık konu hakkında daha fazla bilgiyi Eğri Savaşları’nın derinliklerine indiğimizde okuyabilirsiniz.

Peki Solidly Exchange’i Curve Finance’ten farklı kılan nedir ve rüşvet nereden geliyor?

Solidly Exchange’in en belirgin özelliği, yerel belirtecini nasıl kullandığı – $SOLID.

Curve Finance’te, hangi havuza oy verirseniz verin, protokol ücretlerinin %50’sini alırsınız. Eğri için hiçbir ücret oluşturmayan bir havuza oy verebilirsiniz ve yine de kalan tüm ücretlerin yarısını alırsınız. Bu, protokol için nakit akışını teşvik etmediğinden, Curve için verimsizdir.

Açık Kesinlikle Değişim, sadece oy verdiğiniz havuzdan ücret alırsınız. Bununla birlikte, likidite havuzları, potansiyel bir zirveye giden yarışı dengeleyen tüccarları çekmek için ücretleri düşük tutmak için bir teşvike sahiptir.

Ayrıca, önceden belirlenmiş oldukları için CRV emisyonları Eğri üzerinde tahmin edilebilir. Yerel Solidly tokeninin haftalık emisyonları, stake edilen miktara bağlı olacaktır.. Hiçbir jeton stake edilmezse, maksimum miktar verilir. Tüm jetonlar stake edilirse, yeni jeton verilmez. Ayrıca, yerel belirteç yayılacaktır diğer tutucuları seyreltmeden. Solidly tokeninin %50’sini stake ettiğinizi varsayalım, yeni token emisyonlarının %50’sini alacaksınız. Bu yüzden kalmakta (3.3) – sabit kalmakta fayda var.

Son olarak, stake edilen Solidly tokenleri NFT olarak verilecektir. NFT, pozisyonunuzun bir makbuzu olarak işlev görecek ve yatırımcıların ikincil piyasalarda ticaret yapmasına ve teminat olarak kullanmasına izin vererek yerel jetonun sermaye verimliliğini artıracaktır.

Solidly belirteçleri, protokol Fantom üzerine kurulduğundan, ilk 20 Fantom protokolünün TVL’sine dayanacaktır. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Fantom ekosistemine derin dalışımızı okuyun. Ocak ayında karar açıklandıktan sonra, gelecekteki Solidly tokeninden daha büyük bir pay almak için ekosisteme çok fazla para döküldü. Alınan anlık görüntüye göre, belirteç dağılımı aşağıdaki gibi görünecektir:

Solidly ayrıca, protokolün mümkün olan en kısa sürede sorunsuz çalışmasını sağlamak için 200.000 $’a varan ödüllü bir hata ödülünü de duyurdu.

Ortalama Joe’s Crypto tarafından proxy protokolleri aracılığıyla yapılan bir hesaplama, 18 dolar hedef fiyat Solidly Exchange için 350 milyon dolarlık bir piyasa değeri veriyor. DEX 17 Şubat’ta başladı ve Solidly’nin TVL’si kısa sürede 10 milyon dolara ulaştı:

Çoğu insan bu projenin gerçekten hızlı büyümesini ve Fantom’daki DeFi sahnesini bir sonraki seviyeye taşımasını bekliyor. Conje’nin sicili göz önüne alındığında, kriptoyu bir bütün olarak etkilemesi kuvvetle muhtemeldir. Bununla birlikte, tüm kripto para piyasası üzerinde ağırlaşan makro koşullarla, Solidly’nin hayal kırıklığı yaratan bir başlangıç ​​yaptığını görmek sürpriz olmaz. Bunun gibi yüksek beklentiler oluşturan çok az protokol vardır. Cronje ve Sestagalli’nin protokolden protokole AMM’sinin DeFi oyun değiştiricisi olup olmadığı görülecektir.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu